Polyp na maternici

j

Ahojte!
Aj ja som mala polypy a dokonca hned niekolko. Je to vyrastok na vystelke v maternici. Hysteroskopiou v roku 2002 to je laparoskopicky mi ich vyrezali. Velmi laicky: ide o zavedenie zrkadielka- kamery do maternice cez pošvu. Na obrazovke lekar vidi presne co a ako to vyzera vnutri. Odstrani presne to co treba anic viac. Zvycajne sa robia pri polypoch aj kyretaze, Cize ta "vyskrabkaju uplne" ako pri potrate. Je tam vsak riziko, ze kyretaz bude len okrajova, a nepojme tak hlboko polyp ako treba len ho tak "odtrhne" ale hysteroskopia je hlbsie vyrezanie postihnuteho miesta ako keby aj s "korenom". V r. 2005 znovu polypy. Nastavala som sa ! Dost! Ziadna narkoza, nic. Zacala som uzivat Chlorellu. sladkovodnu riasu. Za 5 mesiacov sa mi upravil menzes, prestali ma boliet prsia v cykle a polypy som "vypudila" cez menstruaciu. vyzerali ako kusky "pecienky". Zlakla som sa, ale zbytocne. Dnes damy lekar gynekolog hladal vaginalnym sonografom, ze kde su a oni same zmizli. Proste som zvitazila. Je to dlhodobejsi proces, lebo ten liek je prirodny a nema ucinok hned. Ale zas nie je to zazrak - len moje doporucenie.
Ak mate zaujem poslem stranku aj kontakt na cloveka.

petulik

Ahojte zenusky. Viete mi prosim povedat co je to ten polyp. Sasa v sprave spojeny vytok ktory mam aj ja tak neviem ci sa to da nahmatat alebo vam to povedal vas gynekolog,ze take nieco mate. Dakujem vam velmi pekne.

nototo

Neviem, kedy je nutne dat si vybrat polyp na krcku maternici. Mam tam 3cm velky, no neboli ani nekrvaca. Podla coho sa rozhodnut ?

bendíková

Tri roky mám polyp na maternici. Dva roky bol vo veľkosti špendlíkovej hlavičky. Od novembra minulého roku sa aktivoval a narástol do veľkosti 1 cm.
Je nutné, aby som si ho dala vybrať?
Nebolí, ani nekrváca.

sasa

Tiez mam polyp na krcku,pred 4 rokmi mi ho vystikavali,narastol znova,mokva,niekedy krvaca,podla lekara je to v poriadku,pritom mam vytok pachnuci po pokazenom mase...

novakova ludmila

Prosím o vyjadrenie. Mala som polypy na maternici, bola som si ich odstrániť a teraz mám zvýšené EE - 20 mm. Čo to znamená?