Pes

lost

Ale neviem preco ma prepadla taka posadlost mat psa..
Je to v podstate pre mna neprakticke, i ked mozno by to dalo dovod zit :D
Ani neviem ci mu dokazem dat dostatocny priestor na zivot..

biib123

lost-ja som to myslela tak, ze venovat ako davat pozor... lebo to su fakt mali zmrdi, ktorych zivotnym poslanim je vsetko zdemolovat:O)))) a unavia sa velmi tazko, so steniatkom treba chodit kazde 2-3hod vzdy na 10-15min von, aby sa naucil necikat doma, ale este nema obranne latky, tak by nemal byt v kontakte s nezaockovanymi psami, pripadlne dlho vonku... najlepsie je so steniatkom chodit na uzavretu plochu, pole, nech sa psik sam vybeha a nenutit ho do tur a prechadzok, aby sa to neodzrkadlilo na jeho vyvoji stavby tela...

lost

jaj tak :)

no lebo ja mam ako dost casu, prakticky cely den, i ked nedokazem mu to "slubit", ale zase vyzeraju "chutne" :D
ale musim pozriet nejaku obrovsku encyklopediu a teda mozno aj vybrat nieco ine..

skusal som aj to pedigree vybr psa, len nic mi nevyslo :D a to som skusal viac kombinacii, mozno to maju nejak rozbite...

a ktore plemeno je podla teba najlepsie ?

bibi123

lebo, ak im nevenujes pozornost, robia zle... to si nelahne jak ta moja a cely den neprespi, to stale beha, preskakuje zaterasy, ktore si 3hodiny budoval:O)))) mala som kamaratovho doma a to bolo fakt nieco hrozne... z tych vsetkych, ktorych som strazila bol najhorsi(zhodou okolnosti to boli vzdy steniatka od 2-8mesiacov) stafordsirsky bulterier, jack russel, amstaff a najlepsia je ta moja, po nej som mala na 2dni sucku alabaja-a ta snehova medvedia gulicka sa uz ako 8tyzdnove steniatko vedela naucit, ze cikat sa doma nema hned po dvoch hodinach...

lost

to fakt? :D

tj ze by som sa mu mal venovat uplne cley den? :)

myslel som ze napr 3-4x denne mu staci 1/2 hod prechadzka alebo kazdy druhy az treti den niekolkohodinovy "vylet" (resp ze by som ho zobral niekam mimo beznu trasu/mesto nech sa vybeha v nekonecnom priesotre)

lost

Cital som o terieroch ze vyzaduju vela pohybu napr v prirode, alebo celkovo vela pozornosti..
Da sa to vyjadrit v hodinach za den? :)

:D

lost: pokial toho psika nevezmes na dovolenku typu : lahnut k moru a celý den opalovat tak nema byt pre neho co náročne.. a teriere maaju dost tvrdu povahu a casto su agresivne .. sak to vidis aj na jorksiroch :D jake to uštekane :D nečudo ked ich predchodcovia boli potkaniari :D... ale ja mam názor ze z kazdeho psa sa da vycvičit dobry pes len niektori si vyzaduje viac času :)