Kedy ste začali deťom obúvať papučky a topánočky?

Príspevok v téme: Kedy ste začali deťom obúvať papučky a topánočky?
tip

Chcem sa spýtať, kedy asi by mali deti začať nosiť papučky a topánočky. Pýtam sa preto, lebo som sa stretla s rôznymi reakciami odborníkov. Jedna lekárka mi povedala, že až keď začne chodiť, iná že aj keď ešte len štvornožkuje a občas sa postaví, že sa skôr naučí chodiť, keď bude mať obuté topánočky. Čo vy na to?

pe84

detom je najlepsie naboso, alebo aspon v ponozkach, vtedy sa im najlepsie tvaruje nozka, ja som zacala davat dcerke topanky az ked zacala bezkat, aj to len vonku, doma mala vzdy len protismykove ponozky a ked bola v zime chladnejsia podlaha tak som jej obuvala papucky, take tie klasicke... ale dovtedy bola furt len v ponoztickach...

Danuliena

U nás sa začína chodiť v papučkách asi od 12-teho mesiaca zdá sa mi že malá ma istejšiu chôdzu ako na boso našli sme celkom slušne papučky Renbut a Nazo v e-shope www.nelinka.sk pani je z Nitri ja tiež takže som si ich mohla s malou aj vyskušať. Papučky maju aj certifikaty keď som sa pozrela na ich domovskej stránke. Sú omnoho lepšie a hlavne pevnejšie než čo nájdete v obchodných reťazcoch.

jolanka

ahojte,
moja malá má 9 mesiacov a už sa stavia na nožičky.. popri gauči už pekne prechádza, ale väčšinou ešte štvornožkuje.. niekde som čítala že teraz, keď sa bábo učí chodiť by nemalo nosiť topánočky, najlepšie keby chodilo bosé. No moja mamka kúpila Vaneske už asi tretie topánky. Podotýkam že mamina si potrpí na kvalitu, takže sú všetky s ortopedickou vložkou, kvalitný materiál aj všetko. Ale mne sa to zdá predsa len že má ťažkú nožičku v tom. Čo si myslíte vy? Mám jej obúvať topánočky už teraz keď sa len učí chodiť? Podľa mňa je zbytočné zodrať 20eurové papučky po byte, ale zdravie mojej dcérky mi je prvoradé tak si nechám poradiť :)

[zruseny17]

nas maly zacal nosit boticky-ortopedicke a otvorene,take sandalkove pre spravny vyvin nozky ked mal sedem mesiacov-ked sa uz ucil chodit za rucicky

jajka001_

myslim ze uz ked behal stvornozky. to sa uz aj tak stale staval. a od stvornozkovania je k chodeniu uz len chvila.ked ma pevne topanocky tak sa mu lepsie stoji.