Schizofrenia

Príspevok v téme: Schizofrenia
pupalka

Moja 20-ročná dcéra ochorela na schizofréniu, momentálne leží na psychiatrii. Som z toho zúfalá, neviem ako dlho sa bude liečiť a či sa z toho vôbec dostane. Už asi nikdy nebude ako predtým. Kto máte podobné problémy, podeľte sa so mou o svoje skúsenosti a poraďte mi, ako ďaalej žiť.
----------------
"Schizofrénia (Schizofrénne psychózy)" www.zdravie.sk
"Schizofrénia" www.zdravie.sk

sasankaa

Títo ľudia(schizofrenici) si to určite nenamýšľajú,pretože ten iný svet je svet toho druhého ducha,ktorý si obsadil ich mozog!

IRE88

Ahoj 33lucia33,
ja mam tiež chorú maminu a tiež ma schizofreniu. Aj ja by som potrebovala nejake tie rady lebo sa obavam ze tak skoncim aj ja. Tato choroba je dedicna, no nemusi byt v kazdom pripade.

sasankaa
ja si nemyslim ze ludia schizofrenici su posadnutí nejakym duchom. Hovorim z vlastnej situacie, tito ludia si jednoducho len namyslaju, maju obrovsky strach a niekedy ziju v "inom svete"

sasankaa

Kto trpí alkoholizmom,musí sa prestať hnevať na blízku osobu,ktorá jej ukrivdila!Prepáčte za trdku v slove(schizofrénia)...

sasankaa

Myslím si,že kto trpí schyzofréniou,môže byť posadnutý nejakým duchom,treba toho ducha z dotyčnej osoby vyhnať.Sú na to odborníci.....

33lucia33

prosím o radu, najlepšie odbornú. Žijem s matkou, ktorá má schizofréniu, potrebujem poradiť ako zvládať niektoré situácie, ako riešiť konkrétne problémy. Ďakujem.

kabaka

Pre mamu22

Ako sa má syn?
Podarilo sa mu skrotiť chuť k alkoholu?
Pracuje?

Ja už tretí rok pracujem ako case manager na COSoch. Som spokojná. A hľadám si partnera formou net zoznamky. Paradoxom je, že prvý chalan na ktorého som narazila je tiež psychiatrický pacient, ktorý je na tom ešte horšie ako ja. Ale budeme kamaráti, nemienim sa mu otočiť chrbtom, pretože potrebuje dobrú kamarátku ako soľ a partnera budem hľadať ďalej.

O mojej chorobe už vie celé oddelenie, prehlásila som to na kapustnici. Je to vlastne prvý rok, čo som sa zúčastnila pracovnej kapustnice. Moja choroba je mi tolerovaná, inak by som tu nemohla fungovať.

Kyrian

Týmto si pomôž, ked´budeš obhajovať jej schopnosti, aby neprišla k újme na spoločenskom postavení, alebo aby sa ten tvrdý pád aspoň trošku zmiernil:
zeleny.naturalforum.net