Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

aspoň raz chcem vidieť bez okuliarov...

Príspevok v téme: aspoň raz chcem vidieť bez okuliarov...
ivanka21

ahojte, keďže som sa narodila predčasne tak mám poruchu videnia strabizmus (škúľavosť), dioptirie sú na PO: -5,0 ĽO: -5,5. Od malička nosím okuliare, ale v poslednej dobe rozmýšľam o šošovkách. šošovky som spomenula aj očnej, ale tá je proti to,neviem, či kvôli tomu, že je staršia alebo čo... :( ak chcem šošovky, čo sú skúšobné tuším týždeň (na ako oko zareaguje) tak stačí ísť do optiky?? tam mi vyšetra oči, a potom odporučia neaké šošovky?? aká je cena vyšetrenia a šošoviek?? a ešte chcela som, že ak náhodou by mi optik dovolil šošovky tak mala by som o tom vedieť očná, že som nosila chvíľu šošovky, či nie? viem, vyznie to hlúpo, ale túžim vidieť bez okuliarov aj keď iba ten týždeň...čo by ste mi poradili? mám to skúsiť?? ďakujem :)

LadyOpium

ja mám -20.0 na pravom a na ľavom nevidím a nikdy som nechcela vidieť na obidve oči lebo keby si predstavím, že by som jeden deň videla normálne a potom na druhý by sa to vrátilo do normálu ma chytá depka radšej by´t spokojný s tým čo mám...od narodenie to bolo zlé -26a zlepšilo sa to a už dúfam sa to nezhorší vraj pokiaľ budem dodržovať isté pravidlá nemalo by sa mi to zhoršiť chodím každý pol roka na prehliadky a zatiaľ je to dobré-to isté aspoň že to

jajkafr

ivanka
kamarátka ma strabizmus a jej lekárka vysvetľovala že šošovky nemôže kvôli tomu, že by aj tak nevidela... okuliare dá sa povedať držia tvoje oči v rovnom postavení z toho dôvodu, že sú sklá nejak zabrusované a to oči vyrovnáva... ak si dáš šošovky, tak tie oči nebude mať čo držať rovno a uvidíš dvojmo... strabizmus sa dá operovať je tam však riziko dvojitého videnia po operácii... ak by si mala poriešený strabizmus na korekciu krátkozrakosti by si mohla používať šošovky...

etela

skús sa poradiť ešte s inými očnými odborníkmi, aký majú oni na to názor. Tiež si myslím, že šošovky sú nie pre každého vhodné.Nad operáciou si nerozmýšľala do budúcna?

kafe

Ivanka, doktorka ti nedoporučuje šošovky asi z nejakého dôvodu. Môžu šošovky uškodiť? Ja neviem, ale asi aj hej. Preto buď opatrná a radšej chvíľu počkaj. Čo keď tou netrpezlivosťou svojim očiam uškodíš? Poriadne si zisti, KEDY nosenie šošoviek neni vhodné a rešpektuj to. Aby si za jeden týždeň bez okuliarov nemusela platiť zhoršením očí na ďalších 50rokov.

lilinuska

Ja som nosila kontaktne sosovky, sice som bola kratkozraka(pred operaciou)ale na sosovky ma vysetrili priamo v optike, povedali ci mozem nosit a vysvetlili ako ich davat... normalne mi tam zalozili taku kartu ako u doktora. cize si myslim,ze nemusis mat suhlas lekarky... pripadne ak ti to povolia a jej sa to nebude pacit, ja by som zmenila lekarku.

očko

Ahoj Ivanka,
toto som nasla na jednej stranke so sosovkami:
Strabizmus alebo škuľavosť je stav, pri ktorom oči nehľadia rovnobežne a jedno z nich sa odchyľuje z bežného smeru.
Kontaktné šošovky môžu korigovať škúlenie, ale je nutné vedieť, o aký typ škúlenia sa jedná. Pacient musí byť veľmi starostlivo vyšetrený a sledovaný. Kontaktné šošovky sú vhodné až pre staršie deti alebo dospelých, kedy sú už škúlenie aj refrakčná vada stabilizované.

Mozno prave preto povedala ocna ze radsej nie...kazdopadne do optiky zajst mozes, ja som za vysetrenie platila 6 eur, mali vemi dobre moderne pristroje, takze ak si vyberies dobru optiku, mali by ti byt schopni povedat ci pre teba sosovky vhodne su alebo nie.
Drzim palce :)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.