Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Problemy s Mirenou

Príspevok v téme: Problemy s Mirenou
souzi

čítala som veľa negatívnych názorov ohľadom vnútromaternicoveho telieska mirena. Odstrašili ma najmä sekundárne príznaky o ktorých sa nepíše a na ktoré vás neupozorní ani gygy. Máloktorá žena dáva tieto problémy za vinu mirene a totiž: vypadávanie vlasov, priberanie aj pri primeranom stravovaní, dokonca športe, nafúknuté brucho, plynatosť, bolesti na prsiach, zmeny nálady, ktoré pripomínajú depresiu-plačlivosť, zvýšená nervozita až agresivita a pod. Väčšina žien sa nespoznáva, respektíve všetko sa vráti do normálu po odstránení mireny. Aké máte názory vy? Mám ju zavedenú 3 ty ale vážne uvažujem že si ju dám odstrániť, to mi za to nestojí.

Melany28

Ahojte. Ja mam mirenu vyse roka. Vyjadrena, mam mirenu 3 mesiace a ziadne zmeny som nezitila, sa mi zdaju neprimerane. Ak maju nejake viditelne zmeny nastat, chce to cas. U mna prve neziaduce ucinky sa zacali prejavovat po cca 6 mesiacoch. Pocit, nekludu, nepokoja, nafukovanie, plynatost, nasledne priberenie, kde som pribrala 8 kg!!! Stravujem sa rovnako dokonca sportujem viac ako predtym. Moja dlhorocna vaha bola vzdy 54 - 56 kg. A neverim reciam, ved si uz starsia tak preto ta zmena vahy. Este vlani bolo vsetko vporiadku.
Mozno ine nemaju s tym problem a skutocne nezaznamenali na sebe ziadne zmeny, no ja ano...
pozdravujem vas...

tulacka

Tak mne padaju vlasy som placliva, vo vagine sucho ako na Sahare a ziadna chut na sex. A organzmus?...ani nepamatam

souzi

ďakujem za radu, tiež som si hovorila,že ešte je skoro a treba počkať ale u mňa sa to len zhoršuje: vypadávanie vlasov no hrôza, akné ešte horšie, cítim sa ako tehotná-stale je mi nevoľno a k tomu sa ešte pridružili kontrakcie, hlavne ráno, že bez tabletiek na uvoľnenie sa ani nepohnem, navyše odkedy mám mirenu ešte mi neprestala dosť výrazná menštruácia. Okrem toho že som z toho dosť fyzicky unavená ani manžel nie je veľmi nadšený.
Ja som asi z tých, ktoré na to reagujú zle a ak v tom nie je iný problém, zajtra mám kontrolu u gygy a pôjde von.

luwt

Ja mam mirenu od aprila a nemam s nou ziadne vyrazne problemy. Menstruacia ziadna, len slabe spinenie(predtym taka riadna min 6-7 dnova. Obcas pocitim trochu pichanie v podbrusku, co som predtym nemavala (skor klasicke mestr. bolesti).Nafuknutie ziadne, padanie vlasov tiez nie, ale je pravda ze ich mam hodne masnejsie a aj plet sa mi viac masti ako predtym (takze aj vyrazky boli zo zaciatku hojne, ale nasla som kozmet. ktora mi to zlepsila takze teraz celkom v poho).Pribratie rovnake ako s tabletkami cca 2kg.Nalady-no PMS mavam bez antikoncepcie uplne hrozny(len vrcim, nervacim, rumadzgam a najradsej by som sa hodila o stenu, takze radsej sa drzat odo mna na 5m daleko :o)), s mirenou cca rovnaky ako som mavala s tabletkami- nervna som, ale myslim ze lepsie to uz nebude so ziadnou atk. Takze suma sumarum som spokojna, velmi mi vyhovuje ze na atk nemusim par rokov vobec myslet, ziadne investicie v najblizsej dobe.Aj kez zo zaciatku ma ta plet dost hnevala, dost si na to potrpim. Ale musim este podotknut, ze som mala z tabletiek pigmentove skvrny na tvari a tie sa mi s mirenou vyrazne zjemnili. Ja by som na tvojom mieste este pockala par mesiacov.Ja mam pocit ze asi po 3 mesiacoch som sa tak pocitovo-fyzicky urovnala- 3tyzdne su rozhodne malo -to sa este s tebou bude asi diat vselico.Ak by si mala aj po pol roku nejake vyrazne negativne pocity, tak potom snad dat vybrat - aj ked si myslim ze kazdy druh atk ma svoje plus a minus a zalezi len na tom co prevazi.Myslim ze aj v pribal. letaku Mireny uvadzali ze do pol roka sa vacsinou stav a vnut. rovnovaha upravi.A hlavne na kazdeho ma atk iny vplyv

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Problemy s Mirenou - Fórum - ZDRAVIE.sk