Ženy sú závislé od mužov

Deee

samozrejme, ze sa prihliada aj na tieto okolnosti, ale zazila som v praxi ked kamoska zarabala menej ako jej kolega a robili skutocne to iste, vzhladom na manualny charakter prace sa nedalo hovorit o nejakom vzdelani ci praxi...
v skratke si myslim, ze maloktora zena chce byt zavisla na muzovi, ale jednoducho su obdobia v zivote ako napr, spominane materstvo ked to inak nejde, aj nadalej sa zena o nieco viac ako muz venuje detom a teda sa straca priestor pre to, aby si mohla pripadne privyrobit, zatialco muzovi zena tento priestor akosi prirodzene svojou starostlivostou vytvara a zase mame zavislost...

sweater

deee, to je prehnane ze o patinu :) a urcine nie na rovnakej pozicii a za rovnakych podmienok, mam namysli vzdelanie, prax a vsetko ostatne, ze zeny zarabaju priemerne menej ako muzi nieje zalezitostou diskriminacie ale je to uplne racionalne...

Deee

uhlie dakujem :-), mne len postaci ked budu zeny platovo ohodnotene tak ako muzi, lebo peniaze nie su vsetko, ale bez penazi nie je nic...a vznika ta skareda zavislost na muzoch, lebo ked si chcete kupit kozuch a z vyplaty nevyjde...a manzelicek zaraba lepsie...a sme tam kde sme nechceli vobec byt...zavisle na muzoch

uhlie

No ja si myslim, ze aj modrooki ludia zarabaju v priemere viac, ako hnedooki. A 20-rocni zarobie v priemere menej, ako 30-rocni a aj ludia, ktori robia na polovicni uvazok zarobia menej, ako ti , co robia na cely. Vsetci by mali mat rovnaky plat, aby bola Deee spokojna.

ewelinka

Velky suhlas s DEE.Matka je casto povazovana za nejaku samozrejmost.Ma byt navarene, cisto, este popritom vstavat k babu ked sa budi, starat sa, nebodaj prijde choroba, naj keby mala stale super vlasy, nechty, postavicku, oblecenie, nedajboze byt doma v teplakoch aaaaaa mam hrozu zo spoluzitia s muzom a deti brrrr =/

Deee

a co si myslite o nizsich platoch pre zeny za tu istu pracu? statisticky dokazane, ze zeny zarabaju o patinu menej ako muzi na tej istej pozicii..
zavislost tu bude vzdy, kym nie su deti tak prispievaju obaja, ale na materskej...neviem si predstavit ako by som zila na materskej bez manzelovej podpory a to ma materska este len caka, ale uz teraz mam zimomriavky z toho, ze namiesto mesacneho platu za ovela vacsiu makacku dostanem akurat tak vreckove od statu...
a mily moj ty si snad myslis, ze udrzat celu domacnost, dom deti, psa a auto ciste, navarene, oprane, vyzehlene a usmiata upravena manzelka su same od seba? to je kazdodenna makacka v domacnosti, ktoru muzi beru ako samozrejmost...

uhlie

Zeny su nezavisle, moderne a samostatne len do tej doby, ked zacne kvapkat vodovodny kohutik, alebo treba opravit auto.