tvoj zivot formuju tvoje myslienky...

Príspevok v téme: tvoj zivot formuju tvoje myslienky...
Brenda

myslite si ze hlaska " vas zivot formuju vase myslienky" je pravda? lebo mna by zaujmalo ze ci sa da vsetko sformovat myslienkami alebo nie ze napr chcem si najst dobru pracu a ked budete na to myslet stale tak dobru pracu aj najdete? alebo co sa tyka partnerou ze napr myslim na toze si najdem dobreho partnera a zrazu si ho najdem? alebo ako to funguje? alebo je to skor o tom ze vytvaram si dobru naladu tym ze myslim na pekne a dobre veci a tym si formujem aj den za dnom?

Nykita

Mrzí ma to, že mi pridalo dva krát to isté :D

Lost, však samozrejme, že ľudia by za to mohli stáť. :) Len to by bol dlhý projekt.. A vezmi si, že aj práve medzi ľuďmi sú títo zlodeji a tí by boli rozhodne proti... A okrem toho u nás v štáte je zakázaný tuším hocijaký telesný trest. A väznice očividne nepomáhajú.
Takže je tu otázne čo by bolo ako vhodný trest :)

Nykita

lost, vtedy by asi naozaj kradnúť prestali, to súhlasím. :)

Ale vezmi si že cca 3/4 politikov kradnú, myslíš, že by taký zákon uznali? Alebo niečo podobné? To ťažko... :/ Ale náš štát celkovo upadá...
Taká Amerika, oni majú len 2 strany od kedy u nich parlament existuje. A také niečo ako novela zákona tam nie je... Alebo novela novely zákona,... Za to u nás sa stále niečo novelizuje a aj stále bude.

Potom, keď už u nás nebudú existovať novely noviel novelovaných zákonov, tak vtedy budeme môcť povedať, že náš štát je na tom dobre a že náš štát dosiahol úspech.

lost

Nykita, mnooo, to ze by to politici nepretlacili nemeni na fakte ze je mozne to pretlacit ludom :D
ved lud tvori stat, ci nie? :)

doubledog

nie, nie je to spravne

myslienky nemaju taku silu, aj ked nie su bez vplyvu

zameraj sa na spravne predstavy a pocity

Nykita

lost, vtedy by asi naozaj kradnúť prestali, to súhlasím. :)

Ale vezmi si že cca 3/4 politikov kradnú, myslíš, že by taký zákon uznali? Alebo niečo podobné? To ťažko... :/ Ale náš štát celkovo upadá...
Taká Amerika, oni majú len 2 strany od kedy u nich parlament existuje. A také niečo ako novela zákona tam nie je... Alebo novela novely zákona,... Za to u nás sa stále niečo novelizuje a aj stále bude.

Potom, keď už u nás nebudú existovať novely noviel novelovaných zákonov, tak vtedy budeme môcť povedať, že náš štát je na tom dobre a že náš štát dosiahol úspech.

lost

Nykita,
no nechcel som to pisat prilis drsne, ale skor tak naznacit len :D
ale poviem tak, ze sekanie ruk za kradez by bolo len pohladkanie..
pochybujem ze by sa niekto odvazil kradnut potom, len par samovrahov by sa odvazilo :)
teda aspon v celonarodnom style a lá okradat 6 milionov ludi (kedze su to NASE zdroje!!!)

jajka - ano ano velmi dobra pointa :) peniaze su podla mna skor jednoduche zohnat, ale realnych priatelov, tak to je extremne narocne :)
ale s miliardou :)
no da sa minut lahko :)
ale zalezi na tom, ci je clovek velmi materialisticky, alebo chce len "prezit" na tejto planete.
napr, kupim si ostrov, 100 mil..
zopar aut, jach, lietadiel, domov, 100 mil
zaloha na zle casy (zlato) 100 mil
a zvysok, asi by som postavil skoly niekde v afrike :)

ale ak by som ich realne mal, tak neviem co by som robil :D (az tak na detail presne, no minut by to neobl problem :) )

ale chcel by som sa pozried do vesmiru napriklad :)

Nykita

Lost, vieš, rodičia aj mohli založiť firmu, ktorá čaká na prevzatie, ale pokiaľ rodičia podnikajú s niečím, čo ťa naozaj nezaujíma, tak aj to nie je výhra... :D

Ako by sa dalo podľa teba zastaviť rozkrádanie? :)

A jajka001_, niekde v prvom/druhom príspevku, nie som si istá, som spomínala, že ovšem pre každého je predstava úspechu o niečom inom. :)
Mojou predstavou úspechu je mať skvelé manželstvo v ktorom budem milovať a budem milovaná a chcela by som sa venovať tomu čo ma skutočne baví a dokázať sa tým aj uživiť. :)

jajka001_

rozoberate tu, co je uspech, a podla toho co pisete je uspech zarobit ohromnu kopu penazi. ale nie pre kazdeho znamena uspech toto :) pre niekoho je uspech: byt zdravi, mat priatelov, mat svoj zivotny priestor, mat rodinu, mat lasku, venovat sa veciam ktore ma bavia. mnohym ludom to jednoducho staci a nepotrebuju sa nahanat za peniazmi, ked ich v podstate nepotrebuju. neviem co by som robila s miliardami a nemienim kvoli peniazom predat svoju dusu :)

lost

Problem by bol v tom, ze ako by sa dalo definovat toho "zlodeja", lebo nakoniec by sa nbodaj stalo, ze uz by nebolo koho z tej miestnosti poslat von :D
Ale az take zle to byt nemoze.. :)

lost

A preco mam taky postoj k situacii.
No v stredoveku to zabralo, i ked tusim ze len na poulicnych zlodejov, ale zabralo to pekne. :)
Je to jednoducha matematika.
Mam v miestnosti zlodeja a mincu. Zlodej mincu zoberie. Ale ak dam zlodeja z miestnosti prec, minca tam zostane relativne navzdy. Pride novy zlodej? Mozno, ale uz si rozmysli ci mu ta minca za to stoji :D