Pohyby plodu

Príspevok v téme: Pohyby plodu
Andrea 03

Ahojte maminky, chcela by som sa spytat, ci mate niektora skusenost s neskorymi pohybmi. Som v 25tt a stale necitim nic co by mi pripominalo pohyby. Ad 1) neviem co mam ockavat, nic ako motylika, bublinky ci rybku v bruchu necitim, Ad2) uz vobec nie vecer,ked som v klude, ked vacsina tehuliek prave pocituje pohyby. Nieco mozno citim, ale zas neviem ci to ozaj nie su creva, kedze je to vacsinou par minut po najdeni.Na UZV bolo vsetko v poriadku.

Netehulka

No tak ta predna placenta to moze vysvetlovat. Dufajme, ze len to je dovodom, ze kope opacnym smerom. Mozno sa jej ani nechce tolko kopat.

Moja je hlavou hore, takze nou aj poriadne tlaci. :-)

Od konca 19 tyzdna ju citim poriadne. Predtym sa mi zdalo len take mrvenie.

Daj potom vediet, ked ju zacitis poriadne.

Andrea 03

Ano, mam placentu na prednej strane, a babo je otocne dole hlavou a zadocek ma pri placente, cize asi ak aj kope tak dovnutra..na UZV sermovalo rukami, nohami, pred tvarou, vyzivovalo si, ale vsetko tak ako taky lenochod. Ja som aj doktorovi hovorla, ze necitim nic, a on povedal, ze vidim, ze vsetko je OK, a male sa hybe, tak nech nestresujem, ze to pride,,no tak snad raz hej. TY to odkedy citis?

Netehulka

Este ma napadlo, ze ci ti lekar povedal, kde mas placentu. Ja ju mam na zadnej stene, takze baba smeruje viac k mojmu bruchu a nie "zadku". Ak mas placentu na prednej stene, je mozne, ze male kope opacnym smerom, za to ju az tak necitis.

Netehulka

Andrea-to je zaujimave, dufam, ze malicke nie je hluche. Lebo moja sa hybe zase az velmi casto. A je to dost silne, ked sa zduri. A ono sa ti nenalepi na prednu brusnu stenu?Moja sa niekedy az tak nalepi, ze az to boli. Asi jej davam vela vapnika....hehe

Baba sa ti hybala normalne na ultrazvuku?Vykopavala nozkami, vytrcala rucku?

Andrea 03

Netehulka - :-) nie som obezna :-))Pocuvam trance (okrem ineho) najma pri upratovani, aj to som skusala, ale nic. V buse sa navozim, natriasnanie nic nerobi..Jediny krat, co sa mi zazdalo, ze snad nieco citim, bolo ked som sa nadychla do brucha v stredu rano,ale ked som to skusila opat vecer, tak ani naznak. Keby som babo nevidela na UZV sa hybat a zivat, asi ani neverim, ze mam v sebe vyse polkilove cudo. A to uz mi aj brucho vykuklo..sa mi zda, ze cele moje tehotenstvo je nejake az moc kludne,doposial, ziadne priznaky, okrem brucha.
jajka001_ - nieco cudzie :-)no asi to ozah hodim na tie 'creva' :-))

Netehulka

Vsak je to mozne, ze urcity hluk vadi, ale trance hudbu ktoru vyberam ja, je melodicka. Nie je to len take bum-bum, to nemozem pocuvat ani ja.

Dnes mi isla bok vytrhnut, co som stala vedla mixera, ktory isiel a vrcal, tak to je jasne, ze to sa jej nepacilo, lebo aj mna to rozculovalo, tak som isla prec.

vevericka

no ja len tak, ze je dokazne, ze chaoticka huba typu trance, metal techno a podobne skodi aj dospelym a pravdepodobne aj plodu ( z hladiska vyvoja cns a kvality inteligencie) sice zatial len na poktanoch dokazane, ale tak clovek nikdy nevie..dokonca vadi aj susatanie reprakov, alebo ked ti chrci, zle naladene radio

Netehulka

Ale no dievcata. Zase nepustam len trance, ale jednou trance kontrolujem pohyby. Reaguje aj na Vanessu Mae, napriklad, dobre reaguje aj na vysoke tony spevaciek pri pomalsej hudbe, nesuhlasim, ze ju to vyrusuje. Tie pohyby su vacsinou jemne, nie ako ked starka chrapala, to verim, ze to ju "nasralo" rovnako ako mna, lebo mi isla bok vytrhnut. A nepustam jej tu hudbu dlho, necham ju trosku pocvicit a potom jej dam pokoj. Ona sa hybe aj pocas dna na vlastne podnety, a hybe sa rovnako, ako pri hudbe, takze neverim, ze je v strese.

Kludna nebude urcite, lebo je po mne. Aktivna bola uz na zaciatku, takze ja som pripravena, ze bude rovnako aktivna ako ja.

V predoslom prispevku som spojila 3 veci dokopy, ona kope jemne pri hudbe, tlaci na brucho velmi ked som v klude, alebo chodim alebo sa s niekym rozpravam. Sa oprie o stenu a tlaci. Takze to isto nema zo stresu. Okrem toho, co sa tyka hudby nepocuje ju tak hlasno ako my ludia na svete, tlmi to dost brusna stena. A nepustam ju na plne gule, kedze ide cez laptop s malymi reprakmi na polovicny vykon. Takze urcite nie je mala v strese, to by musela kopat ako vtedy, ked sa chrapalo. :-)

jajka001_

si predstav ze taku hudbu pustis miminku v kociku. predstav si tu reakciu? myslis ze sa tesi a preto tak besne kope?