Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zubný kameň

mi78

asi pred polrokom som bol na odstraneni kamena+pieskovanie/bielenie/ a vyslo to na cca 40 eur.....Oplati sa...A ziadne extra problemy som potom nemal,po bieleni trochu podrazdene dasna.

giana

Mne zubar v ramci preventivnej prehliadky odstranoval zubny kamen a pytal 12e
Ked som mu povedala,ze to hradi poistovna v plnej vyske,povedal,ze konci so mnou spolupracu a mam si hladat ineho zubara
Tak som ostala bez zubara..

Daviad2

Idú my odstranovať zubný kameň prví raz ja sa bojím :D bolí to ??? prosim odpiste sem alebo mne na email daviad2@azet.sk DAKUJEM.

mate59

či už ti ho bude odstraňovať ručne alebo ultrazvukom, tak to vobec nebolí, len je to nepríjemný pocit ako keď ti niečo zubár špára v zuboch.

NetJack

Zdravím. Od mala mám problém so zubným kameňom. Vždy mi to zubarka vyčistila ale o mesiac, dva som ho mal späť.. Zuby si pravidelne čistím, neviem čím to je.
ALE:

Zistil som ako ho podomácky odstrániť.
Počul som že pomáha Ultrazvuk. To mi v živote nerobili.
- Zakaždým mi ho oškrabavali. Tak som to skusil aj ja.
Lenže ono mi to nešlo.
- použil som špic pilníku na nechty (to miesto, kde už pilnik nie je, len kov).
- keďže to nešlo, použil som prvé čo mi napadlo. KYPRIACI PRÁŠOK DO PEČIVA. Natresl som si tým ZUBNÝ KAMEŇ a po 15-20 sek. účinkovania som to bez väčších problémoch oškriabal :) Skúste :)

Eva531

Ja navstevujem jednu velmi dobru sukromnu kliniku v Bratislave, kde pracuju zubari, dentalne hygienicky, stomatochirurgovia a kazdy tam ma svoju ulohu, cize o odstranovanie plaku a kamena sa staraju dentalne hygienicky. Dentalnu hygienicku som navstivila na radu mojej zubarky a som nadmieru spokojna. Odstranila mi zubny plak a zubny kamen, urobila pieskovanie zubov a fluorizaciu, zmerala mi velkost medzizubnych priestorov a na zaklade toho mi odporucila vhodne medzizubne kefky, odporucila mi zubnu kefku, ktora je pre mna najvhodnejsia, vysvetlila, ake zubne pasty mam pouzivat, ukazala mi spravnu techniku cistenia zubov - cize aj spravne pohyby kefkou, dalej sko spravne vsuvat medzi zuby medzizubnu kefku, ako spravne pouzivat Single Bürste, ako spravne vsuvat medzi zuby dentalnu nit, dalej mi vysvetlila, ktore zuby mam cistit medzizubnou kefkou a ktore dentalnou nitou, vysvetlila, ako casto treba chodit k dentalnej hygienicke a nakoniec som od nej vyfasovala balicek, ktory obsahoval zubnu kefku, medzizubne kefky, zubnu pastu, dentalnu nit a Single Bürste - veci vhodne pre mna a poradila, kde sa daju tieto veci kupit. U dentalnej hygienicky to cele trvalo hodinu, pracovala v klude, bez stresu a pokojne odpovedala na moje otazky. Najviac ma vsak potesilo, ze nasla pre mna taku medzizubnu kefku, ktora sa aj medzi moje zuby zmesti, co bolo pre mna velmi mile prekvapenie, lebo ja som si predtym myslela, ze sa mi tam ziadna nezmesti. Dentalna hygienicka mi potvrdila, ze spomedzi tych kefiek, ktore sa daju bezne kupit v drogeriach, sa mi tam naozaj ziadna nezmesti, ale poradila mi jednu velmi dobru medzizubnu kefku znacky Curaprox, ktora sa da kupit iba v lekarni. Pre porovnanie - ked som predtym navstevovala zubara v NZ, tak on mi nikdy neodstranil plak a kamen, ale ani ma nikdy neposlal k dentalnej hygienicke, aby mi ten plak a kamen odstranila ona. To, ze sa ten plak a kamen nedal volnym okom vidiet, to este neznamena, ze som ho tam nemala. A ked som sa unho stazovala, ze sa mi tam ziadna medzizubna kefka nezmesti, tak mi len odvrkol, ze nie som ani zdaleka jedina, nech si z toho nic nerobim a tak nejako to zahovoril, ani nezmeral velkost medzizubnych priestorov a neporadil, ze existuju aj ine - tensie medz. kefky, ktore si vsak treba kupovat v lekarni. Bol proste vystresovany z toho, ze ma vela pacientov a to na mna robi zly dojem. No ked som sa v Bratislave na sukromnej klinike postazovala u zubarky, ze sa mi medzi zuby ziadna medz. kefka nezmesti, tak mi poradila navstivit dentalnu hygienicku...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zubný kameň - Fórum - ZDRAVIE.sk