Ako to vysvetliť mame?

Príspevok v téme: Ako to vysvetliť mame?
Kvietinkaa12

Dobrý deň. Chcela by som radu ako vysvetliť mame , že už nie som tým dievčatkom čo som bola dávno. Mam priatela ,lubime sa a je nám spolu dobre. Čo sa týka sexu ešte nebol.Ale moja mama ma stále upozorňuje na to aby som s nim do postele nešla.Mam 18 rokov a myslim si , že už mam rozum na to aby som vedela čo robim. Ona je toho názoru , že na sex mam čas , mne pride , že ona ten sex považuje za niečo zle.Stale sa na tom natahujeme.Ako jej mam vysvetliť , že keď s ním niečo budem mať neurobím nič zlé:P

kvietinkaa12

Etela: neberiem anti.ale viem , ze ak s nim začnem spavať tak začnem brať..ano s maminou mam pekný vzťah akurat ma zlosti to , že ona je vychovana inak a to nema ešte ani 40..ja viem , že mi nechce zle.. ale zase nemože odo mňa vyžadovať ze sex až po svadbe:Dtak ja dufam , ze to nejak pochopi..podla mojej maminy na dievcati vidno , kedy začne pohlavny zivot a asi nechce aby to bolo aj na mne vidno:D:D

etela

Pre kvetinka12,zrejme máš s mamou pekný vzťah, keď ťa trápi ako jej povedať, že máš svoj vek na to, aby si spala s chlapcom.Berieš antikoncepciu? Ak ano nevidím dôvod, prečo by si so svojim chlapcom nemohla myť pomer, ak cítiš, že to obaja chcete.Samozrejme treba sa chrániť pred možnými pohlavnými chorobami (chlamídie a pod.)Možno z toho má tvoja mama obavy, aby si neotehotnela a nemala gynekologické problémy. Podľa môjho názoru ak dodržíš tieto rady (antikoncepcia a ochrana), tvoja mama ani nemusí vedieť či s chlapcom spíš alebo nie.Ver mi, že ak sa to aj raz dozvie určite sa na teba nebude hnevať.(ide o tie následky)

kafe

kika155, babky boli vydaté v 16-tich a tak isto v 16-tich vedeli čo je to život. Boli psychicky zrelšie, lebo ich NEvydržiavali rodičia, museli pracovať, pomáhať v domácnosti, s mladšími súrodencami, variť, prať.. Zvládali oveľa viac povinností a aj preto mali sex a svadbu tak skoro. Ale zvládli by dnešné 16-tky okrem sexu aj všetku tú prácu okolo? Neviem.. lebo každý vidí len ten skorý sex a svadbu v mladom veku, ale tie povinnosti, ktoré na seba brali 14-15 ročné deti kedysi, to už tak zaujímavé neni..

kika155

ako moze niekto povedat ze sa dnes mladi so sexom ponahlaju, ked nase babky boli vydate uz pomaly v 16?? Nenavidim tieto nazory..

jajka001_

myslim ze tvoja mama si velmi dobre uvedomuje ze tomu nezabrani a ze raz to pride, len nechce aby si spravila chybu - za prve aby to bolo s tym ktory za to stoji a za druhe aby si neotehotnela. ak budes stastna, bude stastna aj ona. vyzera to ze mate pekny vztah. obycajne sa dcery s mamami o tom prilis nebavia. ked uvidi ze si na to pripravena a vies co robis, urcite bude kludnejsia. mamy su take, boja sa a to sa nezmeni.

.....

kvetinka myslím že vek 18 rokov je len teoretická hranica pre dospelosť dospelým sa človek stáva až plne prevezme zodpovednosť za svoje skutky tým nechcem povedať že nemáš právo na svoj život.Neviem aký máš vzťah so svojou maminou a v akom duchu si bola vychovávaná.Ľudia majú na hranicu kedy začať zo sexom rôzne názory,určite však nesúhlasím s kafíkom.Žijeme v 21 storočí takže pred nechceným tehotenstvom sa dá celkom účinne chrániť.Mám dve dospelé deti a tiež som stála pred dilemou ako povedať dcére,ktorá bola v tvojom veku a mala priateľa s ktorým už chodila 2 roky o "nástrahách sexuálneho života".Uzemnila ma tým,že mi oznámila že ona už má tabletky,a viac som nevyzvedala,lebo som videla že jej to je nepríjemné.Teraz sa na tom len zasmejeme.Ruku na srdce,ktorá z nás liezla za svojou mamou, aby jej dala súhlas či už môže začať so sexom,v dobe kedy som ja vyrastala to bolo tabu,takže ketinka je len na tebe ako sa k tomu postavíš.Je smiešne moralizovať keď pred 20-30rokmi už 18-násť ročné dievčatá rodili

kafe

Kvietinka, počkaj, počkaj! Čo chceš vysvetľovať? Že si dospelá? Ak si dospelá, tak sa tak správaj a potom mame nemusíš nič vysvetľovať - buď zodpovedná, plň si svoje povinnosti v domácnosti/škole, zarábaj, buď samostatná a sebestačná, zodpovedná za svoje chyby.. Si pripravená niesť následky, ktoré so sebou sexuálny život prináša? Ak nie, tak sa nediv, že mamina ti do toho kecá, nechce sa dívať na to, ako si život robíš ťažším a živiť ťa ešte aj s deculom. Máš 18, venuj sa sebe a tomu čo chceš dosiahnuť, samozrejme aj priateľovi, vzťah vo fáze spoznávania je krásny práve kvôli tomu spoznávaniu druhého človeka. Ale to skutočne nejaký ten čas trvá, nemáš sa prečo so sexom ponáhľať.
Ja s tvojou mamou súhlasím. Podľa mňa sex patrí do vzťahu, kde to dvaja už myslia vážne. To jest - už sa poznajú (aspoň rok, dva), plánujú spoločnú budúcnosť, bývanie a prípadné tehotenstvo nie je katastrofa.

nathália09

dnes sa mladý zo sexom velmi ponáhľajú,a rodičia tomu nezabránia,
ale chcú dať svojim deťom dobré rady,aby sa vyvarovali niečoho,čo by mohli neskôr ľutovať.
Je na každom z nás ,ako sa rozhodneme,čo urobíme.
Chce ťa iba chrániť-pred sklamaním-
Ten prvý,nemusí byť tvojim životným partnerom,a chce aby si sa neunáhlila.
Veď vidíš sama ,ako to dnes je-mladí svojich partnerov striedajú,až až...načo sa ponáhľať-

ja40

asi takto:
Mami,ty vies,ze ta mam rada a vazim si ta,ale tym,ze ma pochopis a das mi v tomto slobodu sa rozhodnut v takejto chulostivej veci,mi das tiez najavo ako ma velmi lubis :-)

ja40

asi takto:
Mami,ty vies,ze ta mam rada a vazim si ta,ale tym,ze ma pochopis a das mi v tomto slobodu sa rozhodnut v takejto chulostivej veci,mi das tiez najavo ako ma velmi lubis :-)