Ako dlho si hladáte prácu?

tekvicka_

mne sa raz crtala brigada, to som este nebola oboznamena a takymi vecami a som sa tesila, ze cosi kvapne nejake financie, prave nejaku administrativu, vapomoc popri VS, nemozne vymamit z dotycneho o co ide no a nakoniec z toho nic nebolo, kedze o to nemam vobec zaujem.
a este k teme: je to teraz strasne biedne, ja som zo severu SR, tento rok som koncila VS a ponuky skoro ziadne, rozposlala som ziadosti a nikde som nebola ani na pohovore. mam sice zivnost, ale to je pomerne biedne tak skusam aj nejake ponuky. uz si pripadam ako najvacsi neschopak a to este ja na tom urade prace ako strasne vela spoluziakov nie som. a ked si pomyslim, ze ja som este taka ta aktivna, dokazem sa fakt rychlo zaucit, stale musim do seba nieco cerpat, vzdelavat sa lebo chcem a nemam moznost to nikomu ani ukazat. tak dufam, ze s tou zivnostou sa to rozbehne.
drzim vsetkym palce

rony26

bibi, ano maju pristup k mnozstvu produktov, ale vacsinou to funguje ako si nacrtla, radi sa podla provizii...vsak ziju z toho, je naivne si mysliet, ze nebudu primarne sledovat svoje zaujmy, najma ak ide o podobne produkty a vyska provizie je rozdielna...btw ako ja ako chudak co sa tomu nerozumiem (taki sme v ponimani ovb)mam vediet ci mi bol sprostredkovany najlepsi produkt?...mam bezvyhradne verit niekomu u koho som si pred tromi mesiacmi napr. kupoval parky?...lebo takymto sprostredkovatelom moze byt takmer kazdy, oni nerobia vyber, ale nabor!...sikovni si zarobia, ale len ked maju kontakty a dar presviedcat resp. namotavat...a pyramida to je ako vysita, lebo za sprostredkovany produkt maju v zmluve s bankou napr. sumu 500 eur, pricom ten co to vybavi, ten naspodu pyramidy dostane mozno stovku a zvysok ide hore

tekvicka_

ako ved nech si kazdy robi co chce, verim tomu, ze niekoho to moze aj bavit, ale ide o ten princip, ze lanaria ludi na ponuky uplne nerelevantnym oznacenim pracovnych pozicii, poziadavky berieme uplne kazdeho a ked si niekto hlada trebars brigadu alebo aj pracu napr. v administrative, marketingu a najde milion ponuk na nete a vzdy sa z toho vykluje OVB a nema to s ponukanymi poziciami ziadnu suvislost tak to fakt nastve. ked je clovek zufaly tak skusa a je rad ze sa mu ozvu uz je nateseny ze mozno cosi bude, pride na pohovor a nic sa nedozvie a ked uz potom zisti o co ide tak je sklamany. no a potom sa to nauci rozoznat, ze kde sa radsej neozyvat.

bibi123

no ja k tomu OVB nemam az takyto postoj. Pokial viem, tak sprostredkovavaju financne produkty ako poistenie aut, majetku, sprostredkovavaju hypotekarne, spotrebne uvery a ine. Maju pristup k velkemu mnozstvu produktov, aj k vyhodnejsim cenam produktov!!! tym padom vedia vybrat aj najlepsiu ponuku. Ide vsak, ci dany obchodny zastupca jedna pre klienta-najst mu najlepsiu ponuku, alebo mu dohodi to, z coho ma najvacsiu proviziu... Mne skor vadi to, ze OVB vymyva mozgy obch.zastupcom, vzbudzuje v nich az privelku, nezdravu dravost... Napr. ja som robila pri vedeni v jednej poistovne a viem, ze vacsina "zamestnancov" funguje cez osvedcenie o zivnostenskom opravneni a ziju len z provizii, takze nevidim rozdiel medzi obycajnym poistovakom a OVBakom... Ak je niekto sikovny, vie sa predat, tak na proviziach v OVB si vie zarobit tisice eur mesacne... Takze si nemyslim, ze je to az take prizivnictvo a pyramida, kde by ti dole nemohli byt lahko za vodou...

rony26

lost, princip si pochopil spravne, hovori sa tomu pyramidova hra...ludia co tomu podlahnu si naivne myslia, ze sa raz dostanu na vrchol pyramidy, ale to sa nikdy nestane...primarnou ulohou tych hore je zivit v nich tuto nadej a opakovat, ze ciel je na dosah

lost

Je extremne zaujimave ako jednoduhe je prezit na tejto planete na ukor menej svojvolne rozmyslajucich ludi.. :)
Skoda ze nemam naladu a ani energiu to skusit :P :D

lost

Odhadujem ze majitelovi OVB to prinasa miliony eur..

Je to jednoduche (netusim kto to je co to je ani co robia alebo predavaju), ale odhadujem ze to funguje asi takto:

Vyrobim produkt v hodnote 1 az 5 eur.
Predam to za 50 eur
30 eur si necham a 15 eur dam 1. linii, zvysok rozdelim medzi 2 az x-tu liniu..

kazdopadne z kazdeo mam garantovany zisk 25 cistych eur plus minus..

chyti sa 10 000 naivnyh (vasnivych hracov) a mam na jednu dekadu o financie postrane..

a myslim ze z 15 milionov SR a CR ludi nie je problem 10K ziskat.. haha, doslova - ved ziskavaju sami seba a majitel tohoto nerobi absolutne vobec nic :D

tlaciaren na peniaze..

nyky20

Rony
Asi budete mat pravdu. Aspon sa nemusím už trápiť, že niečo perfektné som prešvihla : D

No dakujem. Dufam, že už čoskoro sa mi niečo podarí nájsť.

rony226

nyky, tak ako pise tekvicka, urcite to bolo OVB, takze ak hladas serioznu pracu o nic si neprisla...na profesii je ich ako hadov...poznavacie znaky: ziadny nazov firmy, vacsinou len meno danej osoby-oni su totiz zivnostnici,akurat maju popodpisovane zmluvy s OVB alebo im podobnymi...vynikujuce mzdove ohodnotenie pri minimalnych poziadavkach...nazvy pozicii sa roznia, administr.pracovnik, klientsky pracovnik, obchodny zastupca a manazeri...vzdy vsak ide o to iste a nie je to o administrative, je to o nahanani a presviedcani ludi, o predaji financnych produktov...a bohuzial fakt volaju kazdeho, oni totiz potrebuju ludi, potrebuju neustale rozsirovat clensku zakladnu, aby bol spodok pyramidy co najsirsi...kazdopadne drzim palce pri hladani a aj ked je to teraz tazke treba stale skusat, raz to musi vyjst :)