Ako dlho si hladáte prácu?

bibi123

nyky20-ja som robila raz pohovor v kaviarni do jednej poistovne(nebolo to na poistovanie, ale pozicia vo vedeni), ked ma zobrali, tak som sa neskor pytala toho kolegu, ktory ma prijmal, preco sa to realizovalo tam a on povedal, ze ma chcel vidiet neskreslenu v prirodzenom prostredi..

tekvicka_

takmer na 100 percent by som povedala, ze to na co natrafila nyky boli OVB alebo mozno nieco podobne. uvadzaju pozicie ako administrativny pracovnik, marketingovy manazer, a neviem aky manazer, nic sa nedozvies firmu nic. a ti sa ozyvaju asi vsetkym - ked som hladala brigadu alebo priatel pracu tak vzdy sa ozvali a uz som sa natvrdo pytala ci je to OVB - ked som sa spytala priamo tak povedali, tak som im vysvetlila ze ee. to len tak off topic

lost

No to hej, vsade sa najde nejaky podvodnik, dokonca aj ked je legalne overeny a zastreseny nejakou associaciou alebo podobne..

nyky20

Však aj ja si to myslím : ) Ale tak si myslím, že profesia je dosť seriozna stránka aj ked tiež pravda, že nemože vedet aká daná firma je.

nyky20

Však aj ja si to myslím : ) Ale tak si myslím, že profesia je dosť seriozna stránka aj ked tiež pravda, že nemože vedet aká daná firma je.

nyky20

Dám to do tejto témy, aj ked to sem tak úplne nepatrí, ale je to k téme hladanie zamestnania. Chcem sa spýtat, či má niekto skúsenosť s danou skupinou firiem.

Cez profesiu som poslala CV jednej firme čo mala otvárat pobočky po SR. Asi za týžden sa mi ozvala pani, že ma pozíva na pohovor. Bolo to na pozíciu administratívnej pracovníčky. Pohovor sa uskutočnil v jednej kaviarni. Pohovor bol veľmi príjemný - pani pesonalistka tiež. Hned v ten den sa mi ozvala, že postupujem do dalšieho kola. Len ako som písala pár príspevkov dozadu som ochorela a nemohla sa zúčastniť druhého kola. Ale teraz k dovodu prečo to tu píšem. Neskor som si len tak začala hádzat jej meno do googlu, tel. číslo a tak. Mala to byť firma čo sa zaoberá s finančným trhom. Lenže som nevedela ani meno danej firmy a podla mena personal., adresy som nenašla nijakú stránku o danej firme. Len stránku na ktorej bolo podla adresy a mena nejaká osoba s rovnakým priezviskom al s iným menom a bola to stránka uplne odveci. No dalej som si spomenula, že pohovor bol v kaviarni ale na druhé kolo ( vstupný seminár) som mala príst hned vedla kaviarne. Je to napr. normálne ked mám vlastné priestori, ale pohovor robím v kaviarni?? Je normálne, že sa na pohovore nedozviem meno firmy?? ( Je pravda, že ma to ani nenapadlo opýtat ale tak bol to prvý pohovor v živote.) A ponúkla mi pozíciu vedúcej obchodnej skupiny. Čo sa mi zdá aj tak dosť čudné, aby absolventka sa dostala na takú pozíciu.( iba so strednou školou a ani nie z uplným ekonomickým vzdelaním - mala som dost ekonomiky , učtovníctva ale odbor mám uplne iný) Všetci mi hovoria, že to bol určite nejaký podvrch a že na také inzeráty nemám reagovať. Ale zase je vela podobných firiem, ktoré nemajú názov napísaný v inzeráte. Tak chcem vedeť váš názor, či niekto pracuje v takej firme. Lebo neodpovedať na také tipy inzerátov a moja možnosť sa zamestnat sa riadne znižuje.

:))))

Predavaju sa tak/aby si niekto zle nevysvetlil/ze ludia ktory pracuju v nejakej oblasti vedia co sa v praci deje,kde sa uvolnuje miesto a hned to posuvaju dalej svojim znamim.A len velmi malo pripadov je ze niekto narazi na dobru pracu cez inzerat.A hlavne na vyssie pozicie.

M74

Ja som mal inzerát na profesii, dosť sa na mi na to ozývali, prípadne som si tam aj sám hľadal. ÚP to bolo o ničom, nič normálne tam nebolo. Ale všetky dobré fleky som aj tak mal po známosti, jednoducho keď som vedel že napr. kamarátov brat je v nejakej dobrej firme, tak som sa popýtal, či tam nie čo pre mňa nemajú a skoro vždy to vyšlo. Samozrejme som vyhľadával firmy z oboru.
Ináč nájsť prvé zamestnanie je asi najťažšie, absolvent skoro nič nevie a nemá prax. V tomto prípade u mňa zapracovali klasické rodinné známosti :-)