Podviedol ma ...

kafe

Polygamný človek chápe vernosť inak. AKO - na to sa treba spýtať ich. Ja mám len nejakú predstavu, ktorá to vôbec nemusí vystihovať.

kafe

jééj :) až teraz som si prečítala tvoju reakciu - rozumiem ti.
ÁNO, asi tak sa to dá chápať. Polygamne založení ľudia považujú sex za niečo tak nepodstatné, že mu jednoducho NEdávajú taký veľký význam ako monogamní ľudia. Viac pre nich znamená láska, úcta k životu, partner a deti... Priateľstvá, ktoré udržujú s opačným pohlavím NIE su vždy len o sexe a nadržanosti, ako to na prvý pohľad vyzerá. Ale to si vyžaduje človeka určitej úrovne a paradoxne zásad, preto hovorím že promiskuita a polygamia nie je to isté. Promiskuitný človek je otrokom svojich pudov (v modernej reči sa tomu hovorí "slobodne" si robí čo chce). Polygamný človek neskáče na každú ženu/muža len preto že môže, nestačí mu obal, ak spozná zaujímavú osobu, priateľstvo s tou osobou prekročí intímne hranice, ak to obaja chcú. To je asi tak celé. Partner/ka, ktorú si vybral pre život je stále na prvom mieste. Len ja teraz zovšeobecňujem na základe jedného páru, ktorý poznám a ono to možno celé vyzerá úplne inak.. možno sú naozaj len promiskuitní.. neviem.. sú proste iní, vyhovuje im takí život, tak im ich uchylku neberem :) ja mám tiež svoje úchylky.

Megy123

Mna podviedol priatel pred 2 dnami. Citim sa velmi ponizene... Boli sme na diskoteke, stala som pri bare s jeho kamaratom zatial co on sa bavil. Po 3 hodinach mi prisla smska \"som na policii\" zlakla som sa. Myslela som ze sa zaplietol do nejakeho problemu. S kamaratom sme sadli do auta a hodinu sme behali po policiach. Potom mi doslo ze to bolo len obycajne klamstvo. Vcera som sa dozvedela ze bol s nejakou opitou zenou z diskoteky na hoteli. Hanbim sa a citim sa ako keby som bola ta najvacsia chudera. Nerozumiem preco to chlapi robia. Preco so mnou bol ked mu bolo jasne ze nema problem ma podviest? Citim sa prazdna.

heriet

Spoznala som muza a bol ku mne dobrý.. chodili sme spolu 3mesiace a myslela som, ze ma miluje ale raz ked som ho chcela prekvapit u neho doma uvidela som tak pri nom na posteli zenu ktoru mi raz ukazal a povedal ze je z jeho práce, pre mna bol najväčší šok to,že bola nahá. veľmi ma to ranilo ..

Iveta Michael

prikláňam sa k postoju,,rozumiem ti,, a to celkom jednoznačne...a čo sa týka Katky,chápem že ju to ranilo..a svinsky zabolelo. A práve preto ja na jej mieste by som nezaváhala ani minútu,koniec..finito..navždy!Ale je na nej ako sa rozhodne,verím že tak aby neľutovala.

nikoll2010

Podla mna by si sa s nim mala rozist pretoze to bude robit nadalej,mam pocit ze ta nelubi.Je s tebou iba kvoli sexu.

rozumiem ti

kafik: bez urazky, ci nejakej snahy o napadanie... to akoze mam chapat tak, ze polygamny partner mi je v podstate verny, len si obcas odskoci za inou, s ktorou vlastne nespava, ale aj zije.....hm, niekde v tom celom postradam logiku.:) ale som zaujata, to priznavam. ja osobne medzi promiskuitou a polygamiou rozdiel nevidim, sex mimo je sex mimo, aneb nevera je nevera. chapem, ze existuju taki jedinci, to je okej, kazdy ma pravo zit ako chce. ale ako sama pises nema pravo niekoho vodit za nos, ci klamat, hlavne ak dobre vie, ze s tym ma partner problem. a ma na vyber... moze to robit a nerobit, bez ohladu na to, cim je zaslepeny (vlastnou volou, tym co chce). ja predsa tiez nemam pravo strhnut niekoho so mnou do priepasti-umyselne, ak tam sama chcem skocit.

basa91

jednoznacne by si sa s nim mala rozist... to ked povie niekto milujem ta, bez cinov je na prd... pretoze teoria bez praxe je dost o nicom... vo vztahu dolezite si verit, a dat slobodu, ale ked ta niekto podvedie, tak uz mu verit nemozes, pretoze to co spravil raz, moze spravit kludne aj druhy krat... musis si najst niekoho komu mozes verit... pretoze potom prichadzaju dalsie veci ako velka nedovera a chorobna ziarlivost, a myslim si, ze nechces byt vo vztahu, kde sa on niekto vyberie, a ty budes premyslat kurnik s ktorou suknou asi je...

kafe

ta3, sme sa nepochopili. Mne išlo v prvom rade o to, aby človek, ktorý nemieni byť verný vo vzťahu (sex je preňho to isté ako pokec s kámošom-kami) nevodil partnera za nos ale mu to jednoducho a otvorene povedal. Lenže takýto polygamný jedinec si je (asi) veľmi dobre vedomý, že kvalitný partner, ktorého si vybral na založenie rodiny s takým čímsi nebude súhlasiť. Takže čo si vyberie polygamný človek, ktorý nemôže nájsť rovnako zmýšľajúceho polygamného partnera na určitej úrovni? Chce mať rodinu, ale nie len tak s hocikým, nie s nejakou rohožkou-bujakom, tak radšej isté skutočnosti NEPOVIE (veď neklame, nikto sa nepýtal). Ale to nemá nič spoločné s karmou. Byť úprimný je podľa mňa skutočne jednoduché, a tak ako hovoríš - oveľa viac manželstiev by mohlo byť šťastných, keby ľudia boli k sebe ohľaduplný a priamy.
Tiež je taký nepatrný rozdiel medzi promiskuitou a polygamiou. Mne sa zdá, že tu spájate tieto dva pojmy v jedno a preto nedokáže ani jedna strana pochopiť tú druhú.