Pes

ta3

Bibi123,
Tvoj predposledny prispevok bola radost citat, vidno, ze mas psy rada, ja ich doslova zboznujem, nemozem porovnavat rasy, lebo som mala iba maleho bradaca, ale moj Darko bol hviezda, na ktoru nikdy nezabudnem, mam pekne deti, ale vsade, kde som sa s detmi a psom ocitla, najvacia hviezda bol prave on, pre jeho uzasnu hravost a vytrvalost si hned kazdeho podmanil, uz bol stary, takmer slepy a hluchy, ale stale hravy, az to dojimalo, ked som odchadzala tazke bolo lucenie s priatelmi, ale najtazsie bolo s nim, robila som vsetko pre to, aby som ho mohla vziat so sebou, ale zial, nedalo sa

lost

bibi123

velmi zaujimava recenzia, dik :)

ta doga ma potom vybornu povahu..

no rozmyslal som nad trpaslicim pudlikom :D
(toy poodle ci ako sa to vola)

ten steka velmi casto? :)

ale inac taky york alebo ten trpaslici pes hociakej rasy, to su uz inak krpate stvorenia :D

ved ze 15-2cm vyska.. ved to je tak po clenky alebo kusok nad :D

dokazu taky maly pes aj behat napr v prirode na nejakom dlhsom vylete?
(napr 3,6,12-hod napr 1,3,5-km)
lebo ked nie, tak clovek ich zoberie doslova do vrecka :D

bibi123

batman-ja by som kazdeho psa najradsej vyholila, lebo cesanie srsti u prachoviek je fakt na zabitie:O))) a ked s nim nechodis na vystavy, tak je ta kratsia srst ovela praktickejsia...

bibi123

lost-ta inteligencia je dost diskutabilna. Lebo psika nenaucis zapinat telku, varit, vesat pradlo...aj keby si velmi chcel:O))) tak v com sa ma ta inteligencia prejavovat???:O))))
hej, my mame velkeho psa a tie problemy su tiez diskutabilne, kedze som mala aj yorka a teraz mam dogu tak Ti napisem porovnanie s mojimi skusenostami,ze s cim je menej starosti-napr dogu sama neokupem, lebo ju neudvihnem, takze mi ju dava do vane priatel, yorka som zvladla aj sama:O))) s yorkom netrebalo ist von, ked bolo skaredo, potrebu vykonala na noviny, na ktore sa naucila, s dogou musime ist za kazdeho pocasia, yorky mi aportovala, mojej doge nepripada aportovanie logicke,ked zahodim lopticku, prinesie ju, ale na druhykrat si asi povie, na co jej to budem nosit, ked ona to zas zahodi, dogu sme nosili vsade so sebou, isli sme si nakupit, nechali jej otvorene okno na aute (miesto alarmu:DDD)a ona tam vydrzala bez stresov, je taka, ze kam ju posadis, tam ju aj najdes, nasho yorka sme nikdy nenechali v aute samu ani na 10sekund, napriek tomu ma v aute strach, ked sa vypne motor, ci ju tam nenechame a zacne plakat, nasa doga je priatelska, moze chodit na volno, nasa yorky chodila len na voditku, lebo ked zbadala psa, zacala strasne stekat a utekat za nim, nasa doga vobec nesteka, nezobre, yorky stekala stale a zobrala uz pocas varenia, s yorkym sa dalo praktickejsie chodit na dovolenku, dogu nam odmietaju ubytovat, kedze je velka, v taliansku maju vacsinou limity vyskove a vahove, ktore nikdy nesplnala, taktiez pre velkost nemoze letiet, co by bolstres, takze to nam nevadi, nevystavili by sme ju aj tak tomu...viac zozerie doga a je komplikovane nosit 20kg vrecia granul, nasa doga si nevie vypytat granule, ked uz nema vodu, len si lahne k miskam, yorky si vedela stekotom vynutit potrebu, ked bola hladna, alebo nemala vodu, doga sa nema cvicit, ale len vychovavat, vela povelov sa naucila automaticky, podat labku hned na 1.krat, je empatickejsia ako yorky, vie co nas tesi-ked lezi na boku a natiahne sa, my ju vzdy pohladkame a smejeme sa a ona sa aj potom natiahne 30x za sebou, lebo vie, zemame z toho radost:O))) yorky vzdy si presadzovala svoje, ked mala naladu, nie, musel si sa prisposobit Ty, nasa doga vacsinou pocka, ze za nou prides Ty a vzdy sa tesi, yorky bola agresivna, ked si jej siahal na jedlo, doga to ma uplne v pazi, mozes jej aj granule z pusy vyberat a ona nic, yorkymu moze strihat nechty len veterinar, lebo je histericka, doge je to neprijemne, ale vydrzi, taktiez jej mozes kontrolovat zuby, yorky ma s tym problem, yorky na mna milionkrat zavrcala, chranila si kosti, aj ma parkrat kusla, doga v zivote na mna ani krivo nepozrela, doga mi raz prekusala tasku so sladkostami, zjedla asi pol kila cokolady(pre psov je to vraj otrava) a nestalo sa jej nic, taktiez lubi vytahovat jedlo zo smetneho kosa, ale nedovoli si jest z taniera, ked jem napr. pri telke a odidem pre pitie, co by yorky nedokazala odolat, yorkyho trebalo stale cesat, menej plzla, ale ked sa 4dni neucesala, uz mala take dredy, ze sa to muselo strihat, dogu ceseme len pri vymene srsti... kazda velkost ma svoje plusy a minusy, ale uz by som uprednostnila len vacsie plmena, su rozvaznejsie, nestekaju ako sialeni, da sa s nimi viac vyblaznit, pomojkat a neviem, ako by som si z yorka spravila svoj zaspavaci vankusik:O)))

