Dobrá matka?

Príspevok v téme: Dobrá matka?
ALENA4

už neviem ako dalej, som v rozvodovom konaní rok, manžel ma s dietatom vyhodil z domu, sudcovi to bolo jedno,,,nereagoval na to nijako, neplatí na dieta, dostavam len 22eur na dieta, teraz som mes bez prace, byvame u nového priatela, požiadala som si o peniaze v hmotnej nudzi -zamietli, neviem ako dalej, ved to nieje normane

ivana45

Nuz, aj mne sa zda to vyzivne nizke. Az sa mi nechce verit.
Ked dieta nastupi do skoly, mozes ho prihlasit na x kruzkov, podaj si na sud podanie na nove vyzivne pre zvysene naroky dietata. Argumentuj potom tym, ze dieta ma siroke zaluby a okrem ceny kruzku potrebuje napr. sportovu vybavu, kresliace potreby (aj doma kresli a maluje ostosest). Musis ale argumentovat zaujmami, kde tie vydavky naozaj su. Sach to nevytrhne.
Neviem, ci sa pri vyzivnom vobec platia sudne poplatky. Mozno aj nie. Kludne ich otravuj tak casto, ako dokazes. Casom ich to prestane bavit a priznaju ti na maleho slusnejsie vyzivne.
Drz sa. Hlavne si najdi robotu. Jednak preto, aby si nescvokla, jednak preto, aby si priatelovi nevisela na krku jak balvan. To by ho mohlo prestat bavit.

alena4

tak ano živy nas priatel, naštastie nám nič nechyba, ale stejnesi myslím že je to od sudu nefer ak z ex platu 1200 eur rozhodne a da mu sumu 60 eur, a pritom,,,škoda reči

ivana45

Keby sme nemali ja a moje dieta z coho zit, zobrala by som hocijaku robotu. U nas nie su upratovacky, napriklad. Alebo nech ta zivi priatel. Alebo rodicia. Alebo hocikto. Alebo pracuj. Hocico, ked nemas inu moznost.

A este je pre teba pomoc: nahraddne vyzivne: za otca dietata plati stat a potom si to vymaha od dlznika. Chod na socialny odbor miestneho uradu.

miska1917

Ahojte mam dve deti a dostavam 43eur mesacne.Vyzivne este neurcili byvam u rodicov je to setko na figu.

Mne sa zda ze ak zena pred materskou pracuje,materska sa jej vypocita z platu.

alena4

sud mi dieta zveril hura slava, moj drahy milovany ex napísal na sud...že dieta nadostava hahaha!behom roka ho mal 3 x aj to som mu ho priviezla ja, ale poporiadku, prva strana bola ako mu dieta odmietam dávat!že ho nevidel už od leta?na dalšej strane bolo pisane že nepovazuje za doležite platit na syna LEBO unho pobyva vždy pol mesiaca z každeho mesiaca,dava vam toto zmysel????????a ta krasavica si jednoducho rozhodne už len z blbo napisanej žiadosti o blbost. ved už debil tu vidí ako sa v tych papiroch klame, ale aspon viem že jedine čo moj ex dokazal splnit su len jeho vyhrážky. je to ubohe ak sa dieta snažia nasilu odtrhnut od matky hnusnym klamstvom a potom že si matky svoje dieta musia doslovne ukradnut a ist s nim do zahraničia, ja uuž sa ani nečudujem , kto ma stále počuvat ako to svoje už n neuvidim a že zaplatim za to že som nedokazala znašat ako trpi syn pri otcovy? dop,dele už zo všetkym aj s jeho šivavymi 65 eurami na mesiac, ved len tie cigarety ho mesačne výdu ovela viac než to dieta(

slovensko3

Pojebane Slovensko aj cela politika , to sa može len tu stat , všetkych zaujima len svoj vlastny prospech a na druhych z vysoka seru len aby oni mali mastne vačky.. buzeranti všetci kolko ich je !!!!

