Hrčka pod bradavkou?

Príspevok v téme: Hrčka pod bradavkou?
Benko19

Ahojte mám 16 rokov, a pred týždňom sa mi urobila voláka čudná hrčka pod bradavkou .. bolí to len na dotyk a bojím sa že ide o nádor alebo čo .. možno len panikárim ale vedeli by ste mi povedať o čo môže ísť a či je potrebné navštíviť lekára? Prípadne ak to už niekto mal, či to zmizne časom .. ?
Ďakujem vopred za odpovede :)

grétka 08

Fristi, ďakujem.
Ja chodím každý rok na preventívnu gynekol.prehliadku a tam mi zistili nález v poč. štádiu, 13mm. Podstúpila som operáciu, CHT a RAT, tak verím, že to už bude v poriadku. Predtým som si tiež kontrolovala prsia a nič som si nenahmatala, tiež mám také menšie prsia, ani doktor mi to pohmatom nenašiel, ale bola som na MMG a sono a tam sa to pekne-krásne ukázalo. Vlastne sa tam ukázalo "čosi". Išla som na biopsiu, vybrali mi vzorku a poslali na histológiu, kde sa potvrdilo, že ide o karcinóm. Ja som celý život bola zdravá, tak to bol pre mňa šok a hrôza. Preventívne prehliadky netreba podceňovať a každá žena by si mala nájsť čas a raz za rok ju absolvovať. Obyčajne niektoré ženy idú k lekárovi, až keď majú problémy a nález je už väčší.
Maj sa pekne, prajem ti všetko dobré.

fristi

gretka;prajem ti vela sil a stastia....
nasla si si ju sama?ja mam male prsia a kontrolujem si stale.zijem vonku a kontroly su tu strasne.az ked su priznaky mozu ludia doktorovi-gynekologovi.PRAJEM TI VELA,VELA SIL

grétka 08

U mladých ľudí sa často vyskytujú všelijaké útvary hormonálneho pôvodu, tá hrčka je podľa mňa len nejaká zväčšená uzlinka, ktorá časom zmizne.
Nestresuj sa kvôli tomu, len si to občas skontroluj.

Čo mám povedať ja, keď mám rakovinu prsníka?