Sprchujete sa každý deň?

Príspevok v téme: Sprchujete sa každý deň?
sprcha

Začala som študovať v Bratislave na VŠ a bývam na internáte. Spolubývajúce ma začali osočovať, vraj sa nesprchujem každý deň a preto naša izba smrdí. Vraj dnes sa každý normálny človek sprchuje minimálne raz za deň. Nemyslím si, že majú pravdu. Sprchujem sa dvakrát do týždňa a myslím si, že to úplne stačí. Ony sú síce v sprche každú chvíľu, zato ale na stole a posteliach majú bordel, všade zvyšky jedla, dokonca aj v skrini. Ak v izbe teda niečo smrdí, nie som to ja, ale tieto rozkladajúce sa zvyšky jedál. Kôš vynášam iba ja, lebo ony na to kašlú. Aký máte názor na to sprchovanie? Myslím, že 1 - 2 x do týždňa je prirodzená norma. Doma sme sa kúpavali (sprchu nemáme) raz za týždeň a zato sme vyrástli a boli zdraví. Ani moji rodičia sa nikdy nekúpali častejšie. Keď som to teraz spomenula mame, tak iba mávla rukou a povedala, že sa mám na to vykašľať,že sú to nejaké fajnové pipky a robia sa dôležité. Lenže ja s nimi musím byť každý deň a tie ich posmešky mi už začínajú liezť na nervy. Keby sa radšej učili, ale stále sedia pred zrkadlom, maľujú sa a zabávajú. Takto som si vysokoškolský život nepredstavovala.

lionesssssss

a tradične sme posunuli debatu do vyššieho levelu. Ozvali sa nám odborníci, konkr. jeden odborník na rakovinu a pod., ktorý sa tomu rozumie asi ako ja jadrovej fyzike :-D

som napätá a plná očakávaní, čo sa z dnešnej debaty dozviem užitočného o rakovine :-D

jar2012

najcastejsie chori su ludia, ktori maju nespravnu zivotospravu, nespravne sa stravuju, privela cukru, mäsa atd, no a je zname ze väcsina bakterii a virusov sa prenasa rukami, takze casto su chori prave ludia, ktori si ruky umyvaju zriedkavo

Maoam
dátum a čas príspevku
Dnes 15:45
IP adresa
229.103

a ty tu čo splietaš :D

jar2012

maoam,
ked ides na wc a umyješ si ruky.Stači sa dotknut klučky na dverach a už si chytila nejaku bakteriu.
A nie je pravda že najčastejsie su len ty ludia chory ako si pisala čo si neumyvaju ruky.............. to normalni človek toto nepovie.
Zober si taku Sipeky.Bola tiež špindira?odpovec si na to sama.Ak si ju poznala.Bola to žena ktora sa o seba starala,ženam pomahala,radila a aj tak ochorela.

Maoam

lionessssssss: :DD to mi je luto, snad ti este ostalo v zaludku :DD, ale z vlastneho pozorovania viem, ze ludia, ktori si zacali casto umyvat ruky, pocas celeho dna zazracne prestali trpiet nadchami a castymi prechladnutiami a hnacku nemali ani nepamätaju, je to presne v tom, ze väcsina sajrajtu sa prenasa rukami, ludia sa mimovolne dotknu ust, nosa, ale neumytymi rukami jedia a maju to v sebe...

lionesssssss

Maomam, skoro som vyvrátila to kuracie stehienko čo som pred chvíľou dožula

silná káva s tým olizovaním rúk v reštike

lionesssssss

Magy, vieš čo je čudné? ja sa sprchujem dva krát denne, v lete tri krát denne a neužívala som ATB ani nepamätám, a túto zimu som ani len nádchu nemala a tak to je už dlllllllllllhé roky.

že by sprchovanie nesúviselo s imunitou?

tvoj vzorec nesedí, slečna ATIDE/ESMERA sa sprchuje raz do týždňa a furt jej vraj tečú sople a má zapálené hrdlo

Maoam

a zabudla som spomenut tych, ktori si neumyvaju ruky po WC (aj po malej potrebe) a s tymi jedia, v restike, ale aj doma, vsak aj minule tu niekto spominal, ze chalan si v restike neumyl po WC ruky a potom tymi istymi rukami krmil priatelku a ta mu ich este aj pooblizovala........no FUJ

a potom ze ludia maju aj v ustach fekalne bakterie a zeru kvanta ATB

Maoam

maruska: debil je schizofrenik, jeho nemozes brat vazne, ale niekedy je vtipny, mame ho tu celkom radi :D

k tej dalsej teme: tak to je fakt zvlastne, ja sa sprchujem rano aj vecer a prechladnutie/nadchu mam tak raz za tri roky maximalne

takze niekde bude asi chyba? :DD

najcastejsie chori su ludia, ktori maju nespravnu zivotospravu, nespravne sa stravuju, privela cukru, mäsa atd, no a je zname ze väcsina bakterii a virusov sa prenasa rukami, takze casto su chori prave ludia, ktori si ruky umyvaju zriedkavo

cim castejsie si niekto umyva ruky, tym zriedkavejsie je chory...

mnohi ludia pridu domov z MHD; neumyju si ruky a s takymi aj jedia, proste HNUS,a lebo zeru sendvice priamo v MHD a prsty si este pekne pooblizuju...a potom o tri dni idu domov s taskou antibiotik z lekarne, lebo zasa chori.....