Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

PN počas dovolenky

Príspevok v téme: PN počas dovolenky
Mia44

Ak ochoriem napr 4 dni pred skončením dovolenky, tak môžem si dať PN-ku vlastne už od toho dňa keďy som ochorela? Čiže bola u lekarky? Teda tie napr spominané 4 dni pred skončením dovolenky? Vlastne by som aj ušetrila dovolenku. Len neviem či sa to môže a či mam nato pravo, alebo by mi v praci tu PN neuznali, naďalen by mi čerpali nahlasenú dovolenku a uznali by mi ju až od vtedy kedy by som mala prisť do prace z dovolenky. Ďakujem za rady

Mia44

Super, lebo ide o to, že prave tie 4 dni pred skončením celozavodnej dovolenky idem na operáciu. Tak by som si vypýtala PN už počas tej dovolenky odo dna kedy pôjdem do nemocnice. Len som nevedela ako to zoberu v praci. No PN priniesť môžem len zatial ju nechám na vratnici, lebo nikto iný tam nebude a ak tam budu po dovolenke šefovci nech im ju vratnička odovzda, nie?
A vlastne ta PN-ka ostava 10 dni u zamestnavateľa? A potom ju posiela do zdrav. poisťovne? Lebo si myslím, že ak ju šef dostane do ruk aj s výkendom po 6 dnoch od môjho odovzdania u vratničky, tak to nebude vadiť, či hej?

joni_

PN ti musia uznat od datumu na nej uvedenom, to je jedno ci si mala nahlasenu dovolenku, samozrejme musis PN oznamit v praci a doniest im papier od lekara

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

PN počas dovolenky - Fórum - ZDRAVIE.sk