Život po živote

katussska24

myslím že je tak cca milión veci ktoré veda nikdy neobjasní, lebo sú ďaleko za našim chápaním..po prvé už len to, kde ide duša po smrti...ale tak každý si verí tomu, čomu chce.

fgf

no ano, ludia radsej veria blbostiam, lebo to je pre prezitie dolezitejsie, ako kriticke myslenie, ktorym ide clovek sam proti sebe...ale co, ked sa vam chce verit na bohov, astrologiu, vestenie, straznych anjelov, liecenie vierou a pod. tak si verte a nehladajte ziadne vysvetlenia, ved je jednoduchsie nic nespochybnovat, vsak?

Len nezabudajte, ze niekedy ludia verili, ze blesky su prejavom bozieho hnevu, veda to vysvetlila a teraz uz na to neverite; nechapem preco potom verite v ostatne nezmysly.

katussska

kto chce, hľadá si vedecké vysvetlenia na všetko, aj keby to boli blbosti, hlavne len aby to nebolo niečo paranormálne :)

fgf

lost, google "10% myth" -ano, vyuzivame 100%, su myslim nejake 4 vysvetlenia, ako ten mytus vznikol

doubledog, hod nejaky link na jeden z tych dokazov v ktory tak skalopevne veris, ale ked to je jeden z tych interview s ludmi, ktorym chyba pozornost a udajne "boli na druhej strane," tak sa nemusis obtazovat.

ohladom liecenia vierou - www.skepdic.com
ked sa toto nepovazuje popieranie tak neviem...inac zaujimava stranka pre ludi s kritickym myslenim, najdete tam odpovede na "zahady" od vymyslu sveta.

veda ma racionalne vysvetlenie skoro na vsetko, a na to, na co nema, bude mat o niekolko rokov.

katussssska

ahoj podľa mňa sny veľa s touto témou nemajú...neviem síce čo by mohol ten tvoj znamenať...a moc tomu neverím, že sny niečo znamenajú..

milli11

Nechce sa mi zakladat novu temu. Budem pokracovat v tejto, mozno niekto odpovie.
Ked som bola, kazdu noc (alebo skoro kazdu), odkedy som asi zacala vnimat svet, sa mi snival sen, ktory vzdy skoncil rovnako. Vosla som do izby v nasom byte, boli tam dve postele a na jednej lezala odseknuta ruka. Bez krvi, ale zato rozpravala. Vzdy som sa na to zobudila s hrozou. Toto sa mi snivalo do 6-7 rokov. Potom tu izbu pozmenili, premalovali, vymenili, odstranili a popresuvali niektore veci a nabytok a tento strasny sen prestal.
Teraz mi beha mraz po chrbte, ked si na to spomeniem, co uz je vyse 15 rokov po tom. Viete, co ten sen znamenal? Bola v tej izbe zla energia alebo o co slo? V snaroch sa o odseknutej ruke dajako nepise. Vdaka.

betkacat

mne sa stala dávnejšie toto, ked som bola v nemocnici po pôrode, tak som odpadla a videla som samu seba zvrchu ležať na zemi...a aj všetkých ľudí okolo mňa čo behal a čo rozprávali...takže si myslím, že dokážeme existovať mimo telo aspoň nejaký min čas...na posmrtný život neverím, hlavne nie na také niečo ako prezentuje rímskokatolícka cirkev, skôr mi príde možná reinkarnácia

betkacat

Mne sa stala taká príhoda,je to už hodne dávno, že som v nemocnici odpadla, a jak ma sestrička preberala na zemi, tak som videla samu seba akoby zvrchu ležať nehybne na zemi...aj som počula presne čo hovoria a videla som tých ostatných ľudí ako okolo mňa behali...takže či dokážeme existovať mimo telo, keď len nejaký ten okamih som presvedčená...posmrtný život to pochybujem, skôr mi príde možná reinkarnácia