Atopicky ekzem uz mi to lezie na nervy!

Príspevok v téme: Atopicky ekzem uz mi to lezie na nervy!
dancul81

Moj syn ma atopicky ekzem od troch mesiacov!Len sa od vtedy trapime.S nasho vztahu s priatelom su ruiny vsetko sa iba tak lepi.Maly si presiel pocnuc kortikoidmi koznymi lekarkami a kecami len ho stale premastujte a stale dookola to bolo.Noci neprespate neskutocna obeta.Boli sme v Bratislave za dr.Bielikom o ktorom som sa docitala prave tu.Stalo ma to nemalo penazi vyliecil sa tak na 60%.Dalej neviem ako.Kedze je to pecenova zalezitost treba ju cistit.Maly si stale skrabe nohy je to jedna zuriva kopka nestastia a ja mam nervy na dranc.Vo svojom vnutri revem placem som zufala,pretoze nedokazem pomoct vlastnemu synovi.Vsade na internete sa pise o atopickom ekzeme.Kazdy pise nieco ine su to dohady.Kazdemu pomaha nieco ine.Viem,ze najlepsia je homeopatia.Ale mame nasadenu slabu liecbu a tym padom teraz stagnujeme.Je rano 7:38 a mne je do placu.Neviem ani co mu mam dat jest lebo vlastne nic nemoze.Je slaby ide ma 5.strnas mesiackov a este nechodi.Myslim,ze nema silu a j ked sa uz berie pomalky.Je iba rozok namoceny v Ha bebe alebo chlebik so sunkou a na obedy zeleninove polievky s kuracinou alebo bez.Atopicky ekzem je jedno velikanske trapenie!!!Idem skusat dalej homeopaticku liecbu ale zial budem musiet vyskusat aj ineho homeopatika!!!Verim,sama neviem ci vlastne verim...Ale dufam,ze to raz a coskoro navzdy zmizne lebo sa s toho trapenia zblaznim....Uz som ho odmietla dat aj ockovat.Pretoze aj to su iba same svinstva.......:-(((

Bordeau

piniqe tvoj návod je možno dobrý, ale ak má niekto ekzém aj v hlave a ak je to dokonca ešte dieťa ako bol náš syn, tak je to nepoužiteľné. My sme dostali oveľa jednoduchšiu radu a podľa mňa je účinná u každého. Písala som nižšie.

BlackLover

Ahojte :) už dlho sa trápim s ekzémom. Mala som množstvo mastičiek, najmä kortikoidy, ale tie som si prestala dávať a teraz používam sudocrem a lipikar. Ale všimla som si, že keď si premastím kožu(mastným krémo tak sa mi to zhorší. Nie je to divné? Je možné, že mám ekzém z toho, že sa mi moc premasťuje koža? :)

piniqe

Ahojte ludia chcem.vam pomoct ako sa toho svinstva zbavit kedze som si tym tiez presla .... !!pre mna su jednoznacne 3veci kt. by mal mat kazdy kto ma ekzem....ja som zistila ze mam ekzem zaciatkom leta ked som si nasla na krku dve cervene flaky... Ja som.ani nevedela predtym co je ekzem az kym mi mama nepovedala ze ved ty mas ekzem....nikdy predtym som ho nemala ale myslim si ze u mna to bolo psychicke mala som stresy vtedy ..a preto som ho aj asi mala... Takze chcem povedat kt . veci by musite mat po prve tekuty puser MEntolovy strasne dobry chladivy a stipaci na svrbenie,dalej indulonu modru na zjemnenie tej pokozky ked stvrdne ta koza a dalej mast ktora sa vola Gáfrova mast s ichtamolom !.kedze som.chcela pytiol mat,ale ten uz neni dostupny takze som nasla nieco podobne ako pitiol a ma aj taku farbu aj hustotu a aj taake ma ucinky.. A zbavila som.sa.ekzemu po troch tyzdnoch.... Ale.chcela by som aj navod vam povedat... Neskrabat!!ked vas to svrbi dajte si hned tek puder radsej... No a teraz ked mate suchu pokozku tak treba furt natierat s indulonou pokym nebude az koza ako makka a pokim uz.uvidite ze.uz len cerveneho flaku sa treba zbavit tak vtedy uz davajte tu gafrovu mast ... Ja.som.ho davala v noci cez den proste.vzdy som.mastila a ani ptm nemusite uz vobec davat puder pretoze vas to prestane svrbiet... A do troch tizdboch som ho nemala a.ani uz nemam .. Vdaka bohu..m..... Ja.som.ho aj mala kvoli psychike lebo som tie stresy mala a uzkosti .. Takze som.si uvedomila co.dokaze psychika a radsej to uz nechcem mat ... .. Ja dufam a verim.ze vam to vyjde a.kto si to precital cele neolutuje ..!!dakujema este jedna vec gafrova mast nie.je na.predpis :))

Bordeau

My sme u nášho syna použili vela mastí, nakoniec zabrala až rada doktorky. Albertovej. Bola zadarmo a najúčinnejšia.

heloo

Skúste kyslíkovú dotykovú infúziu môj synovec je atopik a krásne mu to zabralo. Ma 4 roky. Robia to len v Trnave 0915/937 241

otazky

Možno to niekoho bude zaujímať...

