papkanie

Príspevok v téme: papkanie
Heňulko

ahojte maminy:) ja mám 9 mesačného synčeka a máme problém s papaním. Do 6 mesiaca som ho plne kojila... potom sme prešli na inú stravu a mliečko papal len večer. Dávala som mu na obed zeleninovú polievočku, mäsko a zemiaky. všetko mi vždy spapkal. Na olovrant mával výživu. ale teraz mi nechce nič obedovať. ani mliečne kašičky,ktoré mu vždy chutili ani polievočku a o mäse ani nehovorím. jediné čo zje tak je výživa. ale tak to nemôže stále papkať. ale ked ja niečo jem, tak by to chcel. napr. maslový chlebík, tak som mu dala... dnes som jedla fazulovú polievku a strašne chcel, tak som mu namočila rohlík a papal. neviem či som spravila dobre, ale aspon niečo mi papal... a o umelých mliekach nemôžem ani hovoriť.. odmieta to, napína ho z toho... ja som už zúfalá... lebo už ani ja nemám tolko mlieka aby mu to stačilo na večeru.. už neviem čo mám robiť...

perfiska

Henulko - pribinacik obsahuje tvaroh a ten je tazky na oblicky. Nema sa podavat do ukonceneho jedneho roka. Ja by som ho nedala vobec, su aj zdravsie veci. Podavat mozes cisty biely jogurt, pozri si na obale, ci neobsahuje kadejake ochucovadla a podobne. Do jogurtu mu doma primiesaj nejake ovocie. Samozrejme, ze dieta musi papat mlieko. Najnovsie sa odporuca davat Sunar do dvoch rokov. Kravske mlieko obsahuje niekolkonasobne viac bielkovin, ako dieta potrebuje, co nie je dobre.

Inak- co takto sa poradit s pediatrickou? Alebo zijes na pustom ostrove a decko mas ako pokusneho kralika?

Predchadzajuce prispevky by som skor brala sko humoresky. Dieta nie je maly dospely, aby jedlo vsetko. Na zvysky si ludia chovali prasce. Samozrejme, aj taky maly zaludocek toho vela vydrzi, otazne je, ako na tom bude, ked bude mat 30-60 rokov. Ktovie, kolko kadejakych alergii bude mat... Zvlast prispevok Fufulky - to je vtip? Ty si moja precitaj aspon jednu knizku o stravovani dojciat. Tu nejde o to, co dietatu chuti, ale co mu robi dobre. Aj dospelym chuti MacDonald, ale ked sa chcu dozit v zdravi staroby, tak sa to nesmie jest denne 5x. Skoda reci takym kotrbam z jaskyne.

perfiska

Henulko - pribinacik obsahuje tvaroh a ten je tazky na oblicky. Nema sa podavat do ukonceneho jedneho roka. Podavat mozes cisty biely jogurt, pozri si na obale, ci neobsahuje kadejake ochucovadla a podobne. Do jogurtu mu doma primiesaj nejake ovocie. Samozrejme, ze dieta musi papat mlieko. Najnovsie sa odporuca davat Sunar do dvoch rokov. Kravske mlieko obsahuje niekolkonasobne viac bielkovin, ako dieta potrebuje, co nie je dobre.

Inak- co takto sa poradit s pediatrickou?

Predchadzajuce prispevky by som skor brala sko humoresky. Dieta nie je maly dospely, aby jedlo vsetko. Na zvysky si ludia chovali prasce. Samozrejme, aj taky maly zaludocek toho vela vydrzi, otazne je, ako na tom bude, ked bude mat 30-60 rokov. Ktovie, kolko kadejakych alergii bude mat... Zvlast prispevok Fufulky - to je vtip? Ty si moja precitaj aspon jednu knizku o stravovani dojciat. Tu nejde o to, co dietatu chuti, ale co mu robi dobre. Aj dospelym chuti MacDonald, ale ked sa chcu dozit v zdravi staroby, tak sa to nesmie jest denne 5x. Skoda reci takym kotrbam z jaskyne.

perfiska

Henulko - pribinacik obsahuje tvaroh a ten je tazky na oblicky. Nema sa podavat do ukonceneho jedneho roka. Podavat mozes cisty biely jogurt, pozri si na obale, ci neobsahuje kadejake ochucovadla a podobne. Do jogurtu mu doma primiesaj nejake ovocie. Samozrejme, ze dieta musi papat mlieko. Najnovsie sa odporuca davat Sunar do dvoch rokov. Kravske mlieko obsahuje niekolkonasobne viac bielkovin, ako dieta potrebuje, co nie je dobre.

Inak- co takto sa poradit s pediatrickou?

Predchadzajuce prispevky by som skor brala sko humoresky. Dieta nie je maly dospely, aby jedlo vsetko. Na zvysky si ludia chovali prasce. Samozrejme, aj taky maly zaludocek toho vela vydrzi, otazne je, ako na tom bude, ked bude mat 30-60 rokov. Ktovie, kolko kadejakych alergii bude mat... Zvlast prispevok Fufulky - to je vtip? Ty si moja precitaj aspon jednu knizku o stravovani dojciat. Tu nejde o to, co dietatu chuti, ale co mu robi dobre. Aj dospelym chuti MacDonald, ale ked sa chcu dozit v zdravi staroby, tak sa to nesmie jest denne 5x. Skoda reci takym kotrbam z jaskyne.

Heňulko

a ja že maminy a napísali mi ocinovia :) jaké zlaté... tak dakujem pekne.. a dávate aj jogurt??? pribináčika a tak???? a chcela by som vedieť, že či také malé dieťatko ešte musí papať to mliečko.. kedže ja už moc nemám.. iba trošku na noc a umelé mi piť nechce...

Fufulka

lanmi

nič si nespravila, zle, a kludne mu z tej polievočky môžeš dať, povyberaj fazulku, nech ho nenadúva...
mojej malej som dala prvý krát ochutnať divinový guláš, keď mala 4 mes., keď som chcela pokračovať v jedení tak spustila taký krik o život, tak som ju s tým musela normálne nakŕmiť, nič jej to neurobilo, tak isto kapor, alebo kapustnica v piatich mesiacoch, tie umelé výživi a podobné gebuziny mu len dodžubú bruško a potom vznikajú v budúcnosti rôzne alergie. Len mu daj pekne papať všetko načo bude mať chuť, moja mama vždy hovorieva: "keď mu to nesadne, tak sa to vygrcá alebo sa pokaká" a hotovo, nič viac. :-)

AdamKrt

V rodine ma pribuzna tiez take male v podobnom veku a kludne mu da napr. koliesko debrecinky, atd. Presne tak isto, ked vidi, ze niekto nieco papa, uz sa trasie, ze chce mat aj on. Mozno je to zavist, ze mas nieco lepsie. Skus jest beznu zdravu stravu, nieco chutne a mozno bude tiez chciet.

Uvar nieco a skus, ci to bude jest. Napr. ochutenu krupicovu kasu, ci privarok fazulovy, sosovicovy, hrachovu kasu. Bravcovinka by mu zachutila urcite. Hlavne udene :) Ale lepsie je zacat zdravsim. Ryza s nejakou omackou, dobrym maskom - napr. jemna kuracinka, morcacinka, ci hovadzinka. Alebo miesto ryze zemiakova kasa.

Ved on Ti papa, len nechce to, co mu davas a to je ine, ako keby nepapal.