vysokoskolsky vzdelani ludia

Príspevok v téme: vysokoskolsky vzdelani ludia
IvanaW

boze, preco su tak naduti a namysleni. Neviem ci mam take stastie iba ja ale este som nestretla normalneho prosteho cloveka s titulom. aj ked nepovedia nic priamo proste maju take reci povysenecke.
a zakazdym musia zdoraznit ze maju titul. samozrejme aj deti, muzi, zeny, strykovia, predkovia, susedia v ich okoli su samozrejme vzdelani.
vzdy daju pocitit svoju nadradenost a komentuju vsetko.
pritom o nic nejde. 5 rokov za nich stat platil odvody. akurat si viac toho precitali o danom obore, to z nich nerobi odbornikov na vsetko.
hnus.

lioness_01

na tvoju otázku ti neodpoviem, nakoľko zase schádzaš k paušalizovaniu - nesúhlasím s tebou, tak musím byť automaticky VŠ vzdelaná, lebo VŠ vzdelaní ľudia sú zlí, sebeckí, arogantní a pod.

inak, podľa čoho vieš, že len 1% ľudí s ktorými sa stretávaš je VŠ vzdelaných ?

IvanaW

lioness_01: všimni si vetu v mojom prispevku...:,,Neviem ci mam take stastie iba ja ale este som nestretla normalneho prosteho cloveka s titulom.,, Objasnim ti ju:to znamena, ze tak vnimam vysokosk.vzdel. ludi, ktorych som stretla ja osobne (nie je to ani 1%). Nikde nepadla vseobecna poznamka ze su taki vsetci.
A mam zly pocit ze ty mas tiez nieco s VS. Posobis tak. Mylim sa?

lioness_01

aja - ja nehodnotím paušálne, ja hovorím čo si myslím o nej...
ona hodnotí paušálne všetkých VŠ vzdelaných ľudí - bez rozdielu

Aja02

lioness:Ako môžeš napísať, že nie je inteligentná, keď ju nepoznáš. Ty sama si napísala, že ľudia sa nedajú hodnotiť paušálne tak ako môžeš napísať, že zrejme neoplýva inteligenciou? To si potom protirečíš nie? Dievča študuje na VŠ a zrejme sa stretla z nadutými a namyslenými ľuďmi. Čo je na tom? Aj taký ľudia pobehujú po svete. Pre mňa osobne tiež nie sú VŠ vzdelaný ľudia niečo viac oproti iným. Ale osobne som sa nestretla ešte s nejakým VŠ vzdelaným človekom čo by bol namyslený.

lioness_01

MarekCS -som kto som, sa fakt nebudem o tomto teraz baviť, ja nikoho nehodnotím, ale ak niekto paušálne nazve vysokoškolsky vzdelaných ľudí nadutými a namyslenými tak inteligenciou zrejme neoplýva...

ľudia sa totiž nedajú hodnotiť paušálne na základe nejakých blbých kritérii... napr. vzdelania...

MarekCS

lioness_01: kazdy ma niake problemy a je fajn ze nie kazdy vazne. teraz sa ta nieco opytam a poprosim o odpoved, dufam ze si to precitas.
rad by som vediel kto si, resp. co si v zivote dosiahla alebo co ti dava pravo hodnotit niekoho uroven a oznacit za zakomplexovanu osobu. na co si nam? potrebujeme ta? nemyslim si ze si hlupa, len si to neviem vysvetlit kde beries odvahu a sebavedomie. priklanam sa k nazoru, ze si toho v zivote dosiahla ovela viac ako ostatni a mas na to pravo, v takom pripade mi ale nejde do hlavy, ze ty s tvojim rozumom nereagujes na prispevok, ktory sem bol vlozeny aby mu bolo odpovedane ale reagujes na nieco, na co sa ta nik nepytal. nie je to myslene ako urazka, len ma zaujal tvoj prispevok, ktory tiez nieco vypoveda o pisatelovi.

IvanaW: nemas pravdu. hodnotis to len zo svojej pozicie. mozno su okolo teba len taki ale keby na to vidis zvrchu - je vela prijemnych a obycajnych ludi.

rofl

akurat si toho viac precitali o danom odbore...no neviem ci je to az take jednoduche, ale dobre. clovek, ktory je sebavedomi a vedomi svojej hodnoty sa nepotrebuje povysovat nad inych. to robia len zakomplexovani ludia.

sonna2

ani ty nie si objektivna, pretoze si si nevsimala ludi s VS, ktori to nenosia nacapene na cele, a tych je ovela viac, odvadzaju hodnotnu pracu, za co si zasluzia uctu

lentilocka

Podla mna nie vsetci su naduti a namysleni, ako pises. Ide najma o povahu a charakter cloveka,kazdy z nas je iny.
Ale pravdou je to, co som si stihla vsimnut, ze ludia, ktory s odretymi usami skoncili VS su potom presne taki, ako pises. Doleziti a namysleni. Naopak, ludia, ktory su velmi mudri a inteligentni su jednoduchi, skromni....Aspon mne sa to javi pri stretnuti s mnohymi ludmi.
Ja vzdy hovorim, ze VS a titul este nikomu nenaleje rozum. Komicki su mi aj ludia, ktory si pisu vsade titul, aj tam kde nemusia, alebo pri predstavovani si povedia titul pred menom. Je to trapne. Vtedy si o tom cloveku pomyslim svoje. No aj v tomto pripade to tak robia opat taki, ktory ledva tu VS skoncili.