Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Lupezne prepadnutie!

Rachells

Ja som bola svedkom lupezneho prepadnutia a toho cloveka ktory lupezne prepadol velmi dobre poznam na policii som sa opitala ze ci nieje neskoro a povedali ze nie a mam to prist osobne spisat na policiu.Ci je neskoro sa dozviem s urcitostou az tam ..ale nemyslim ze je spravne ak zlocinec ostane nepotrestany neviem ako by bolo vam ak by vas niekto prepadol a utocnik by sa vyhol trestu

berberka

rachells, existujú svedkovia, dôkazy? ak myslíš, že je možné aj po 6 rokoch niekomu dokázať vinu, tak to ohlás na polícii. v opačnom prípade to nemá zmysel. a naozaj závisí aj od výšky spôsobenej škody. ak došlo k nejakému zraneniu, a nebola si ošetrená lekárom, teda neexistuje záznam, po takomto čase to už nedokážeš.

silwa

Rachells-neviem, ci sa premlcacia doba nezacne az pocitat potom, co je dany pripad uzavrety... skoc na policiu a spytaj sa ich

jajka001_

áno, to sa pÝtam vážne. to chceš nabehnúť na políciu že ťa niekto pred šiestimi rokmi kdesi prepadol? ak nevieš kto to bol, aký to má zmysel? ak vieš, na čo si čakala? máš o tom dôkazy?

Na Slovensku zaniká trestnosť zločinu, za ktorý možno uložiť doživotie, po 30 rokoch. Ak ide o zločin s hornou sadzbou najmenej desať rokov, premlčacia doba je 20-ročná, desať rokov trvá v prípade ostatných zločinov. Na prečiny, za ktoré možno uložiť trest s hornou sadzbou najmenej tri roky, sa vzťahuje päťročná premlčacia lehota, pri ostatných prečinoch je trojročná. Tieto doby plynú do momentu, pokiaľ nie je za daný trestný čin niekto obvinený.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Lupezne prepadnutie! - Fórum - ZDRAVIE.sk