Tak áno alebo nie?

lost

Ja mam gympel, dokonca osemrocne a no nic moc, pracu zohnat ? Tazko. Nemam vysoku skolu ani nadstavbu. neviem NIC! resp, mam vediet z kazdeho rozka troska, cize ak nechces na VS, tak sa to neoplati, ak chces VS, tak ZEVRAJ sa oplati, osobne to neviem posudit..

Ale rozhodni sa podla seba :)
Popripade to prekonzultuj s rodicmi, alebo co najviac ludi, tu sa moze stat ze ti desat ludo povie ANO a pritom to bude zle. Alebo ti povie NIE a bude to zle. Tym nechcem povedat ze ludia tu nemaju dobry nazor, len to ze kazdemu sedi nieco ine, a tym padom nebor ani moj nazor extremne vazne. Ale bez ich globalne co najviac, ak uz chces nejaky nazor. Kedze nikdy neviem ako vazne berie clovek na druhej strane slova, tak radsej som tento odsek napisal :P

OA ta nebavi? Prvy rocnik?

bibi123

vo vseobecnosti je tazke sa v 14-15rokoch rozhodnut, co chce clovek nasledujucich 40rokov robit... ja som vtedy chcela byt chirgickou, potom som bola na opke a otvorili sa mi oci a pohlad na tunajsi (ne)fungujuci zdravotny system... pred maturitou som sa preto rozhodovala medzi pravom a manazmentom, rozhodla som sa preto 2.he, v com som sa aj nasla, aj ked to pravo ma doteraz mrzi a rozmyslam, ci ho nevystudovat aspon externe..
u nas na gympli bola info podpriemerna, ucili sme sa robit s nejakym pascalom aj to len v 1. rocniku.. spoluziaci z OA mali velmi slusny zaklad a vedeli skoro vsetko aj zinformy, statistiky, operacneho vyskumu, programovania...

beskyd

preco ma vyznam ist na OA len ked si je clovek isty ze nepojde na vysku? z OA sa neda ist na vysku? pozri si na kolkych poziciach sa pozaduje hospodarska korespondencia, znalost uctovnictva a fakturacie, strojopisu. co z toho ta naucia na klasickom gympli?

mmkr

Čo poznám ľudí, čo skončili obchodnú akadémiu, málo z nich robí niečo, na čo by obchodnú potrebovali. Na to čo robia im stačí v pohode aj gympel. Strojopis sa naučíš aj doma. Informatika je na OA sakra biedna. Na gympli, aspoň v našom meste, je na podstatne vyššej úrovni a to dokonca aj v meste susednom. Neviem ako je to inde. Urobiť vzorec v Exceli sa naučíš aj bez školy. Keď chceš samozrejme. Ísť na obchodnú má význam len vtedy, ak si si na 100 % istá, že na výšku nepôjdeš. Na OA ťa síce nič-moc nenaučia, ale predsa len je to praktickejšie ako gympel. A druhá situácia, ak chceš ísť na ekonomickú výšku alebo niečo príbuzné- manažment, marketing. Lebo ak budeš chcieť ísť niekam inam, tak z OA je to veľmi náročné. Avšak nie nemožné, lebo všetko sa dá, keď sa chce.

beskyd

urcite to nema absolutne ziaden zmysel, skor naopak, je to kontraproduktivne. neexistuje vacsia somarina ako byt na gympli. hmm, ja uz mam po skole, aj po vyske takze nejaky nadhlad uz mam nad tym. z OA mas tusim aspon nejake zaklady ucta, mozno fakturaciu resp. ine veci ktore su ziadane na trhu prace, ja som mal bilingvalny gympel, ale viem ze ludia z OA maju x krat vyssiu pridanu hodnotu nez clovek z gympla (najma z klasickeho, to je uplne zabity cas) kde do teba tlacia uplne kraviny nikde nevyuzitelne. a nebodaj neist z gympla na nejaku perspektivnejsiu VS tak si mozes ist do baumaxu po povraz ak nechces v GB drhnut zachody.

bibi123

sisa123-to sme si hovorili vsetci spoluziaci, ze v zivote nedame nase dieta na gympel:O))), sama buzeracia a ziadne prakticke, do zivota vyuzitelne veci... najviac ma mrzi ten strojopis a biedna informatika, kebyze ju nemam na VS 2semestre, tak ani neviem spravit cez Excel jediny trapny vzorec...

sisa123

nie! oa ti da viac ako posraty gympel, v živote ak budem mať dieťa nepustim ho na gympel, kvantum zbytocnych veci, a ked sa na vs nedostanes si v keli, oa ti da urcite viac, este raz mat 14 tak idem tam

mmkr

Rozhodne áno, mám obchodnú akadémiu a doteraz to ľutujem a medzi bývalými spolužiakmi sa tiež nájde dosť takých. Ale pre objektívnosť, dosť záleží na tom na akú výšku chceš ísť a či vôbec chceš ísť na výšku.

bibi123

v ziadnom pripade!!! ja som chodila na gympel, vsetko sme museli vediet zo vsetkeho. Dosla som na VS, spoluziaci z OA sa nemuseli nic ucit, este aj rychlo vedeli pisat semestralky, co nam gymnazistom robil problem pisat aspon s 2prstami naraz, ti co nesli z gympla na VS, montuju teraz vo VW auta, lebo nie su na ziaden odbor dostatocne kvalifikovani...