Antikoncepcia

Príspevok v téme: Antikoncepcia
Annyelik

Dobrý deň, práve som prišla na to, že som včera o šiestej večer zabudla zobrať poslednú tabletku. Hneď ako som na to prišla, tak som ju vzala, ale je už desať hodín, teda ubehlo viac ako 12 hodín. Doteraz som užívala tabletky vždy načas. Chcem sa spýtať, či hrozí riziko otehotnenia a odkedy mám začať počítať 7-dňovú prestávku. Od dnes, alebo od času, kedy som mala správne vziať poslednú tabletku?

lioness_01

annyelik - urobila si chybu v užívané, zle si to vyriešila aj ti zle poradili...
ak zabudneš poslednú tabletku z balenia (alebo hociktorú v poslednom týždni užívania) je nutné buď už tabletku nezobrať a začať od toho dňa rátať sedem dňovú pauzu, alebo tabletku vziať okamžite ako si spomenieš, ako si to aj urobila, ale v tom prípade neurobiť sedem dňovú pauzu ale pokračovať hneď ďalším balením. len tak zostane zachovaná spoľahlivosť antikoncepcie.
treba nabudúce čítať leták

Annyelik

No lenže ja som ten blister už dobrala, táto tabletka bola posledná... Preto sa pýtam či mám sedem dní rátať od dnes, alebo od včera, keď som ju mala správne vziať.

xyxyz

ano je tam riziko otehotnenia..s tou 7 dnovou orestavkou nechapem, normalne dober blister ale chran sa do konca cyklu