Schizofrenia

Príspevok v téme: Schizofrenia
pupalka

Moja 20-ročná dcéra ochorela na schizofréniu, momentálne leží na psychiatrii. Som z toho zúfalá, neviem ako dlho sa bude liečiť a či sa z toho vôbec dostane. Už asi nikdy nebude ako predtým. Kto máte podobné problémy, podeľte sa so mou o svoje skúsenosti a poraďte mi, ako ďaalej žiť.
----------------
"Schizofrénia (Schizofrénne psychózy)" www.zdravie.sk
"Schizofrénia" www.zdravie.sk

atb

ako ja som v pohode,len som neustale v strese,ci uz podvedome,alebo to niekedy vidno navonok,som smutna,neviem sa tesit,uvolnit..a clovek je aj vesely a ma dobry den a ten clovek mu ho hned pokazi :(.proste sa ta negativna energia prenasa na mna.

tpch

jezis, co s tym ma socialna poistovna???
Ako sorry, ale myslela som si podla tvojich prispevkov, ze si nejaka stredoskolacka a ty mas 28 rokov....uz si mala byt davno samostatna a necakat, ze ta niekto zachrani...

tpch

no ak mas 28 rokov, tak sa odstahuj. si stara baba na to, aby si zila s rodicmi. predtym sa porozpravaj s rodicmi-povedz im, ze ak s nim nieco oni neurobia, odides. Uvedomia si mozno, ze stratia poslednu podporu a zacnu konat.

tpch

atb, zit s neliecenym psychotikom je tazke. Bohuzial to si musi vyriesit rodina sama. Rodicia musia na brata tlacit, aby sa liecil, netolerovat mu vsetko a podobne. Mali by aj oni navstivit odbornika-ako jeho psychiatra, tak nejakeho psychologa-aby im poradil, ako s nim komunikovat. U teba je problem v tvojich rodicoch, ze mu davaju prilisnu slobodu a nechaju utlacat zvysok rodiny jeho chorobou. Musis sa s nimi porozpravat a tlacit na nich, aby situaciu riesili, lebo nakoniec na tej psychiatrii skoncis ty. Pokojne chod na socialku a porozpravaj sa tam o probleme. ked ich navstivi socialny pracovnik, mozno sa spamataju. Treba si totiz uvedomit, ze bratovo chovanie je ovplyvnene chorobou, za ktoru nemoze, preto kym sa nezacne liecit a neziska nahlad na situaciu, musi byt kormidlovany okolim. Zaklad su rodicia-ked mu toleruju, ze ho zivia a nechaju si od neho doslova srat na hlavu, potom to ziadna zachranka nevyriesi. pretoze na oddeleni ho preliecia, prepustia ho, on pokamzite prestane uzivat lieky a mas to tu znova to iste. takze tlac na rodicov, inak ti neostane nic ine, ako sa odstahovat.

atb

najprv som chcela volat pred sviatkami,to nechceli,potom sa vyhovarali na sviatky,teraz je po sviatkoch,dnes som chcela volat,ale zase ma zastavili,ze oni tam pojdu v pondelok osobne sa opytat,ci je miesto v nemocnici.mam este sestru,tej som volala minuly tyzden,ze mi je uz moc zle,ze uz to nezvladam,ze sa zrutim z toho,tak povedala,ze ten tyzden pride a ze vola ona.no nedorzala to.ze az ked bude robit bordel tak prileti.ale on sa hada mozno 5-10 min.potom uz nic.a kym pride je relativne klud.a tak dookola.ja mam 28

atb

ako dajme tomu,ze by to posudili,ze ta hospitalizacia nie je nutna a ze ho treba nechat tak,ale ti co o tom rozhoduju,si neuvedomuju,ze jeden chory clovek nici psychicky a postupne aj fyzicky(z dlhodobeho dusevneho stresu vznikaju dalsie choroby) dalsich ludi a ti ludia su v takej financnej situacii,ze musia s nim byvat..