batman

jasne ,pudlikovi mozes urobit aj konzervativnejsi strih.My sme ho najprv davali strihat , potom sme to uz robili sami doma , ale trva to viac ako dve hodky . Ja som ho mal radsej ked bol zarasteny ,vyzeral ako taky medvedik :-)) U toho plemena je fajn ze po zemi netaha srst ako napr.maltezacikovia ,to potom vyzera ako taka ziva prachovka :-)

lost

Hmm, kamos ma bradacov a tiez si ich vlemi pochvaluje :)
to ma aj zahradu a casto s nimi chodi von mimo...

ten pudlik vyzera byt fajn velkostovo, a da sa mu spravit nejaky konzevativnejsi uces? :D alebo taky nie "cirkusovy" ?

dalsi clovek mi dokonca poradil ze s velkym psom je menej prace, je to pravda? :)

batman

pokial ide o inteligenciu psa , tak mozem potvrdit pudla . Mal som ho a neviem si ho vynachvalit . Neskutocne oddany , pritulny , hravy . Niekedy davno bol dokonca vyuzivany ako polovne plemeno . Ma velmi rad vodu. Nie je ziaden problem s kupanim . Niektore psy kupanie neznasaju s pudlom problem nebude . Pokial ide o to vyumelkovanie , tak ani mne sa to velmi nepaci ,ked je psik ostrihany , ako z cirkusu . Ale to uz zalezi na tebe ci si ho das tak ostrihat . Jedina nevyhoda je ta , ze treba strihat a cesat .Ale to je tak raz za 3 mesiace . Moj psik ked umrel mal 15 rokov , nikdy nebol chory a mal vsetky zuby . Ked mu das lasku , 1000 krat ti ju vrati . Musis ho vsak naucit ,aby neplakal ked zostane sam doma .

batman

pokial ide o inteligenciu psa , tak mozem potvrdit pudla . Mal som ho a neviem si ho vynachvalit . Neskutocne oddany , pritulny , hravy . Niekedy davno bol dokonca vyuzivany ako polovne plemeno . Ma velmi rad vodu. Nie je ziaden problem s kupanim . Niektore psy kupanie neznasaju s pudlom problem nebude . Pokial ide o to vyumelkovanie , tak ani mne sa to velmi nepaci ,ked je psik ostrihany , ako z cirkusu . Ale to uz zalezi na tebe ci si ho das tak ostrihat . Jedina nevyhoda je ta , ze treba strihat a cesat .Ale to je tak raz za 3 mesiace . Moj psik ked umrel mal 15 rokov , nikdy nebol chory a mal vsetky zuby . Ked mu das lasku , 1000 krat ti ju vrati . Musis ho vsak naucit ,aby neplakal ked zostane sam doma .

batman

pokial ide o inteligenciu psa , tak mozem potvrdit pudla . Mal som ho a neviem si ho vynachvalit . Neskutocne oddany , pritulny , hravy . Niekedy davno bol dokonca vyuzivany ako polovne plemeno . Ma velmi rad vodu. Nie je ziaden problem s kupanim . Niektore psy kupanie neznasaju s pudlom problem nebude . Pokial ide o to vyumelkovanie , tak ani mne sa to velmi nepaci ,ked je psik ostrihany , ako z cirkusu . Ale to uz zalezi na tebe ci si ho das tak ostrihat . Jedina nevyhoda je ta , ze treba strihat a cesat .Ale to je tak raz za 3 mesiace . Moj psik ked umrel mal 15 rokov , nikdy nebol chory a mal vsetky zuby . Ked mu das lasku , 1000 krat ti ju vrati . Musis ho vsak naucit ,aby neplakal ked zostane sam doma .