Skoro dospelá?

Príspevok v téme: Skoro dospelá?
Andrejka6421

Ahojte, chcem sa spýtať na Váš názor. Mám 17 zanedlho 18 rokov. Som študentka 3.ročníka na gymnáziu. Vôbec nechcem ísť na vysokú školu. Najradšej by som sa keď zmaturujem vydala a mala deti. O tomto snívam už od malička. Problém ako mnohý vravia, že si chcú užívať život a nie si ho pokaziť mi absolútne nevadí...keď som mala 15 vybláznila som sa, narobila sprostostí...teraz to už nepotrebujem. Aj vďaka tomu som taká aká som, spolužiaci mi lezú na nervy svojou detinskosťov, alkoholizmom a potrebou ísť každý piatok do mesta a neviem čo všetko tam robiť. Aký máte na toto názor? Je fajn že 17 ročné dieťa je takéto? Známy po mne len pozerajú, či som normálna tak skoro sa zaoberať takýmito vecami... ale podľa mňa to nie je skoro...treba mylsieť na budúcnosť a pdľa toho sa aj správať...

Iveta Michael

bibi123

Nie nemýliš ale ja som nepovedala že dieťa zničilo život...blbosť.Len skrátka asi neskôr ľutovali že to bolo v takom čase a nie inom...alebo poznám také,aj moja bývalá kolegyňa stále mi tvrdila že má 4 deti ale keby sa mala ešte raz rozhodnúť tak by viac ako jedno nechcela...a pritom sa nemal zle,tak ja neviem ako to je...a inak,náhodou mám veľmi bohatú ,,prax,, s malinkými deťmi,naposledy som mala chlapčeka 6-mes.a vypiplala som ho až do 1,5 roka kým mamka študovala..ale v mojej opatere bol krásny,čistučky,bacuľko:)) Veľmi som ho hýčkala,to mi ver....:)

rozumiem ti

andrejka: podla mojho nazoru by si mala urobit to, po com ti srdce pisti, akurat nie teraz... daj tomu "oddychovy" cas a ak aj o nejakeho polroka, rok budes rozmyslat rovnako, tak by si mala do toho ist. zivot je nevyspytatelny a casto su jeho cesty uplne odlisne od tych, ktore sme si vysnivali. teraz to chvilu neries, uzi si cas mimo lavic :)

moj nazor na vysoku skolu nie je moc dobry. castokrat sa tam ucis nepotrebne nezmysly, ktore absolutne s realnym zivotom nekoresponduju. okrem toho, poznam niekolko ludi, ktori maju vystudovany "odbor" a zamestnali sa max. ako predavaci (tym nechcem povedat, ze je to praca podradna). vysoke skoly dnes doslova chrlia pravnikov, ekonomov atd, atd. otazka znie, kam s nimi?! ja nevravim, ze je VS zla... akurat toto je jej druha strana mince. a dovolim si poznamenat: vzdelanie vrodenu inteligenciu nenahradi. je rozdiel nabiflit sa a po skuskach hned zabudnut, a je rozdiel naozaj rozumiet tomu, co vravim..aj v sirsich suvislostiach. moj osobny nazor.

Andrejka6421

Ja vlastne nejaký ten odbor mám, je to gymnázium informatika, mám už kdejaké certifikáty a občas robievam práce na zákazku(DTP, prezetácie a pod.) kancelársku prácu mám v malíčku... a na VŠ by som chcela ísť ked neskôr...

lost

akos tak: citujem:
"je predsa samozrejme ze z gymnazia kazdy musi ist na vysoku ...alebo-nemusi, ale potom ta praca co si najdes urcite nebude stat zavela"

to nie je pravda, ale len v tom pripade ak je clovek dostatocne tvorivy na to aby si nie ze nasiel pracu, ale ju vytvoril z nicoho a mal sa lepsie ako ten s piatimi VS.. ale to su raritne pripady, neviem preco... ale sice taka exaktna rovnica aku si napisala by nemala byt vryta do hlav mladych, pretoze ich to znacne limituje do budnocnosti, ale to je len moj (znacne radikalny) osobny nazor az postoj k zivotu :)

Aja02

Andrejka: Pozri, ak by si nechodila ne gymnázium ale na normálnu strednú školu tak myslím že by si s tou VŠ nemala až taký veľký problém. Jednoducho by si na ňu nemusela ísť, pretože by si už mala vyštudovaný nejaký odbor. Ale zase zamestnať sa len z ukončeným gymnáziom nie je až také nemožné. Kamarát má ukončené gymnázium, a potom chodil 2 roky na VŠ z ktorej odišiel. Ale k veci: odišiel do Prahy, kde pracoval ako programátor. Jeho mesačný plat bol 90 000Kč. Momentálne pracuje ako administrátor tu na Slovensku. Jeho mesačný plat je 1500€+ má softvérovú firmu ktorá mu tiež vynáša. Samozrejme že má mnoho certifikátov a má za sebou mnoho kurzov ale toto je odbor IT, neviem ako to chodí v iných odboroch.

