Priatel sa zvláštne oblieka

Príspevok v téme: Priatel sa zvláštne oblieka
luciiiiaa

Nie že by by to až tak vadilo alee... Niekedy by mu tak pristali veci ktore si on na seba nechce dat . Uz sme boli aj po obchodoch som mu ukazala ,naznacila ze co by mu pristalo a on nic... Ze jemu sa to nepaci. Ale ked mne pripada normalne az pritazlivejsi a krajsi ked je obleceny ok ... mam si to prestat vsimat, ci ako??

wowo1

a okrem toho aky natlak,ked baba oblece toho chlapa?? ved muzi sa nezaujmaju o modu a ma im to byt jedno co maju na sebe? nie? tak nech ich len baby obliekaju,a chlapi radsej drzia hubu ,alebo su rovno pavielovia a iny buzeranti co sa zaoberaju modou??
.a hlavne nech su radi ,ze niekomu{babe} zalezi na nich...aka sloboda...sloboda v obliekani???chlap ma hlavne mat zaujem ci je chlap a nie dobre obleceny dezo

wowo1

ale pravda je ze slovensky muzi su obleceny casto hrozne,,,v zahranici ich poznam na mile ani nemusia otvorit usta....

doubledog

ak by to iste robil on tebe, pisala by si tu, aka si nestastna, ze ta nema rad, taku aku si a pomaly by si rozmyslala nad rozchodom.
a miestne prispievatelky by s tebou vrelo suhlasili (az na par rozumnych vynimiek) a spolu by ste si ponadavali.

takze moj nazor je, ze kludne to moze byt aj tak, ze ty mas otrasny vkus a chces z neho urobit pritepleneho metrosexuala ako vacsina nezrelych dievcat.

Lillllllss

mne sa strasne paci ako oblieka moj, je to take strasne sexi :P rifle, sexi boxerky pod nimi, take trosku obtiahnute tricko ab vynikli svali, alebo koselu hmm milujem ho :)

ivana45

Luciiia, kolko ma tvoj priatel rokov a co robi ?

Pozri, ak sa oblieka primerane prilezitosti, tak to neries. Povedz mu, co by sa ti na nom pacilo. Pochval ho, ked sa oblecie podla tvojho gusta. Viac sa asi neda.

Ak si neoblieka veci spinave, smradlave, so starymi flakmi, sprané (kratke) nohavice, vytahane kolena, vacky, s rozstrapkanymi okrajmi, rozparane svy, so zatrhnutou látkou, ... medzi ludi alebo do zamestnania (skoly), tak to nechaj tak. Vacsina chlapov je nad modu povznesenych. Ale trvaj na tom, aby ti nerobil ostudu.
Jeho zaujima, co si obliekas a vyjadruje svoje zelanie ?

xy:)

kafik: no hovorim z vlastnej skusenosti. samozrejme, ze kupujem oblecenie, ktore sa mne paci, hodim to nanho a kuknem, ci vyzera dobre. samozrejme vzdy s kompromisom, nebudem ho tlacit do fialoveho tricka, ked viem, ze ho nosit nebude, lebo si bude pripadat ako teply. v tom pripade vysvetlovat, ze fialove tricko nenosia len tepli, nema zmysel. ale zo zaciatku som kupila aj take veci, na ktore sa spociatku sice dival s nedoverou, ale potom ich vytiahol zo skrine a nosil do zodratia, lebo sa mu to zacalo pacit, hoci sam by si to nikdy nekupil. teraz, ked si chce nieco kupit, poziada ma, aby som mu poradila.
v podstate tu ide o to, niekomu pomoct, poradit a nie pretvorit na svoj obraz. hadam si nenecham frajera behat ako z inej planety, niektori ludia nemaju az taky cit na modu (specialne na slovensku maju ludia tendenciu sa vysmievat druhym, ci uz z oblecenia alebo niecoho ineho). ja to teda nevnimam ako tlak na druhu osobu. tiez mam rada ked naopak, niekto mne niekto poradi, co lepsie na mne vyzera, je to snad prirodzene, a necham sa ovplyvnit druhym nazorom, ale len do urcitej miery. v podstate nerob druhemu to, ked nechces aby ti robil to iste.
chcela by som vidiet, aby tvoj frajer chodil cely dogabany, ludia by sa mu napr. smiali a adresovali mu ironicke poznamky a tebe by to vobec nevadilo, lebo je rad taky, aky je. no jasne. myslim, ze oblecenie je jedna z mala veci vo vztahu, ktora sa da riesit a to pomerne jednoducho. niekomu staci iba male nakopnutie, pripadne par vhodnych kuskov neutralneho oblecenia.

kafe

xy:) ty kupuješ priateľovi darček o ktorom s istotou vieš, že sa mu nepáči? Nuž.. veď aj tak sa dá, ja nie som proti. Ale neklam samu seba, že to kupuješ priateľovi, kupuješ oblečenie ktoré sa páči TEBE a priateľ sa jasne vyjadril, že jemu sa nepáči.
Síce nemeníš jeho podstatu (veď ako by si aj mohla) ale JA takéto jednanie vnímam ako nátlak (ako ty spomínaš flintu pri hlave). Myslíš, že luciiiii bude stačiť, keď kúpené oblečenie bude zapadať prachom v skrini? Áno, stále je tu možnosť, že priateľovi sa to oblečenie zapáči, ale rovnako veľká je možnosť, že si to proste neoblečie a basta. Dokáže sa nad to obliekanie luciiia povzniesť? Luciiia aspoň to skús, ak za to ten chalan stojí.
Ináč fakt hrozná predstava - vyjadrím sa o niečom, že je to fuj, otrasné, nepáči sa mi to... a priateľ mi to just kúpi ako darček.. buď vôbec nepočúva čo hovorím, alebo som mu ja celá ukradnutá a on hľadí len na seba.

kafe

xy:) ty kupuješ priateľovi darček o ktorom s istotou vieš, že sa mu nepáči? Nuž.. veď aj tak sa dá, ja nie som proti. Ale neklam samu seba, že to kupuješ priateľovi, kupuješ oblečenie ktoré sa páči TEBE a priateľ sa jasne vyjadril, že jemu sa nepáči.
Síce nemeníš jeho podstatu (veď ako by si aj mohla) ale JA takéto jednanie vnímam ako nátlak (ako ty spomínaš flintu pri hlave). Myslíš, že luciiiii bude stačiť, keď kúpené oblečenie bude zapadať prachom v skrini? Áno, stále je tu možnosť, že priateľovi sa to oblečenie zapáči, ale rovnako veľká je možnosť, že si to proste neoblečie a basta. Dokáže sa nad to obliekanie luciiia povzniesť? Luciiia aspoň to skús, ak za to ten chalan stojí.
Ináč fakt hrozná predstava - vyjadrím sa o niečom, že je to fuj, otrasné, nepáči sa mi to... a priateľ mi to just kúpi ako darček.. buď vôbec nepočúva čo hovorím, alebo som mu ja celá ukradnutá a on hľadí len na seba.

xy:)

a ako ho chce zmenit? akoze kvoli obleceniu?? predsa to, ze niekto kupi obecenie ako darcek, este nie je menenie podstaty cloveka! hlavne mu asi nebude stat s flintou pri hlave, ze si musi obliect to, co ona nakaze. niktori pomocnu ruku potrebuju, a hlavne chlapi. mozes ho napr. zobrat do obchodu a poradit mu, nech si vyberie nieco normalne.