Oslabená imunita? - Často chorý

Príspevok v téme: Oslabená imunita? - Často chorý
joshuasvk

Zdravím, potreboval by som radu k môjmu zdravotnému stavu....Mám 17 rokov. Od tohto leta do teraz som bol približne 5 alebo 6x chorý ... Začne to bolesťou hrdla potom kašlom, bolesťou hlavy.. malátnosťou. Asi 2x som mal nasadené antibiotika všetko som poctivo dobral. Naposledy som bol chorý pred dvomi týždňami a teraz opäť. Nejde mi do hlavy čím to je. Oslabená imunita? Zdravujem sa pestro, cvičím, venujem sa bojovému umeniu a primerane sa obliekam počasiu. Myslím, že by som mal byť zdravý ako ryba ... Doteraz som bol chorý (nachladený) tak 2,3 krát max 4x za rok.... V pondelok sa chystám ku obvodnej ale chcel by som sa dostať k nejakým info už skôr teraz cez víkend.

Ďakujem za odpoveď

zuzinka 20

tak si ju posilni, daj si imnuoglukan,alebo kolostrum, este je dobre si davat probiotika:)..ja som bola velmi cjora tiez, a pomahaju mi probiotika

Bobinko123

Dobry mam 15 rokov ... byvam casto chory mal som uz behom 4 meisacov 3x antibiotika a teraz som chory zas ... na konci prazdnin som bol hospitalizovany na nedostatok tekutin prudke znizenie telesnej teploty a podchladenie vysterili mi vsetky organy 2-krat a nic nenasli urobili testy na stitnu zlazu a vsetko v poriadku vybrali mi aj nostnu mandlu a vysetrili ma aj u neurologicky aj hlavu a vsetko v poriadku , teraz berem prasky na imunitu a ani mi nezaberaju uz som zobral 12 sackov kazdy tyzden 4 ... je pravda ze von uz moc nechodievam a od tej nemocnice som mal slabu chvilku a nahovaral som si ze dostanem epilepticky alebo infarkt dokonca sa bojim uz aj kupat ze sa mi nieco zvrtne a sa mi stane nieco bojim sa ze to prejde do razkej hipochondrie teraz je to uz lepsie nic si nenahovaram a vraciam sa spet ako som bol akurat ma strasne trapi ze som chory bojim sa ze to neprestane a odrazi sa to na mojom prospechu v skole a ja nechcem aby mi po***ebana chrypka skazila cely moj zivot ... nikdy som tak nebyval chory do tej nemocnice som 2 roky nemal antibiotika ako zacala jesen sa mi to vsetko spustilo vobec nwm cim to je poratde mi prosim bol by som vdacny ... Dakujem

Peto T

Základom imunity je vitamín C aspoň 1g 3x denne, s jedlom a vitamín D 2000IU denne.

Treba veľa piť.

Takéto dávky vitamínu C môžu byť nevhodné pri poruchách obličiek, metabolimu železa/medi a deficiencii G6PD. Pozri tiež rizikaockovania.sk