Preco je to tak?

Príspevok v téme: Preco je to tak?
Arrabella

...ze spoznate cloveka, kt. sa vam zda super = je mily, ku vsetkym priatelsky, je s nim sranda, dokaze si pokecat s kazdym a o vsetkom, navodit dobru atmosferu, ma kopu kamaratov a znamych....a vy sa citite tiez super, ze k tym jeho kamaratom budete patrit, lebo je naozaj fajn a uz davno ste nestretli nikoho tak bezprostredneho....
...a potom toho cloveka spoznate viac a zistite, ze nie je taky super, ale to viete iba vy, lebo vy ste mali to "stastie" dostat od neho navrh na sex - hoci on ma doma zenu a dieta a ocividne v tom problem nevidi, ze vam ten navrh dava...( vy ste ho samozrejme odmietli)...
...a zrazu uz do tej jeho super partie nepatrite a vsetko, co sa vam na nom zdalo uzasne, vam pride teraz falosne a vy nechapete, ako to, ze ostatni nevideia jeho pravu tvar a ze im nevadi, ze je taky, aky je...
...preco sa ludia pretvaruju, hraju sa na nieco?...preco nemozu byt prirodzeni?

Arrabella

Jajka
Ved ja som nemyslela nejake doverne priatelstvo, v tom som toho isteho nazoru ako ty, ze medzi muzom a zenou neexistuje...myslela som nieco v tom zmysle, ze si z casu na cas pokecate, alebo s partiu nieco podniknete, ci prehodite par slov na fb, alebo si navzajom pomozete, lebo poznate, niekoho, kto pozna niekoho, kto sa tomu rozumie ...a tak :-)...ziadne doverne puta, ako s najlepsou kamoskou..

balok

Ostatni to nevidia lebo im nenavrhol sex, tym myslim ze u ostatnych si stale drzi image. Ja ich volam morflingovia poznam ich viacej, A preco je to tak ?? xDD
To je tazka otazka vacsinou je to sposobene tym ze ty ludia sa citia super stredobodom su sebavedomy. Je to podobna otazka ako preco vznikla 2sv

rozumiem ti

neviem, preco je to tak. a neviem, preco si ludia nevedia vazit, co maju. neviem preco hazarduju s vlastnym stastim a neskor placu, aki boli blbi. neviem preco do svojich "hier" zatahuju nevinnych, ktori to myslia uprimne a davaju vsetko, co maju. asi preto, ze su to nenapravitelni idioti.

ja som v takomto pripade vzdy povedala, ze sa najprv musim poradit s jeho zenou a detmi, ze co ony na to.:) a bol klud.

takeho idiota nezmenis. mozes urobit len to, ze nebudes ublizovat sebe, ani tym, ktori su v tom nevinne. viac sa urobit neda. bohuzial.

jajka001_

ved je to chlap, ty si si ho len zidealizovala...tymto sposobom sa chova vacsina muzov, bohuzial. jednoducho to len skusil a odmietla si. fajn. skusi to u inej, niektori muzi su taki. a neviem preco si myslim ze sa mozes kamosit s muzom :) pokial nie je teply alebo ty skareda, nejde to.
a su aj taki extra falosni co sa tvaria ako hrozne miluju svoju manzelku a hned ako odide to skusa na dalsiu. to su take typy ludi. na kazdom nieco je, nikto nie je idealny. ja takeho nepoznam :)

Arrabella

Lost
Ale je rozdiel pretvarka a pretvarka...

- napr. ak niekoho nemusim, ale musim byt s nim v neustalom kontakte ( napr. v praci, skole a pod), tak v ramci dobrych vztahov nahodim usmev a prehodim s nim par slov o pocasi :-), aby sme okolo seba nechodili ako mumie....ale tym neublizujem nikomu...
- iny pripad je ten, kt. som spominala, kde on v podstate podvadza svoju rodinu, zenu a musi zit v neustalej pretvarke...

To je rozdiel, ci nie?

lost

Onn, cize ak nieco potrebujes tak ides hned k veci? ak ano, ludia su s tym OK? alebo mas dobry pomer "davas-beries" ?
alebo robis okolo toho taky blabol (pretvarovanie) ze "ako sa mas?" a hned potom "nemas toto a toto?" ?

rozmyslal som ci existuje clovek co sa neprevaruje, ale myslel som si ze take nieco neexistuje :) iba tak relativne, neviem co presne "pretvarovanie" znamena..

a mozno je problem v tom ze ludia ziadaju pretvarky, pretoze nie su prirpaveny na krutu realitu?

lost

"preco nemozu byt prirodzeni?"

jaaj, tak tato otazka je priamo k veci, velmi dobre opytane :)

podla mna z jednoducheho dovodu.
ak by bol kazdy uprimny, tak by asi nic nefungovalo, lebo vseobecne asi oplati, ze kazdy sa snazi "hrabat" pre seba.
tj: ma nejaky zamer a chce nieco ziskat
napriklad, preco mi vcera kamos napisal na ICQ? lebo potreboval pomoc.

Kedy ludia pisu len tak? kedy sa pytaju "ako sa mas?" alebo "ako ide zivot?" alebo "co nove?" alebo cokolvek z coho sa nevykukli prosenie o pomoc, alebo ina sofistikovana taktika o nejaky skryty ciel/zamer, nejaka skryta agenda ..

Stava sa to, ale extremne ojedinele :)

Arrabella

Ved asi ani nic ine nam neostava, len sa s tym zmierit, ale aj tak je to velmi smutne.
Ja sa cez to prehryziem, aj ked mi je to luto, ze je to tak, ale ovela viac mi je luto jeho rodiny, kt. klame.
A najviac asi klame sam seba.