Prosím čo mám robiť

Príspevok v téme: Prosím čo mám robiť
proserpina.

Ja sa v sebe naozaj nevyznám. Prečo sa nedokážem z ničoho tešiť ako kedysi? Keď mám aj dobrú náladu tak si ju nemôžem vychutnať lebo stále myslím na to že aj tak nepotrvá dlho. Neustále mi v hlave behajú myšlienky na samovraždu, plány, fantázie, hľadám na nete návody na výrobu jedu, zháňam tabletky, kupujem žiletky...je toho veľa. A pritom sa tak desím toho, že opustím rodinu, že už nikdy nepoviem mame, že ju mám rada. Ale na druhej strane cítim strašnú bezmocnosť, bezperspektívnosť a beznádej pri pomyslení na budúcnosť, som zúfalá. Nechcem existovať na tomto svete ale neviem či dokážem zomrieť.
S kamoškou chceme utiecť z domu a zabiť sa, máme to naplánované na určitý deň, ale bojím sa, že sa budem chcieť vrátiť domov a že to nezvládnem. Mám strašne veľa psychických problémov, tri diagnózy nepomáha mi ale nič. Už tri roky beriem lieky, chodím psychologičke ale všetko bez výsledku. Prosím ak niekto vie ako zmeniť vnímanie sveta alebo myslenie k lepšiemu, napíšte mi, lebo takto už nedokážem žiť, je to len také prežívanie bez zmyslu.
Vďaka.

proserpina.

ďakujem vám všetkým za rady...no kamošku by som nevymenila za nič na svete, aspoň pri nej sa nemusím pretvarovať,,,hej ja viem že všetko zlé prejde ale vždy sa to vráti a je to každý raz horšie...aj keď mám dobrú náladu ako teraz napríklad tak aj tak je to len povrchné, vnútri som stále prázdna. Ničia ma predstavy do budúcnosti, a nie je to len také že krátkodobé, mne to trvá asi od 13-tich teda 6 rokov. Už to nechcem prežívať ale neviem čo mám robiť lebo nič mi naozaj nepomáha...ani spomínané meditácie joga a pod. Okrem psychiatrov, ktorých som tedaa vymenila dosť, som bola aj u liečitela. Ani to nič. Chodím sa liečiť na psychinu tam je jedna fajnová doktorka ale aj to mi pomôže len na chvíľku. Aj psychologičky som za tie roky skúsila 3. No a diagnózy? Bipolárna porucha, Hraničná porucha osob. a schizoafektívna porucha.
No a priateľa nemám lebo neviem viesť nejaký citový vzťah s cudzím človekom.

Bytie

a odkial si?

skus obcas spochybnit svoje myslienky...musis si povedat, ze ty a tvoje myslienky nie su jedno a to iste...najdi si od nich odstup, len ich pozoruj - nestotoznuj sa s nimi...nie len ze nebyvaju pravdive, ale najma nie su sucastou tvojho praveho ja

odporucam duchovnu a motivacnu literatutu, meditaciu, jogu..

pastelkaa

prosperina, každý má občas také obdobie ako ty teraz.....aj ked nema ziadne diagnozy....aj ja som stala na moste, nie raz som bola v bezvychodiskovej situacii a ver, ze sa to vzdy nejako poriesilo..si mlada, mas toho vela pred sebou, vela toho este mozes dokazat.....a treba najst nejakeho ineho terapeuta, ktory zacne riesit pricinu tvojich stavov a nielen ta napchavat tabloetkami, ale to musis chciet aj TY, a skus sa obratit aj na ine priatelky, nie len na tu, co ta podporuje v tvojich depkach svojimi depkami...asi som ti to hnusne napisala, ale si dospela, rozpravam sa s tebou ako s dospelou, ver, ze ti samovrazda za to nestoji a este prides do obdobia, kedy budes chciet anby si nikdy neumrela, drz sa, a nesprav hlupost, vzdy je nejake vychodisko...

AdamKrt

Najdi v zivote lasku a Tvoj zivot sa zmeni. Nemas priatela, ktory by Ti z tmavej nocnej mory urobil nadherny slnecny den ?

proserpina.

mám 19...tá predstava ako sa spolu zabijeme je jediné čo ma dokáže držať pri živote vždy keď som na dne tak si poviem, že už to nepotrvá dlho a bude koniec

anikam

raz si hore, raz si dolu,taky je zivot, ked prejde toto temne obdobie, tak budes zhrozena z toho, co si mala v plane spravit.

proserpina.

mám 19...tá predstava ako sa spolu zabijeme je jediné čo ma dokáže držať pri živote vždy keď som na dne tak si poviem, že už to nepotrvá dlho a bude koniec