Moj zivot je jedna velka prazdnota

Príspevok v téme: Moj zivot je jedna velka prazdnota
ewicka1

Ani neviem preco sem pisem...potrebujem sa vyrozpravat.Moj zivot straca zmysel.Moj dlhorocny vztah sa skoncil a ja si to stale davam za vinu.Casto v noci nespim a rozmyslam, co mohlo byt inak.Moj ex priatel tvrdi, ze ma prestal milovat uz davno.Dost mi to ublizilo, ja viem, ze zivot so mnou nebol lahky, bol to moj prvy vazny vztah a ja som nevedela co s tym, bola som ziarliva a casto som bola nanho zla, potom som to velakrat lutovala, ale nedalo sa to vratit spat, strasne ma rozculovala jeho kludna povaha, ked ja som plakala a zurila, on sa mi smial, vela ludi mi tvrdilo, ze sa nehodime, ale ja som ho milovala...chybala mi romantika, pohladenia,...doslo to az tak daleko ze som sa stretavala s inym, stravila som s nim par noci, dovoleniek, ale nie sex.Vlastne som sa kvoli nemu rozisla s mojim ex, nechcela som ho vodit za nos.Ale v podstate som nebola ani s jednym ani s druhym, uz su to dva roky co mam takyto pokazeny zivot.Neviem, co dalej,nevidim cestu ani buducnost.Stale ho lubim,on mna nie.S tym druhym uz v kontakte nie som, nechcem a on to aj tak nechapal, chcel vztah.Do toho este problemy s uzkostou, raz je dobre, raz na umretie, snazim sa ako mozem, ale v nikom nemam oporu, rodicov nemam.Preco mam pocit ze sa tu moj zivot konci?Casto myslim na samovrazdu, co dalej? Prepacte za dlhu spravu, potrebovala som to :(

pies

Ahoj, ja sa pridávam do diskusie s podobným názorom, ako má nezufaj. Neseď doma, nehrab sa vo fotkách, choď von, choď pozrieť kamošky, nechaj sa ukecať do kina, na šport, na kávu, ... Kúp si foťák a začni fotiť, skrátka skús niečo nové. Potrebuješ prežiť toto obdobie, lebo ono to všetko prejde, ale chce to veľa času. A raz, neviem Ti teraz povedať kedy to bude, už príde lepší čas. Uvidíš...

nezufaj!!

Urcite je to mozne, zalubit sa viackrat, ale len vtedy, ak to sebe samej dovolis. Ked mas take hlboke depresie, skus zajsta za odbornym lekarom, aby ti predpisal antidepresiva, ale nieco podobne. V dnesnej dobe to je uz normalne. Ja sama som sa raz zalubila do uzasneho chlapa, ktory bol skvely po kazdej stranke,velmi sme si rozumeli, no spravila som hlupost a tiez sme sa rozisli, nechcel ma uz ani vidiet. Velmi som to lutovala, trvalo mi 2 roky kym som sa ako tak z toho pozbierala. Tiez som citliva, lebo som "rak" a hovori sa, ze toto znamenie sa castokrat vracia do minulosti a smuti za starym zivotom. teraz som velmi stastna opat a mam uzasneho priatela, ktory je velmi realisticky a uz ma tym aj nakazil, brat zivot taky ako je a bojovat proti nemu. nasla som zmysel v zivote, no viem, ze aj keby aj tento vztah mi zlyhal, nedam sa znicit...Musis si vsugerovat, ze mozes byt este stastna a urcite budes! Len ked takto to pojde s tebou dalej, ochories z toho velmi vazne (dufam, ze uz nie je neskoro) neviem ci si veriaca, ale sila , ktora dava cloveku aj nabozenstvo a boh ma tiez velku silu...ked nevies co robit, skus hladat zmysle aj v tomto a moze sa ti stat, ze pocitis, neuveritelnu silu, ktora ta posunie dalej...navstviv nejaku cirkev, tam sa najdu aj dobri ludia...za pokus to stoji... nevzdavaj sa prosim ta...

ewelinka1

Ja sa stale snazim si hovorit, ze vsetko co sa mi stalo sa stalo pre nejaky zmysel, ale niekedy sa to naozaj neda.Hlavne ked sa clovek trapi vycitkami, ze si nevazil lasku.Dlho som si vyberala medzi muzmi a potom som nasla jeho.A dala som do toho vsetko, cely svoj zivot, a teraz neverim, ze sa niekedy dokazem este tak zamilovat, mozem to len na nieco hrat, ale laska...je vobec mozne sa zalubit viackrat? dakujem za pekne slova, niekedy si hovorim aky je zivot krasny ked snezi alebo ake krasne je more...viem sa tesit z malickosti, ale som dost citliva na ostatnych, postupne sa zo mna stava utiahnuty introvert, kamaratka povedala, ze ma nespoznava, nikomu nedoverujem, neviem, co sa deje, ale ak to neskonci, tak ma to zabije, potrebujem najst zmysel zivota, ale neviem kde :(

nezufaj!!

Myslim si, ze cely osud a zivot cloveka zavisi od toho ako sa k nemu postavi. Ked clevek zufa a nevidi v zivote zmysel...presne takyto zivot bez zmyslu bude mat. psychika cloveka vie tak ovplyvnit cloveka, ze ak je clovek v hlbokej depresii zo seba sameho, kludne to moze viest k samovazde. Preto sa postav na nohy a nenechaj sa vtiahnut do tmaveho zivota bez radosti, len kvoli tomu, ze sa ti nejkau dobu nedari. Aj ked sa ti stane este nieco horsie, nedovol svojej psychike aby ta ovladla az natolko, ze sa budes trapit a smutit...lebo budes aj nadalej nestastna....tes sa z toho, co mas, haldaj novy zmysel v zivote, pretoze zivot moze byt aj krasny, ked si ho zivot tak zariadi...Skus sa o tom vela rozpravat, dostan to zo seba, chod za psychologom, ked nemas rodinu a svojimi pozitivnymi myslienkami sa ti urcite zivot posunie k lepsiemu....a o tvojom ex si myslim, ze tak to malo byt, ktovie akoby to doapdlo neskor..mozno ovela horsie..hore hlavu a nevzdavaj sa, zivot mas vo vlastnych rukach, tak sa nedaj zlomit a sprav zo seba silnu osobnost, ktoru nezlomi nejaky nevydareny vztah....vela stastia :)