ta3

Suhlasim s Bibisou: tak toto je to nase zasrane slovensko...do prdele od tialto prec!!! a lutujem vsetky zeny na Slovensku, ktore sa rozvadzaju. Ja som sa rozviedla, pretoze manzelstvo bolo katastrofalne, nas syn uz trpel stavmi uzkosti, chodila som s nim po psychiatrii, na co som sa uz nemohla necinne prizerat, ja som bola chora na rakovinu bez akehokolvek rodinneho zazemia, rodicia uz nezili, no rozviest som sa musela, aby som nas vsetkych uchranila od psychiatrie. Rozvodom som vsak nielenze nic neziskala, ale az po nom zacali vazne komplikacie, pretoze manzel komplikoval vsetko co sa dalo a slovenske sudnictvo mu to skvelo umoznovalo, vyzivne neplatil, na najomne neprispieval, konzumoval moje potraviny, sud zveril deti do mojej opatery ako aj byt do uzivania, manzel sa mal vystahovat do nahradneho bytu, odstahovat sa vsak nemienil, tak som mu kupila jednoizbovy byt, do ktoreho sa odmietol odstahovat, tak som vo februari poziadala sud o vykon rozhodnutia, aby bol manzel konecne sudne vystahovany, ale este v oktobri manzel s nami byval, cize ani sud si nekonal svoju povinnost, slovenskemu sudu bolo lahostajne nielenze prakticky sama chovam dve deti (uz to bolo po revolucii a vyzivne spolu na dve deti bolo smiesnych 450 SK, manzelovi sa robit nechcelo, pocas manzelstva sa nechal mnou zivit, preto sud ani nemal z coho vyrubat vyssie vyzivne), ale ze musim platit aj najomne za dva byty, aj za manzelov nahradny byt kedze som ho nechcela stratit, lebo spolu s nim by som bola stratila aj sancu vobec niekedy dostat manzela zo spolocneho bytu von, bolo to pre mna velmi nielen financne narocne, ale ja a moje deti sme nadalej aj po rozvode trpeli, az vtedy, ked sme konecne ostali v byte sami som pochopila, ze sme sa vobec nevedeli napriklad smiat, len postupne sme sa tomu ucili, ale to nikoho na sude nezaujimalo, slovenske sudnictvo nechrani matku s detmi, naopak pomaha psychicky chorym manzelom tyrat manzelky a deti aj po rozvode. Po nejakom case som poziadala o zvysenie vyzivneho, rozsudok o zvyseni sice vysiel, ale manzel ho odmietal prijat, nebolo tej moci, co by ho bola prinutila doruceny rozsudok prijat, ja som sa rozviedla s manzelom a nie moje deti, preto som manzelovi nikdy nebranila v styku s detmi, mal ich vzdy ked ich chcel a na ako dlho chcel, dokonca bez toho, aby to najprv so mnou konzultoval, ale aj napriek tomu ma obvinil na sude, ze branim v styku s detmi a tak ja nevinna som chodila na sud ako na klavir, kym moj exmanzel sa pojednavani nezucastnoval, dokonca sa nechal vidiet pred budovou sudu mnou a aj sudkynou, avsak dnu sa nedostavil a ked sa to vlieklo uz nehorazne dlho, v snahe spor konecne ukoncit, navrhla som o tom vypocut deti (v tom case mali 8 rokov), sudkyna sudny spor napokon uzavrela aj bez manzelovej pritomnosti, videla, ze ma falosne obvinil a ze sa zamerne na pojednavania nedostavoval, ale neulozila mu za to ziadnu pokutu, tak preco by sa nemohol takto tyransky spravat, ked mu v tom nikto nezabranil a ani ho za to nikto nijako nepotrestal, nikto nechranil nevinnu matku a deti, ktore tym velmi trpeli, bojovala som vzdy iba legalnou cestou o vsetko, o vyzivne, ktore aj tak odmietal dobrovolne platit, musela som poziadat o strhavanie z vyplaty, o zvysenie vyzivneho, rozsudok ktoreho odmietal prijat, o zaostale vyzivne do rozvodu, rozsudok som sice mala v rukach, ale bol to len bezcenny zdrap papiera, pretoze manzel aj tak sumu nikdy neuhradil, mala som snahu sa majetkopravne vysporiadat mimosudne, pravdaze manzel nemal snahu, dokonca robil v tom prieky a aby ma dlhsie trapil, vyckaval a ziadost o vysporiadanie BSM podal tesne pred vyprsanim uradnej lehoty, nemali sme nic okrem 4-izboveho bytu a jedneho auta, no sudny spor o BSM trval viac ako desat rokov!!, sud nebol schopny rozdelit jeden posraty byt za desat rokov, sudkyna medzitym odrodila dve deti !!, nakoniec konecne rozsudok vysiel, ale velmi nespravodlivy voci mne (v com bol nespravodlivy rozvadzat nebudem, tento prispevok by nemal konca-kraja) a nepomohlo mi ani odvolavanie na KS, ani na najvyssi sud a uz som nemala nervy to tahat do Strassburgu, tak som radsej volila vystahovanie sa z republiky. Veru tak, nespravodlivost slovenskeho sudnictva a diskriminacia zien na pracovisku (ako zena som bola takmer 30 rokov diskriminovana na svojom pracovisku) ma vyhnali z vlastnej republiky. Nemyslim si, ze sa odvtedy vela zmenilo k lepsiemu, preto velmi sucitim so vsetkymi slovenskymi zenami-matkami a ich detmi, lebo viem, ze sa ich nikto nezastane, neochrani. Ja som ziadala aj policiu, aby vystahovala manzela, jednoducho mi bolo povedane, ze to nie je v ich kompetencii, ved to pozname z vela tragedii, pokial manzel nezavrazi manzelku a deti, policia nekona, take je Slovensko, som stastna, ze som s detmi nasla novy domov v mnohych smeroch ovela spravodlivejsi.

alena4

Praweže ja tomu tiež nerozumiem vobec, pripadam si už ako nesvojpravna, čakala som všetko ale nie toto, teraz si idem požiadat o ten príspevok 2x, ale už popredu čakám na to že ma zase odpalkuju, tento x mem na sud priniest sumy za 12 mes, ahjo

[zruseny17]

je mi luto v akej si situacii,ale viem ze ako prve musi sud urcit vysku vyzivneho,potom musis zdokladovat ze ti expartner vyzivne neplati tri mesiace po sebe a az potom mozes poziadat o nahradne vyzivne na urade...moja sestranica riesila podobnu situaciu-pol roka tahanice na sude,potom cakanie ci zaplati-nezaplati a nakoniec jej priznali peniaze...ale musi sa pravidelne preukazovat svojim prijmom a dokladovat ze ex neplati...byrokracia na slovensky sposob...je to smutne...drzim ti palce a prajem vela trpezlivosti!!!