Priatel sa zvláštne oblieka

Príspevok v téme: Priatel sa zvláštne oblieka
luciiiiaa

Nie že by by to až tak vadilo alee... Niekedy by mu tak pristali veci ktore si on na seba nechce dat . Uz sme boli aj po obchodoch som mu ukazala ,naznacila ze co by mu pristalo a on nic... Ze jemu sa to nepaci. Ale ked mne pripada normalne az pritazlivejsi a krajsi ked je obleceny ok ... mam si to prestat vsimat, ci ako??

Michal_z_PU

Tak si pozri toto video z číny priamo z továrne na oblečenie...
www.overstream.net
Jedny nohavice predávajú za cca 4 doláre, zamestnanci z nich majú dolár a je tam pekne rozobraté, že v zahraničí si dajú desať násobnú cenu... Vyrábajú aj pre Levi's® - neviem čo je to za značka, ale keď nohavice stoja 70€ (na slovnských e-shopoch) tak asi niečo lepšie... Predajci ich kúpia za 4 doláre a Ty za 70€... Tak nech mi tu niekto povie, kto tu koho oje*áva? je jedno či si to kúpim v čínskom obchode kde majú 2x prirážku (nohavice cca 10€) ako v značkovom kde to majú za 10x a viac, pretože v tom videu je to pekne rozobraté, že ich cena nákupná cena je úplne dole - 0,2 dolára za kus je zisk továrne..
Dodám, že zamestnanci majú 6€c za hodinu a robia od 8:00 ráno do 2:00 ráno...
V číne je 70 až 80% svetovej produkcie.. Však je tam viac ako 1/6 populácie...

xy:)

no lucia..
takze sa jedna o cinske obchody. aj tam sa daju nakupit pekne veci. len s kvalitou je to horsie. ale obuv by som tam nekupovala vobec, trpia tym nohy, tie lepidla co pouzivaju a aj materialy nie su zrovna bezpecne. no tak mu kup na vianoce nieco z obycajneho obchodu, mozno sa mu to zapaci. byt tebou, tak nestresujem, ze ma vsetko z cinaka. ked mu to vyhovuje..

lost

Neda sa to zastavit.. jedine ak by sme vyhubili ludstvo.. Vzdy sa najde jeden buran co si vykope pivnicu a tam bude robit to co len chce, bez ohladu na "rezim" a "tresty"
zvierata sice nemaju hodnotu ludskeho zivota, avsak nie je to len o zivote zvierata ale aj o moralke spolocnosti.. a za to by sa trestat mohlo...

excell

Cicamica, pozrel som si asi dvadsať sekúnd z toho videa a ďalej som nemohol, nemám na také čosi žalúdok, ľudia čo toto robia nemôžu byť normálni, jedine psychopati.

cicamica64

michal

ja som modna ovca? za to ze odmietam podporovat cinsku haved a kupujem si len veci vyrobene v europe? prajem ti zazit aby ti bol niekedy sefom cinan, potom sa budem smiat ja tebe. a prikladam vydieo co vy vsetci nakupom vasich azijskych veci podporujete
www.peta.org

excell

Áno, Garmonty majú Treklande ale nemusí to byť jedine táto značka, skvelá je aj Lowa alebo Meindl či Salomon, treba vyskúšať a aby padli aj do oka. Najlepšie ak budú mať vibram podrážku. Veď tam ti už poradia, teda mali by.

lost

Nieco taketo ?
www.garmont.com

Da sa kupit v Treklandu alebo v Tatra sportu ?

No nohy len jedny, svata pravda :)
To mi pripomina ze CECILKO bude mat zajtra meniny :)

Velebnosti..