Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zevraj Angina?

Príspevok v téme: Zevraj Angina?
smuto

Ahojte mam 22 rokov a potrebujem poradit v minuly piatok som zacal dost silno kaslat (suchy kasel) a teploty sa vysplhaly na 39,5 tak som si dal domacu liecbu cesnaky paraleny teraflu stavu z cibule s cukrom... kasel trochu zhlienovitel ale ked som vykaslal hlieny tak to bolo znovu to iste ako predtym suchy kasel a teplota. Uz mi ta teplota dost isla na mozog tak som v nedelu uz nevydrzal a isiel som vecer na pohotovost kde mi doktorka bez toho aby mi vypocula dychanie a kasel povedala ze mam anginu a dala mi nejake antibiotika 1000mg a bromhexin na vykaslavanie spolu s probiotikami na hnacky... Tak som si pomyslel ze to bolo dost odflaknute vysetrenie ale ze antibiotika by som asi tak ci tak dostal aj na zapal priedusiek alebo pluc. Tak som sa zacal liecit teplota hned po prvej noci klesla na okolo 37,5-38 co ma dost potesilo ale zato mi zacal tak silny, drazdivy, hlienovito-suchy kasel ze som sa skoro zadusil a ked som kaslal tak som skoro az ranajky vykaslal. Hlieny mi zacali behat po celom hrudniku a ked spim tak priatelka vravi ze moj hrudnik vyhrava jak orchester : ) Teplota vsak klesla az na 36,7 ale ja sa az do dnes citim jak keby som mal v hrudi zapal a furt kaslem a vyhravam pri dychani muziku. A takto to trva az dodnes a zajtra beriem posledne antibiotika. Obavam sa ze ked ich doberiem tak teplota stupne a budem zas tam kde som bol. Co si myslite stanovila doktorka dobru diagnozu alebo to moze byt nieco vaznejsie ? krv nevykasliavam a co sa tyka fajcenia tak fajcil som od 16-18 potom od 19-21 som nefajcil a zas som zacal (som ja ale debil) ale uz 2 tyzdne nefajcim a uz ani v zivote nebudem. Moze to byt aj abstinencny priznak z fajcenia taky silny drazdivy kasel ? Zacinam mat trochu strach v utorok idem na vysetrenie a asi ma poslu aj na RTG ale dovtedy keby ste mali nejake rady cim by sa dal kasel aspon trochu utisit a pohodlne sa vyspat alebo nieco silne ucinne na vykaslanie hlienov ktore mi aktivne behaju po hrudi a nemozem sa ich zbavit. Dakujem za kazdu radu

maciocicka

Naozaj, nie je podstatna otazka, ci Ti dobre stanovila diagnozu. Antibiotika Ti dala, splnila svoju povinnost. Tieto kasle su teraz rozsirene. Antibiotika Ti na to nezaberu. Je jedno, ci si fajciar alebo nie. Hovoria, ze su to cierne kasle. Ale, nie. Lebo ani zvycajna liecba na to nezabera. Jedina rozumna rada, ze to same prejde. