Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

kupa steniatka

za8icka

No ja zijem v Polsku, takze sme ho kupovali vo Wawe:) A kamoska bola naozaj prestastna ze ho dostala:) Kupovali sme ho specialne od jedneho chovatela, nasli sme ho cez jedneho znameho:)
Ale dakujem Vam pekne za rady, pomohli:)

bibi123

za8icka-a nebude nahnevana, ze si psika nemohla vybrat ona? Lebo ja by som bola, keby mal zlu povahu, tazke ochorenie, mala by som pocit, ze keby som ho vyberala ja, tak by sa to nestalo... ked sme boli kupovat my hava, tak frajer chcel svetleho samca a ja jeho sestru tmavsej farby s bielou kosielkou. nastastie som ho presvedcila na fenku:O)))Potom sme sli za majitelom asi o dva tyzdne kvoli rontgenovym snimkom klbov a dozvedeli sme sa, ze ten samec zahynul, ze sa mu prevratil zaludok, takze tazko povedat, ci to bola pravda, ci nemal ine problemy a ci by nezomrel aj nam:O(((
neviem, ja by som to spravila asi tak, ze by som jej zaviazala oci a odviezla k nim, nech si sama vyberie...:O))) Alebo aspon zobrala niekoho, kto vie posudit exterier psika a zdravotny stav...
RADY
Neviem, od koho budete kupovat psika, ale na Slovensku funguje strasne vela mnozitelov, co predavaju psiky bez PP, kedze maju x-krat steniatka a nedbaju moc na dezinfekciu, mozu mat steniatka v sebe skrkavky-tie sa daju lahko spoznat nafuknutym bruskom, takze sa nedajte chovatelom oklamat, ze prave steniatka jedli, preto maju take bruska, ocka by mali mat jasne, bez vytoku, Treba si vsimat celu svorku, vacsinou sa berie 2.najdominantnejsie steniatko z vrhu, neberte urcite najvacsieho bitkara, ani najutiahnutejsie steniatko,ktoreho Vam moze prist luto...
Steniatko je inak v strasnom strese, ked ho odoberu od maminy a surodencov, treba byt stale pri nom, mojkat ho, dat mu vela hraciek, zuvacie kosticky, hlavne by po kupe nemalo ist do medzidomova(lebo by to bol pre neho dalsi stres), ale hned tam, kde bude zit, treba psika nechat, aby si sam cely byt presiel a byt pripraveny, lebo kazde steniatko si zvykne dlazku oznackovat... Nechajte ho, aby si vybral sam miesto, kde chce mat peliesok. co sa tyka druhu, odporucam fenku, tie neutekavaju, nie su take dominantne, skor maju tendenciu sa zdrziavat pri majitelovi... S psikom dostanete aj ockovaci preukaz, dobre by bolo co najskor zajst za veterinarom, ten Vam zalozi kartu a prezrie steniatko-dajte na referencie, nech si kamaratka s priatelom vypisu zoznam pohotovosti, keby sa nieco psikovi pocas zivota stalo, niekedy ide o minuty a na googlenie nie je vtedy cas... Napr. ked sme si kupili steniatko, malo blchy, co sme si vsimli az v noci, aj ked sme ho velmi dobre prezerali, takze odporucam psika hned vykupat v protiparazitovom sampone. Co sa tyka vybavy, majte pripraveny peliesok, obojok, voditko, misky-dostatocne velke-lebo steniatka vela piju, ten sampon, hracky, zuvacie kosticky, krmivo-pokracujte v takom, ake malo u chovatela a hlavne nech ho dobre socializuju, nech sa hra so psikmi-len ockovanymi, aby sa nestal dominantnym, ako to maju buldockovia v povahe...vela stastia...

za8icka

bibi123 v pohode, psika kupujeme spolu s jej priatelom, takze presne vieme co chce. Doteraz si ho nekupila prave kvoli tomu casu, ze psik by bol doteraz doma sam, co sa ale vyriesilo zmneou prace u jedeho z nich dvoch. Takze teraz ona realne uz uvazuje nad kupou, ale chceme ju predbehnut

bibi123

lost-to sa moze stat pri narodeni alebo nadrapovanim steniatka a zbadas to, ked sa mu pozries na pupocek na brusku...

bibi123

za8icka-ak si stale pozera jeho fotky, preco si ho doteraz este nekupila? Nie je to tym, ze si uvedomuje, ze by sa on nezvladla postarat(je dlho v praci, chodi na dovolenky,...)???
Asi jej nechcete kupit psika s PP, lebo ten je drahy, u psika bez PP mate pravdepodobnost genetickych ochorenia, moze mat zdravotne problemy, ktore ako laici nemozte odhalit...
Chce fenku alebo psika???
Prosim Ta, psika jej nekupujte, kazdy majitel si musi psika zo svorky vybrat sam-musi prebehnut take iskrenie, musi sa mu pacit farba, povaha... Dajte jej peniaze, alebo taky poukaz, ze si moze ist vtedy a vtedy vybrat psika a sama si bude moct posudit, ci sa zvladne o neho postarat... Ale nemozte ju postavit pred hotovu vec, ked ani psik nebude mat vybavicku, krmivo,...

za8icka

urcite po nom tuzi kedze nerozprava inicom inom, stale si pozera fotky na nete a ma ho nastaveny aj ako pozadie:)
ale dakujem za info:)

:)

kupovat psika pod stromček? dufam že po nom kamarátka naozaj tuži :) predavajuci je určite povinny vam povedat ci bolo steniatko ockovane, a okrem toho to bude mat v preukaze poznacene :) a vsimnite si či nemá pruh, dá sa sice odstraniť ale niekedy sa stáva že sa mu znovu objavi tak nato pozor...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

kupa steniatka - Fórum - ZDRAVIE.sk