Bolo dokázané, že pri atopickej dermatitíde je vrodená porucha kožnej bariéry, vďaka ktorej sa pokožka stáva omnoho viac priepustnejšou pre alergény z vonkajšieho prostredia. Tá vrodená porucha kožnej bariéry je "zabezpečovaná" mutáciou génu filagrínu a poruchou zloženia spektra ceramidov (zvýšený výskyt ceramidov s extrémne krátkym reťazcom).
Prvé (mutácie génu filagrínu) sa prejavujú zníženou hydratáciou kože a zvýšenými stratami vody. Množstvo filagrínu v pokožke závisí od druhu genotypu, od zápalu a stresových faktorov.
Ceramid (N-acylsfingozín) je bunkový metabolit. V nízkych koncentráciách sa nachádza v každej živej bunke. V bunkách pokožky sa naopak, nachádza vo vysokých koncentráciách. Zabezpečuje stabilitu intracelulárnych lipidových vrstiev.

intel

Pekny den,,mam problemy na trieslach a okolo konecnika,,ak mozem poradit mne pomohla mast s aliexpresu od DOCTOR M je to kvalitna mast a stoji asi 3 eura,,,treba si objednat aspon 3 aby ste nemuseli cakat na dalsiu zasielku,Po tyzdni uz neviem co je to svrbenie ,,je to ciste bylinna mast tak sa nemusite bat ze je to skodlive je to biela tuba a na konci je zeleny kvet ,,,na trieslach som si to potieral mastou a ked zaschla tak som to nasuchal antibakterialnou tycinkou ktora to vysusi a nesvrbi to MIS Sporty So Clear 1, 2 , 3 , to je jedno ,maju to v kazdej drogerii,,ak som pomohol tak som rad lebo viem co to je ,,slovenska liecba mi nepomohla len som sa trapil,,prajem pekny den vela krasnych dni bez svrbenia............

Nayrouse

Na atopický ekzém jsou výborné produkty Dr. Nona z Mrtvého moře s archebakterií. Více o produktech zde: www.youtube.com
Vnitřní použití
Gonseen detoxikační čaj 1 sáček na 0,5 l vody (pít 1 sklenici dvakrát denně)
Tobolky Fáze 3 (2 tobolky ráno, kúra 2-5 měsíců)

Vnější použití
Dynamický hydratační krém a Solaris D.N. tělové mléko nanášet na pokožku dva až třikrát denně – preparáty střídat
Solné koupele s přidáním Šampónu pro časté použití dvakrát týdně (teplota ne vyšší než 37⁰C po dobu 15 minut) - po dobu nejméně 3 měsíců
Zkušenosti: za 4-5 měsíců atopický ekzém úplně zmizel

Produkty lze zakoupit v eahopu Nayrouse Cosmetic:
belea-fmcosmetic.cz
Zboží zasíláme také na Slovensko.
Stáhněte si ZDARMA můj eBook Kosmetika Dr. Nona.

alexcampska

ahoj :) ako tu uz jedna pani spominala baliky na ekzem od HappySkinu tiez by som ti to odporucila:) alebo stacilo by aj to telove mlieko Easy Milk a mydielko z balíku :) mne tiez pomohli prekonat ekzem

lenkalot

Dobrý deň, Moja dcéra mala tiež ekzém a vyskúšali sme všelijaké krémy, mastičky nič nepomohlo. Odporučila by som Vám balíky ZERO ekzém od značky HappySkin ( -odkaz odstránený- ). Nám zabrali tieto balíky (majú na tvár a telo). Je to prírodná kozmetika, liečba trvá trošku dlhšie ale oplatí sa. Každý deň som kúpala dcérku v mydle ktoré je v tých balíkoch, a po umytí som ju vždy natrela telovým mliekom a krémom na tvár. Najprv som tomu neverila, že to bude fungovať ale nakoniec sme sa zbavili ekzému (už pol roka sme bez ekzému), ale stále ju kúpem v tom mydle a občas ju natieram aj telovým mliekom.