Yorshirsky psík

Alicce

Ďakujem za všetky príspevky, všetky si ich čítam určite mi niečo dajú.Čo sa týka toho ako som písala, či si ho môžem zobrať v 6-7 týždni, som sa pýtala veterinára, ktorý mi odporučil,že psík musí mať prvé očkovanie v 6 týždni (u svojho majiteľa - predávajúceho) a až po3-4 dňoch(čo bude mať možno tých 7 týždňov) ho môžme brať po tom očkovaní, aby sa predišlo dákej"chorobe" po prvej vakcíne (reakcia).No a my mu dáme potom druhú základnú vakcínu, myslím že v 12 týždni.Priznám sa, že aj mne je ľúto toho psíka brať ho tak skoro, ale keď som videla, že psík je v koterci uzavretom(nie bohvie akom čistom) so svojou mamou, som si myslela, že u nás mu bude lepšie.Psíka by sme hneď okúpali (ktovie či nebude mať blšky)čo určite bude potrebovať, no neviem či sa to môže, keď je taký malinký.Je mi ho ľúto ale u nás mu bude oveľa lepšie.Verte nie je to o cene stojí 150 ale chceme ho aj tým skorším odberom zachrániť.Dúfam, že nič neriskujeme.

bibi123

simona.sk-ked neodstranujes zubny kamen, tak mas vypadane zuby po 5. rokoch, rozhnite dasna, co Ti mozu zabit psa... najlepsej kamaratky manzel je veterinar(pise vedecke clanky, chodi na kongresy, robi operacie, ktore sa na SR nerobia a on sa ich naucil na 2rocnej stazi v Australii), takze nema dovod skodit nasmu psovi a ma komplexnejsie poznatky... pokial nema psik zdravotne problemy(napr. so srdcom), tak mu uspatie neublizi, nasa prezila svojich surodencov, rodicov, prarodicov o 3-5rokov, takze to uspanie jej evidente neublizilo...
Pokial ide o tu Tvoju znamu, JE VELMI PODOZRIVE, ze clovek, co ma vystavne psiky s PP dava psika bez PP, pripravil by sa tak o minimalne 300eur na jednom steniatku, takze je to hlupost, co pises, pripadne sucka nebola na bonitaci, nepresla vystavou a nebola uchovnena... Navyse ona Ti len tak sama vystavit PP nemoze, to vystavuju kluby, kde musi podat ziadost a oni jej az nasledne potom pridelia cislo, ktore sa psikovi vytetuje... Navyse ked to nie je z financnych dovodov, tak na co trapi suku rodenim steniat? Yorkovia casto rodia cisarskymi rezmi, maju problematicke porody, co je pre fenku stres a vycerpavajuce ohladom starania sa o steniatka, co jej vyrazne!!!! skracuje zivot.. Navyse chodenie po vystavach je celkom financne narocne, ked si musis platit za hotely, benzin v ramci Europy... Naklady Ti vracaju peniaze zo steniat...
Inac 400eur je za psika s PP malo, nasa stala 18000 v roku 1995 a vtedy to boli ine peniaze, potom sa necuduj, ze nevyzera cistokrvne...
lost-pregoogluj si chovne stanice alebo pockaj do vystavy...

