Sprchujete sa každý deň?

Príspevok v téme: Sprchujete sa každý deň?
sprcha

Začala som študovať v Bratislave na VŠ a bývam na internáte. Spolubývajúce ma začali osočovať, vraj sa nesprchujem každý deň a preto naša izba smrdí. Vraj dnes sa každý normálny človek sprchuje minimálne raz za deň. Nemyslím si, že majú pravdu. Sprchujem sa dvakrát do týždňa a myslím si, že to úplne stačí. Ony sú síce v sprche každú chvíľu, zato ale na stole a posteliach majú bordel, všade zvyšky jedla, dokonca aj v skrini. Ak v izbe teda niečo smrdí, nie som to ja, ale tieto rozkladajúce sa zvyšky jedál. Kôš vynášam iba ja, lebo ony na to kašlú. Aký máte názor na to sprchovanie? Myslím, že 1 - 2 x do týždňa je prirodzená norma. Doma sme sa kúpavali (sprchu nemáme) raz za týždeň a zato sme vyrástli a boli zdraví. Ani moji rodičia sa nikdy nekúpali častejšie. Keď som to teraz spomenula mame, tak iba mávla rukou a povedala, že sa mám na to vykašľať,že sú to nejaké fajnové pipky a robia sa dôležité. Lenže ja s nimi musím byť každý deň a tie ich posmešky mi už začínajú liezť na nervy. Keby sa radšej učili, ale stále sedia pred zrkadlom, maľujú sa a zabávajú. Takto som si vysokoškolský život nepredstavovala.

Maoam

ja som minule citala podobnu temu a jeden chlapik pisal, ze pracuje v kancelarii, do prace jazdi na bicykli tam aj spät a pytal sa, ci je to OK, ked sa sprchuje KAZDY TRETI DEN!!! bleeeeee, ja by som sa pozvracala, mat takeho kolegu. FUJ.

cukrusikova

neviem si predstaviť sprchovať sa raz, či dva krát do týždňa. od mala som naučená sprchovať sa raz alebo aj dvakrát (v lete) do dňa. Hlavne my ženy by sme mali dodržiavať pravidelnú hygienu, neviem si predstaviť 1 deň bez vody. V dnešnej dobe je to nutnosť- veď nie nadarmo sa vraví- čistota pol života. myslím, že zakladateľka témy má zle hygienické návyky- neuraz sa, ale je to tak! a myslím že tie "fajnové pipky" dodržujú normálne hygienické návyky!!!

cukrusikova

neviem si predstaviť sprchovať sa raz, či dva krát do týždňa. od mala som naučená sprchovať sa raz alebo aj dvakrát (v lete) do dňa. Hlavne my ženy by sme mali dodržiavať pravidelnú hygienu, neviem si predstaviť 1 deň bez vody. V dnešnej dobe je to nutnosť- veď nie nadarmo sa vraví- čistota pol života. myslím, že zakladateľka témy má zle hygienické návyky- neuraz sa, ale je to tak! a myslím že tie "fajnové pipky" dodržujú normálne hygienické návyky!!!

Aisha5

Kto tu tvrdi, ze sprchovanie kazdy den je skodlive a sa ohranicuje tym, ze za cas nasich babiciek sa ludia nesprchovali casto, nech sa uvedomi, ze zijeme uplne v inej dobe ako predtym. Pred tym vo vzduchu neexistovali vypary z aut, smog, otravne latky v ovzdusi. Zijeme v znecistenom prostredi... Taktiez zalezi na strave. Dnesna strava je plna konzervacnych latok, chemikalii a ecok. A nase telo tu skodlivinu vylucuje samozrejme potom. Takze jednoznacne sprchovanie kazdy den v dnesnej dobe je zdrave. Za cias nasich babiciek ludia zili zdravo, nepotrebovali sa tolko clapkat vo vode. Ale potreby ludstva sa menia vzhladom k dobe. Dnesna doba je znecistene prostredie a nezdrava strava a to nas robi tym, ze smrdime a musime sa ovela viac starat o osobnu hygienu. Nasa prirodzena mikroflora pokozky je tymito necistotami stale narusena, takze sprcha uz nic nepokazi...

alenka_maxova

vsetkym, co tu vypisovali, ze sprchovanie je kazdeho osobna vec odkazujem, ze az budete sediet vedla neskutocne smradlaveho pana v horucej MHDecke, ktory sprchu nevidel dobre dva tyzdne, som zvedava ci budete tvrdit, ze je to cisto len a len jeho vec!

samadoma

ja mam najradsej bylinkove vone,pripadne kvetinove, ale skor z bielych kvetov. a krasne vonia datelina, raz som mala taky krem, bolo to velmi jemne a uzasne.

2bodka

Vidis, toto mne sa nestalo este... Vzdy mi vonia pokozka fantasticky, samozrejme, ze je to chvilkovy pocit, netrva to x hodin :) Mna teda najviac mrzi, ze nevyrabaju/nedodavaju velke balenia ostatnych sprchacov. Kupovat 250ml mi pride zbytocne pri mojej spotrebe :D Skoda no..