Yorshirsky psík

Alicce

siminka22, ja som tiež zisťovala, koľko mu mám dávať a tiež sa mi to zdá málo ako vravíš. Ja mu dám do misky cca menšiu hrsť a koľko spapá toľko spapá.Tak to robím 3 x denne.Neviem či robím dobre ale náš malý má v miske stále pripravené.Všimla som si, že on si hocikedy zobne odbehne ale iba niekedy.Ale keď je hladný, tak spapá všetko. Veterinár povedal, že šteniatko môže mať v miske celý deň, že ono vie koľko má spapať, keď nechce tak nechce.Niektorí chovatelia vravia, že mu to v miske netreba nechávať.Ja mu nechávam a takto viem, že nebude hladný, keď bude, tak si vezme.

vevericka

ja by som mu davala viac, ved este nie je uplne narasteny ci hej?? aj ked ja to mam skreslene, mam doma vlciaka:)

siminka22

alicce papa tiez zo zeme veci, musime ho sledovat stále aby nahodou nieco neprehltol a vsetko mat zo zeme vyzbierane. tiez nam veterinar povedal ze mu mame davat iba 50 g granul denne, tak sme mu to rozdelili a davame mu rano a vecer a on to vzdy zozerie tak rychlo ze nevie ani ze nieco zral, podla mna to je stranse malo.

vevericka

no tak mozno je to taka stenacia hlupost.ved ma len 3 mesiace..nas to robil tiez potom nejak sam prestal, ale uz to bolo davno tak neviem kolko mal mesiacov, ked prestal

siminka22

vevericka tiez som to citala ze im moze nieco chybat v strave, ale my mu kupujeme tie granule royal od veterinara a ze ine mu nic nemame davat, tak neviem co mu moze chybat ved v tych granulach by mal mat vsetky vitaminy...

Alicce

No to som ešte nepočula, že papá hovienka (to je "mile").Ale aj mňa by to hnevalo. Náš ich nechce ani ovoňať, hneď od nich uteká. Ja sa trápim tým, že papá všetko čo nájde na zemi, vlas, omrvinku a čokoľvek ak mi padne na zem a nezbadám to, hneď to má v papulke a prežúva.Keď to zbadám uteká rýchlo odo mňa a nechce aby som mu to zobrala. Mám strach aby sa niečim nezadusil alebo aby mu niečo neublížilo na trávenie.Ja by som rada vedela, či to robia iba šteniatka alebo aj dospelý yorschici, že papajú všetko čo je na zemi.

siminka22

Ahojte, ja mam jeden problem, mame yorkshira doma ma 3 mesiace a stale papa svoje hovienka, neviem ako ho to mam odnaucit, vzdy ked ho vidim ze zase to papa tak ho vyhresim fuuj, on vie co urobil hned uteka do svojho pelecha a schova sa tam. Neviem ako ho to odnaucit, chcem ho naucit pytat sa von na potrebu, zatial s nim chodim casto von, ale este to ani raz tam neurobil. Poradte, dakujem.

snopy

my mame doma tiez yorka - 1 rocneho , ked nieco chce tak sa postavi a lahne pred nas a knuci a postekava ako keby rozpraval , caka , ze sa zdvihneme a on nas dovedie kde chce , aby sme ho nasledovali napr. ku dveram na cikanie , alebo ku skrini pod ktoru si zakotulal lopticku a nevie si ju sam dociahnut