akosi tak

Andrejka,
no ja len cumim na tvoje nazory a nejde mi to do hlavy...
ja som gymnazistka v 3. rocniku, mam 18 rokov a v zivote by ma taka vec ani nenapadla...je predsa samozrejme ze z gymnazia kazdy musi ist na vysoku ...alebo-nemusi, ale potom ta praca co si najdes urcite nebude stat zavela...u nas v skole sa vsetci prebiehaju, kto pojde na co najlepsiu skolu, najprestiznejsiu, co najdalej z domova...manzelstvo a deti su este za horami- za dolami

a nejde len o skolu
ja tiez nie som ten typ typickeho tinedzera, co fajci, pije atd. vobec s tymto mam minimalne skusenosti
skor sa snazim co najviac citat, vzdelavat, ucit, venuvat sa sportu, konickom, rodine..a takto to planujem az do 25-26 roku zivota ...toto su predsa najkrajsie roky mladosti - treba ich vyuzit na sebarealizaciu...
myslim si, ze toto je nezrela laska, ktora sa moze skoncit tak rychlo ako zacala ..nikdy nevies..na neho by som sa nespoliehala..a dieta? ked ho raz budes mat budes sa mu musiet neustale venovat.

ale jasne, to je tvoj nazor..ja by som si to vsak velmi dobre rozmyslela n atvojom mieste

Andrejka6421

Samozrejme, že by som sa do niečoho takého pustila, až keď by som mala čosi ušetrené a vlastné bývanie...takže viac než učite sa najmej o dva roky tieto moje plány odkladajú..to viem už dávno.. a rovnaký názor na to má aj moj priateľ

A čo sa týka VŠ by som si radšej našla nejakú prácu a potom o rok, o dva šla externe...nie je to až taká drahá záležitosť, čo by som potrebovala peniaze na externé na rok, na dennom by som potrebovala na 3 mesiace...

kafe

Andrejka, na snoch je krásne to, že si ich môžeš plnť postupne, krok za krokom. Chceš rodinu a deti? Tak to chce v prvom rade zodpovedného partneram. Tvoj priateľ môže byť akokoľvek charakterný, v 19 - 20rokoch sa žiaľ ešte nedokáže postarať o rodinu, nemá na to finančne ani psychicky. Takže dopraj aj jemu, aby mohol dospieť psychicky, aby získal nejakú pracovnú prax a spoločne sa pripravujte na rodičovstvo napríklad opatrovaním detí. Druhá vec je byt. Ak nechceš ísť na výšku (aj podľa mňa je to strata času) vyberte sa s priateľom zarobiť si na byt VONKU. Získate tak obaja veľmi cennú skúsenost - oťukáte sa vy dvaja navzájom a zarobíte niečo. Je to obrovská výhra, ak mladý pár neni zaťažený hypotékou na 30r, ale byt si dokáže kúpiť za vlastné. Potom aj utiahnuť domácnosť a rodinu z jedného platu je ľahšie.
Preto dievča rozmýšľaj TERAZ ako si v budúcnosti uľahčiť život, aby ste nemuseli drieť ako kone, lebo deti sú už na svete a aj bývať treba a vám to jednoducho nevychádza (finančne, fyzicky - nemôžete sa roztrhnúť, psychicky - všetko je dôležité NARAZ). Vydať sa a mať deti dokáže každý debil. Ale urobiť to tak, aby si si manželstvo i deťuchy mohla skutočne vychutnávať.. na to sa veru treba pripraviť. Ja by som povedala, že počkaj aspoň 5 rokov. Nemáš sa kam ponáhľať. Pripravuj sa na svoj sen, šetri si, zarábaj, opatruj deti...

GiovanniX

si rodinne zalozena,co je pekne,ale dokonci si daku VS,zide sa ti to urcite:)
Bodaj by boli viac dievcat ako si ty,ktore chcu vlastnu rodinu a nie len zabavu,sex,peniaze...chory je tento svet naozaj,mne sa to nezda normalne,ze dnesna mladez (13+) sa opija,droguje,fajci,po diskotekach sa tula...Neviem kde su vtedy rodicia,alebo azda aj oni boli ako ich deti su?