Kto schudol?

Majushkaaaa

Ahojte mam strasny problem,som taka tucna ye mi je az zle mam 160cm 70kg miery 100-85-107 chcela by som najprv schudnut 10kg,len neviem ako zo stravou,lebo byvam na intraku vobec neviem co mam jest vobec nejeem zleninnu nic len rozky.Ale hlavne je pohyb chcem chodit na tanecnu aby som tam pocuhdla viac chodit peso a behat:Dkebyze mam skym ale pojdem aj sama.Musim to zvladnut.Len hrozne je ze som cele leto nic nerobila a teraz chcem sa pohybovat a chudnut.

CmuQ

ja som schudla 14 kg za neceleho pol roka na ranajky som zjedla suchy tmavy chlieb z niskotucnym jogurtom na obed som si dala trosku ryzi alebo zeleninu a na veceru som si dala iba jablko a pila som 3L vody..

lukyjeff

Babikka12: Ja som schudla 28 kg. Ohľadne stravy som začala jesť celozrnné veci, ovsené vločky, viac zeleniny, viac rýb. Používam ľanový alebo olivový olej, orechy, semienka. To že nejesť po 16 00 je hovadina, spomaľuješ metabolizmus. Jesť by sa naposledy malo 2 - 3 hodiny pred spánkom. A cvičenie samozrejme.

Majka89: K tomu nejedeniu k večeru som sa už vyjadrila, to že si nejedla maso so zemiakmi a zeleninou ale len so zeleninou je tiež blbosť, budú ti chýbať sacharidy čo sú akýmsi palivom pre telo

nikki.7

Súhlasím s Majka89 a takisto aj s alchamilkou. Vláknina je veľmi potrebná pre správne fungovanie čriev.

Ja osobne teiž nejak nejedávam po 16tej. Ak som veľmi hladná,tak len nejaký jogurt,alebo zeleninu.Tá sa môže jesť po celý deň. S ovocím je to už horšie.Keďže obsahuje cukor,mal by sa jesť len doobeda,ale pokiaľ chce niekto schudnúť a zredukuje svoje porcie a nahradí nejaké jedlá napr. ovocím,alebo zeleninou,tak určite schudne. Hovorím z vlastnej skúsenosti. Ja chodievam už rok aj pol cvičiť pravidelne a to mi určite len pomohlo. Pri redukcii váhy je potebný aj pohyb. Ja som zo začiatku mala osobného trénera,ktorý mi dozeral aj na stravu,ale hlavne na ten pohyb, resp. tréning. Po dvoch mesiacoch som už vedela,aké cviky mám cvičiť apo roku som prešla už len na spinnng. SKúšla asom aj tae-bo,aj zumbu,aj step aerobik.Ten ma dokonca aj dosť dlho držala,el na spinningu s aspotím dvojnísobne. Vôbec nie je rpavda,že z toho hrubnú nohy,alebo niečo také. CHodím tak 3-4 razy do týždna a stále máme hodinu inú.Raz je to vytrvalostný, raz frekvenčný, inokedy intervalový tréning,takže nie je to stereotyp.

Držím palce. Začiatok je všade ťažký,ale ten výsledok stojí z ato. Ja som za 1,5 roka schudla 12 kg a ďalej sa snažím ešte o nejakých 5 kg,ale už to ide ťažšie.

alchamilka

Majka89: je to ok až na to že po 15-16si nejedla to je zle... a vláknina je v každom ovocí i v zelenine nie len v jablkách a banánoch :) a vláknina sa má jesť po celý deň bez nej sú črevá vyradené takže tak

Majka89

ja som schudla 10 kil. ale slovo dieta nemam rada. sama musis poznat samu seba a svoje telo co mu robi dobre /zo stravy/ a co nie. co ti dlho travi, po com sa ti odgrguje atd. ja som schudla 10 kil za 2 mesiace, doteraz som ich nenabrala spat a to jem vsetko a niekedy si dam poriadnu porciu :-) skoro ako moj priatel. mne velmi pomohli kondicne cvicenia /chodila som na Tae Bo 2x v tydzni, tym sa spevni telo a vypotis "tuky"/, potom som cvicila na orbitreku, niekedy zumba, a po 3-4 som uz nic nejedla, iba pila vodu a caj. namiesto sladkeho som jedla ovocie /poobede som nejedla jablko, banan, lebo obsahuju vlakninu - to je dobre jest doobeda/. po nejakom case som prestala mat chut uplkne na sladke, som som ani nemyslela ze to tak bude. snazila som sa jest maso so salatom a nie zemiakmi. ale bola to drina, ale stalo to za to. hlavne je dobre ak chces schudnut kondicne cvicenie, aby si sa spotila, sem tam silove cvicenie, na spevnenie tela a zo stravy jedz vsetko, ale jedz doobeda. najlepsie ak na ranajky si das nejaky jogurt, prip. ovocie. zaludok sa rano nastartuje aby mohol spalit viacej. a aby som nezabudla. VZDY som pila velmi vela vody, ked som bola hladna, napila som sa vody, ak som bola velmi hladna, dala som si nejake male ovocie. BOla to drina ale fakt to stalo za to. JEst musis vsetko /samozrejme okrem hamburgerov/, aby organizmus dostaval prisun vsetkych vitaminov. Dolezite je ako tu stravu kombinujes. Takze najdolezitejsie je vela pit, a nastartovat zaludok a organizmus na rychle spalovanie a to urobis tak, ze kazdu hodinu schrupnes nieco male pod zub. Napr. nejake ovocie alebo take sezamove, slnecnicove alebo tekvicove keksy. tym si nastartujes spalovanie a pri hocijakej porcii ti bude rychlo spalovat.