simona.sk

My sme brali yorkiho, ked mal 3 mesiace. Bol uz najvyssi cas, lebo si zacal zvykat na matku. Najlepsie je tak ked ma 7-8 tyzdnov. Prve veci by ti mala povedat predavajuca-ak to nieje nejaka.. co len zhrabne peniaze a nic viac nechce o nom vediet. Na zaciatok mu kup makky peliesok, nejaku hracku, misky na vodu a granulky, voditko, postroj, teraz ked je zima aj nejaky ten svetrik a kefy na cesanie. Na vsetko si musi zvykat hned,ako ho donesiete domov. Krm ho granulkami ROYAL CANIN- starter (ak sa da veterinarna rada, ak nie,nic sa nestane)- do 10 mesiacov. Treba ho ucit odmalicka zakladnym hygienyckým navykom, cesat kazdy den...proste aby si na to zvykal.
Povaha yorkiho je jednotliva, jeden je mily a druhy je jedlivy. Choroby- na zaciatku musi mat zakladne ockovania (to by mali spravit predavajuci, ale pripadne s nim treba navstivit zverolekara a ten ti povie, ci ma uz vsetky ockovania. Kazde 3 mesiace ho treba odcervovat (napr. LOPATOL 100, 1 tbl. staci, zalezi od hmotnosti psika) Tito psy maju caste problemy s travenim, casto grckaju, vsetko olizuju..preto treba davat pozor. Najlepsie je krmit ROYALKAMI, sem tam nejaku tu maskrtu. Nesmie nic sladke a hlavne cokoladu!!! Netreba ho zbytocne prepchavat. Po case, ked bude starsi,je dobre kupovat take zuvacie kosti prosti zubnemu kamenu.

Bibi123-este k tomu tvojmu,ze mala ten zubny kamen... nieje dobre aby sa akemukolvek psovi daval odstranovat zubny kamen. Psa musia pri tom uspat a to je velka zataz aj na jeho srdce. Zuby jej zacali vzpadavat z toho casteho odstranovania. Slepnut zacina kazdy pes po urcitej dobe..a vlastne pes ani tak dobre nevidi, on ma lepsie vyvinuti cuch.

mam skusenosti aj so psom s papiermi(400 eur) a so psom bez papierov (150 -200 eur) mozem vam povedat, ze ten bez papierov nema ziadnu vadu: chrup cisty, zubky krasne, nufacik kratky ..vsetko tak ako ma byt. Ten s papiermi vyzera ako krizenec kokra s yorkom a pritom ma papiere. Ak si niekde z okolia Topolcian, poradim ti jednu vybornu predavajucu, ktora predava psikov bez papierov po vystavnych rodicoch (ak budes chciet papiere, kludne ti ich vystavi,ale pokial s nim nechces chodit na vystavy, tak si myslim,ze to je zbytocne. Nauci tana zaciatok vsetko o nom.
Ak budes chciet viac poradit, napis mi..mozme
sa dohodnut cez mail alebo telefonicky, rada ti porozpravam.

dobra vila

7-8 tyzden odobratia je tusim idealny... Tych 6 tyzdnov urcite pockaj, bude este velmi mrnavy a musi byt s matkou...
Vacsina steniatok sa prebera pri 8 tyzdni, ale ked sme si my odoberali nasho beaglika, polovica steniatok uz chybala...taktiez si ich brali v 6 tyzdni. No...tak si aspon aj oni vychutnali, kym boli take drobnucke :P.

bibi123

Alicce-chces si kupit psika a nevies ani zakladne veci, napr. ze psik sa nemoze brat od matky v 6 tyzdnoch???!!! Nie je spravne socializovane, uci sa navykom, skusa si silu hryzu na surodencoch, santi, hra sa... Len preto, ze si nedockava, ho chces o to vsetko pripravit??? my sme s PP steniatko yorka brali v 12 a steniatko dogy v 11tyzdnoch. Yorka by som uz nekupovala, bez PP uz vobec nie, su rozne krizene, kazdy druhy trpi epileptickymi zachvatmi. Ta nasa ma 15rokov a su s nou problemy, je skoro slepa, vobec nepocuje, ma povypadavane zuby(pritom sme kazdy rok absolvovali odstranovanie zubneho kamena), pocikava sa vsade... najhorsie vsak je, ze posledny rok ma zachvaty, robili jej rozne testy(za stovky eur) a nevedia presne, co to je...

Alicce

Zatiaľ vďaka za odpoveď, teraz musím končiť. Zajtra sa určite ozvem. Uvítam všetko, čo sa tu popíše o yorshikovi, povaha, nároky,choroby a pod.