Mam problem s telesnym zapachom

Príspevok v téme: Mam problem s telesnym zapachom
lacko2113

dobry den,mam problem ktoremu nerozumiem a ktory mi dost nici zivot v praci kde pracujem uz 4 roky.mam problem s telesnym zapachom hoci som velmi hygienicky clovek(kaydy den sprcha-aj 2krat,antiperspirant,deodorant).comu nerozumiem?ked o par minut idem po praci za priatelkou v tom istom tricku nic neciti aj ked sa napr potim(prechadzka v lete,sex).casto sportujem-hram futbal,tenis,beham...a nikto mi nic nepovedal alebo nenaznacil.problemy s nadmernym potenim nemam.mam manualnu pracu.co je horsie zacal som sa pri urcitych situaciach emocionalne potit a navyse stracam kamaratov .rozmyslam ci mam ist k svojmu doktorovi.teto problem mam okolo 8 mesiacov.za kazdu radu dakujem,mozete mi doporucit aj niaku dobru kozmetiku.dakujem

lacko2113

tekutin vypijem min.2,5l za den,co sa tyka zivotospravy vegetarian urcite nie som,ale kazdy den mam cerstve ovocie/zeleninu a urcite sa nenapchvam cibulou a cesnakom alebo korenistymi jedlami kazdy den.

TrainingBoy

ked ti nikto nic nepovedal tak ako vies ze smrdis? a preco tu tolko rozoberate potenie? cloveku bude teplo vzdy, clovek bude nervozny vzdy a aj vzdy sa bude potit, mozno sa to da z casti obmedzit ale hovoril si ze v tom problem nie je, spominal si jedine emocionalne potenie, ale si si isty ze teraz zacalo? co ak si si ho len teraz vsimol? a chces povedat ze ked sa spotis tak ta opusti kamarat? alebo ked sa spotis tak hned smrdis? nejako to nechapem...
pamataj ze pot(pokial si nevypotil galony) nema nejak zvlast vyrazny zapach, to skor bakterie ktore na nasom tele ziju, bakterie potrebuju vlhko, takze ak sa raz za cas spotis, nevadi, no nemal by si byt dlhodobo spoteny, zaroven je dobre ako si uz pisal pouzivat dezodorand a ine prostriedky, napriklad kludne aj vodu po holeni, skvele dezinfikuje a jej vyrazna vona tiez pomoze, obcas ked sa mi stane ze zabudnem na dezodorand a dost sa spotim tak ju pouzijem pod pazuchy, lebo sprchovanie nie je vzdy az take ucinne

lacko2113

prosim Ta odkial mas taketo info.dnes som bol u svojho doktora,objednal ma na krv.ked som bol na tento problem upozorneni v praci po prvy raz vobec som nebol v strese.este raz dakujem za odpoved.ak budes mat cas odpis mi .ahoj
mimochodom poznas stozzon?

Ivka 1

Lacko Tvoje stavy sú psychického charakteru ale to som Ti nenapísala nič nové. V prvom rade je potrebné urobiť analýzu,kedy a v ktorých situáciach sa potíš. Čo spôsobuje Tvoju nervozitu, stav napätia a s tým spojené zvýšené potenie. Pot človeka,ktorý má psychický pôvod má inú "vôňu" a potrebné je začať od príčiny a pokiaľ je to možné odstrániť ju alebo sa aspoň vyhýbať situáciám,ktoré sú príčinou emocionálneho potenia ,posilniť psychiku, možno sebavedomie. Pri týchto ťažkostiach pomáha pitie čaju z Ľubovníka bodkovaného - Trezalky , to je veľmi dobré aj na psychiku, ďalej pitie šalviového čaju, užívanie horčíka - ktorý tiež pomáha pri odbúravaní stresu. Veľmi pomáha aj užívanie včelieho peľu , kroý obsahuje všetky vitamíny, minerálne látky a stopové prvky. Môžeš si ho zjesť kedykoľvek ,keď pocítiš napätie. Sebavedomie zvýši aj sprchovanie vlažnou vodou a používanie deodorantov s príjemnou vôňou. Odporúčala by som aj trénovanie psychiky formou autosugescie.Neviem,možno som Ti aspoň trošku poradila.

TrainingBoy

borovica precitaj si jeho prispevok nabuduce radsej dvakrat, pisal ze s potenim problem nema a driclor je dost drazdiaci takze bezpriciny by som ho neuzival a ziaden caj ta nezbavi vonkajsieho zapachu

borovica

Skúste si kúpiť v lekárni napr. Driclor, ktorý sa používa proti nadmernému poteniu a skúsiť piť nejaké čistiace čaje na vyčistenie tela a sú aj čaje proti poteniu