ryby a mäso

RNG

Eskimaci jedia aj maso skladovane v hrobliach niekolko mesiacov,lebo maju rozne sezony, na jar tah lososov, v zime polovacky z ladu a ked sa nezasobia dosatatocne v case hojnosti, zomieraju od hladu, a specialna lahodka, ktorou dorazali vzacnych navstevnikov je stary tuk,6 az 8 mesacny, kde boli dokonca zive cerviky.
Su sice prikladom ze sa da zit aj na mase, ale ich priemerny zivot pri takej diete je dost kratky.
Traviaci proces potrebuje dostatok kyselin v zaludku, enzymov , vlaknin na pohyb a cistenie criev a probiotika na pomoc straveniu, potlacenie hniti a zaroven vyrobu az 70% vsetkych obrannych latok, co telo ma.
Ak nieco z toho chyba,moze nastat hnitie aj inych veci v crevach, rozne zapalove procesy, degeneracia criev a nedostatok roznych zivin na normalnu funkciu tela.
Ani striktni vegetariani nemaju maximalny zivotny cyklus. Tj nazory, ze mozeme nieco kompletne vynechat v nasej vsezraveckej diete su mylne.

hammel

Ja nepreferujem žiadny stravovací smer, lebo každý stravovací smer má svoje riziká. Dobre rešpektujem váš názor. Všetko s mierou stále platí ale ak by ste aspoň trochu niečo poštudovali tak by ste zistili o čom to je a hneď nekritizovala môj názor. Ja proti konzumácii mäsa nič nemám ale aj občasné jedenie dosť škodí organizmu. Prečo? Lebo v črevách hnije. Možno si poviete a čo eskymáci oni žijú len na mäse ktoré si zabijú a sú zdravý. Prečo? Lebo to mäso jedia maximálne do 24 hodín a vtedy im dodá potrebné živiny a po 24 hodinách nám mäso v črevách hnije. Je ťažko to niekomu vysvetľovať ak nemáte základy.

lindushka

hammel: a vy si myslíte že vegánstvo / vitariánstvo či aký štýl to vlastne pestujete je zdravé? Tak potom sa chodte pásť. K téme: Zdravé je skoro všetko záleží od množstva je nezdravé vyhodiť z jedálničke mäso rovnako ako je nezdravé od rána do večera sa ládovať mäsovými výrobkami

nipet

Ak sa to neprehana s mnozstvom len urciteho jedla tak si moze clovek dovolit dat vsetko.... strava by mala byt pestra a zadubene nazory ako ma HAMMMEL su dost obmedzene... maso ma jedinecne zlozenie a vitaminy tiez, ci sa vam to paci alebo nie takze v rozumnom mnozstve urcite neskodi.

hammel

Mäso je nezdravé lebo v črevách hnije a zanáša organizmus. Rybacie mäso je výborné a to môžem len doporučiť ale normálne mäso hydina, hovädzie a bravčové to je najlepšie zo stravy vylúčiť

Netehulka

Ani prilis vela ryb nie je zdrave jest, pretoze hlavne morske ryby obsahuju ortut a niektore jej obsahuju prilis vela, takze na jednej strane si pomahas omegou-3 a na druhej si skodis ortutou. Vsetko je treba s mierou. Ryby tak raz do tyzdna, niektori odbornici hovoria, ze niektore druhy mozete aj 2x.

harmonia

myslím , že najhodnotnejšia potravina z mäsa sú ryby... ak mi zaleží na zdraví? potrebujem mäso? ale nechcem piť mlieko kravské podľa mňa je to riadny humus.... (možno jogurty ešte probiotické) mám mäso jesť alebo nie? myslím len ryby sem tam kuracinu ale ryby sú určite zdravšie.... (premasťujú klby atd) dakujem za vyjadrenie....