Ženy sú závislé od mužov

0vecka

2 lost nexcem byt zly ale mozem sa spytat ze kde pracujes alebo studujes??? nevim ale ja by som ta typol na nezamestnaneho....

lost

Podla mna ak by superila cisto muzska firma a cisto zenska firma tak zalezi len od sikovnosti (alebo od spoluprace kolektivu tiez)..

Napr ak by to bola nejaka auto opravovna, tak mozno by skor vyhrali muzi, ak by to bola nejaka krajcirska firma, mozno skor zeny (to bolo len tak pre priklad)... Avsak ak by sa nasli zeny ktore miluju auta, mozno by dokazali porazit tych muzov a naopak ak by boli muzi co miluju krajcirstvo, tak by zase vyhrali nad zenami..

A na Slovensku pracuje pre alamuznu tak ako zena, tak aj muz... proste ceny europske az svetove AZ VYSSIE AKO SVETOVE ale platy 3x nizsie ako svetove? :) eh.. cize je to smutne.. Podla mna jedina cesta slusneho a legalneho ale zaroven relativne bezpecneho zarobku na Slovensku je firma, alebo zivnost a hlavne s nejakym spolocnikom. Je to statisticky jednoduchsie a zaroven (obcas dokonca) financne vyhodnejsie ako osamostnane a pointa je ze sefom je sam sebe, tj. zaraba NA seba a nie NA niekoho ineho.. (toto je v podstate nieco ako remeselnik, robi to co vie a co ho bavi), avsak kupujuci si musi uvedomit ze taketo nieco nebude lacne alebo zadarmo, a tu je dalsi problem, ak je kupujuci ktory uznava a zaraba NA SEFA, tj. zarobi relativne malo, tak jemu sa bude zdat cennik remeselnika vysoky a radsej si zoberie od nejakeho amatera, rychlokvaseneho remeselnika, ktory nema tusenie co robi a praca sa rozpadne rychlejsie ako opusti pracovisko.. tymto kolotocom sa zabija alebo aspon kazi pointa skutocnych remeselnikov a pokrivuje sa trh ktory by bol pre vsetkych prospesnejsi :) ehm, pre vsetkych az na tych sefov co zdieraju vlastnych ludi pod sebou extremnou marzou (niekedy az 70% zisku ide do vrecka sefa, co mu snad 5-10% maximalne nestaci?)

0vecka

ono by to bolo zaujimave zistit... ak si fakt myslite ze zeny zarabaju za tu istu pracu menej ako muzi skuste si zalozit firmu kde by pracovali len zeny... ak by robili za nizsi plat tak by musela byt viac ziskova ako normalna firma...

lentilocka

mia, to skor manzel prepusti z prace ludi.....
vies, tych par eur, co som zarobila v praci nam nestalo za to, bola to almuzna. teraz je to ovela lepsie. a ako tak sledujem nasich znamych a priatelov v okoli, kde sa pohybujeme, takmer vsade su manzelky doma, skoro vsetky. viem, ze to nie je bezne v dnesnej dobe, no u nas je to tak.

doubledog

jackop
ak sa ti nieco stane, tvoja zena urobi to, co v tomto pripade zeny robievaju.
bude si hladat ineho muza, ktory sa o nu postara.

vo vztahoch je to casto obchod z oboch stran.
zena ponuka svoje telo a starostlivost o rodinu, ty za to platis svojim zarobkom.

_mia_

lentilocka, a čo keď tvojho manžela prepustia z práce? Potom sa ti tá rodinná idylka rozpadne. Tak sa žilo kedysi, ale v dnešnej dobe sa dať živiť od muža... aj žena by mala doniesť do domácnosti nejaký príjem.

lentilocka

Poviem vam, ze odvtedy, ako som doma sa narobim ovela viac ako som sa narobila v praci. Je smutne, ze este stale si vela vela ludi /muzov/ mysli, ze ked je zena doma, tak nic nerobi. Nechapem.

zuzkas, zdielam tvoj nazor. Som na tom podobne. Zase v nasej rodine to funguje tak, ze nam tento model vyhovuje. Ja si v klude urobim veci okolo domacnosti, deti,nakupy, mam na to cas, nemusim stresovat ako ked som chodila denne od rana do vecera do prace a potom vecer, ked som dosla domov som nevedela, kde skor zacat, co skor robit. Bola som zbytocne vystresovana, nervozna a to vsetko sa prenasalo na rodinu. Teraz si v klude vsetko porobim a vecer si mozem spokojne sadnut, porozpravat sa s manzelom a tak. Praveze v takejto pokojnej rodinnej atmosfere sa aj manzelovi lepsie pracuje, predisli sme mnohym hadkam, nedorozumeniam, ktore pramenili zo stresov.

Je pravda aj to, ze kazdy sme iny a nie kazda zena by bola v domacnosti spokojna. Su zeny, ktore sa v praci nasli, je to ich konicek, realizuju sa tam a su spokojne. Ja som , bohuzial, zatial mala vzdy pracu, ktora ma nenaplnala, bol tam hrozny kolektiv a preto som tam chodila iba z povinnosti, s odporom. Mozno preto som bola taka stresovana, nervozna....neviem.
Teraz mi je super. Som doma a vobec sa za to nehanbim, jedna zena sa predsa narobi aj doma dost.
Chapem aj rodiny, kde musia ist do prace obaja manzelia, proste im to financne nevychadza.

Vobec inak nechapem postoj JACKOPA, preco mu to tak velmi prekaza, ze musi zivit aj manzelku. Som velmi rada, ze moj manzel tak nezmysla, zda sa mi to pritiahnute za vlasy sa takto vyjadrovat. Ja osobne by som takeho partnera nechcela.

Slobodna

problém je ten, že niektorí muži, vedome túto závislosť v ženách vytvárajú, pretože im to tak vyhovuje. Po čase im to však začne prekážať. Nie všetky ženy sú závislé na mužoch, existujú aj také, ktoré sa o seba dokážu postarať samé, lenže povedzme si otvorene, sebestačná žena je hotová katastrofa pre nevyzreté mužské ego :)

zuzkas

jackop neviem či už máte aj deti a z akého dôvodu tvoja manželka nepracuje,alebo teda nerozumiem presne ako to myslíš.keď si sa ženil,tak si asi vedel koho si berieš a akú má povahu a pracovné náviky,neviem či je na materskej,alebo len tak nezamestnaná.ja som momentálne na MD,predtým som celý čas pracovala a pracujem vlastne aj teraz doma.starám sa o deti,o psíka,o varenie,pranie,žehlenie,upratovanie,nakupovanie,učím sa s deťmi... a od apríla do októbra som okrem svojej materskej/300eur s rodinnými/doniesla domov každý mesiac ďalších 300eur z brigád/takže tým chcem povedať,že si myslím že niesom od manžela finančne závislá a keby som aj bola,tak čo je na tom.veď robím všetko pre rodinu,pre jej pohodu,pre deti,pre manžela.vlastne pracujem takmer non-stop a manžel keď príde večer z práce,tak ho čakám s úsmevom,s teplou večerou-môže sa osprchovať,najesť a ľahnúť si pred tv.nič nemusí robiť,kdežto ja ešte musím vyvenčiť psa,urobiť desiatu,okúpať deti,upratať po večeri....a čo ak sa tebe niečo stane,tak myslíš že tvoja manželka zomrie od hladu a j s deťmi/ak máte/????nemysli si,že si nenahraditelný!