Schizofrenia

Príspevok v téme: Schizofrenia
pupalka

Moja 20-ročná dcéra ochorela na schizofréniu, momentálne leží na psychiatrii. Som z toho zúfalá, neviem ako dlho sa bude liečiť a či sa z toho vôbec dostane. Už asi nikdy nebude ako predtým. Kto máte podobné problémy, podeľte sa so mou o svoje skúsenosti a poraďte mi, ako ďaalej žiť.
----------------
"Schizofrénia (Schizofrénne psychózy)" www.zdravie.sk
"Schizofrénia" www.zdravie.sk

Barrie

Dobry den resp. ahojte,
vidim, ze tato tema sa uz nejaku dobu nepouzivala, ale je dost obsiahla, tak som sa rozhodla napisat sem.
Chcela by som sa v buducnosti venovat psychologii a v ramci toho sa chystam pisat skolsku pracu o schizofrenii. Vybrala som si ju aj z toho dovodu, ze je mnohymi ludmi nepochopena a casto ani nevedia o co ide. Potrebujem ale aj nejake priame zdroje, cize niekoho kto schizofreniou trpi alebo s nou prichadza do styku prostrednictvom niekoho blizkeho. Poprosila by som vas, ci by ste sa mi niektori z vas neozvali na mail ( schizofrenia.praca@gmail.com ). Nepotrebujem nejake vypocuvanie, stacia mi len strucne odpovede na zakladne otazky. Ake boli priciny prepuknutia schizofrenie, v akom veku sa zacali objavovat priznaky a ake to boli, ako ste prezivali diagnostiku a liecbu, ako sa vam zmenil zivot a hlavne by ma zaujimalo, co by ste odkazali ludom, keby ste mali moznost sa s nimi uplne slobodne podelit o svoje pocity. Vsetko je anonymne, nebudem vas ani dalej kontaktovat ak nebudete chciet aj ked na druhu stranu nic tym neziskate okrem toho, ze mi velmi pomozete, budete mat moznost sa podelit a skupina ludi, ktora sa k praci dostane bude mat veci v hlave uvedene na pravu mieru, ak to dovtedy tak nebolo.
Len ak sa mi nikoho nepodari zohnat, budem musiet od temy upustit.

Dakujem vam za cas, ktory ste venovali citaniu.

KP

Aduliena

Ahojte,
kamarátka má schizofréniu, berie aj lieky. Poraďte mi, ako sa mám k nej správať, keď sa hocikedy rozplače. A nechce povedať prečo. Len tak z ničoho nič, napr. aj na ulici, vonku, doma, to je jedno....mám sa tváriť, že to nevidím? Lebo keď sa jej pýtam, prečo plače, dôvod mi povedať nechce, nevie.... A stále je smutná, rozpráva málo, slová z nej treba ťahať.... môže to znamenať, že u nej liečba nezaberá a trebalo by kontaktovať lekára? Teraz by mala chodiť aj na skupinové sedenia, ale bola tam iba raz a povedala, že tam viac nepôjde. Ďakujem za všetky rady.

IRE88

Mazala by som tu jeden príspevok za druhým...
Papulka,
je jasné že dcéra už nebude taká ako predtým, raz sa bude cítiť super a raz bude na dne. Nechcem ťa strašiť alebo niečo podobné. Treba sa naučiť žiť s tým, pochopiť dceru. Pozeraj sa na to z lepšej druhej stránky že nemá nejakú chorobu ako je rakovina alebo niečo podobné! Ver mi, že viem aké to je. Ja som doma s matkou a ona má tiež schyzofreniu. Sú dni kedy sa cíti zdravo, sviežo ale sú aj také, ked sa choroba prejavuje...

johnyZ

Slová nie sú len slová. Ja netvrdím, že sa tie modlitby od Bazila Veľkého musí nutne modliť len kňaz. Poznám obyčajného človeka, ktorý aj týmto pomáha a mnohým pomohol. Keď tu napíšu ľudia, ktorým to pomohlo, tak potom uveríte. Na čo je dobré tárať do vetra?!

janes1507

sansenka :
ja som mal na mysli ten anglicky blud ktory napisal johnyZ
Prave preto ze clovek si urcuje smer sam, tak by na to mal ist aj skutocne sam. Nevravim ze mam pravdu ja,nieje to ani riesenie problemu berem to skor ako psychicky krok vpred k dobremu ja, k poznaniu pravdy. ale to nevravim ze akceptujem aj prispevok od johnyZ zvlast ten s tou modlidbou ktory je priam ubohy. Slova su len slova . Duchovenstvo dokaze kontrolovat psychyku cloveka no nikdy nebude mat kontrolu nad celou psychykou , a preto to povazujem za blud ktory nepomoze cloveku, najskor ho bude kontrolovat. Tak ako cirkev kontroluje ludi. Ako im ponuka psychycke povzbudenie ktore bohuzial vyprchava. Ja sam som veriaci a verim v Boha nech je to uz cokolvek. Ale tieto cirkevne bludy ako modlidby na vyhananie zleho ducha je jeden velky sposob ako vymielat ludsku mysel.

sasankaa

janes1507 To o čom sa tu píše,nie sú žiadne holiwoodsské bludy,ale skutočnosť. Smer si každý určuje sám,pretože má človek slobodnú vôľu.Je to buď dobré,alebo zlé rozhodnutie.Každý má na výber.Buď pôjde hore,alebo dole.Každé rozhodnutie podlieha samočinným,živým Božím zákonom.Medzi podvodníkmi sa nachádzajú aj znalí.Hľadať treba pravú príčinu ochorenia a nie tam kde je to pohodlné,ale neriešiteľné.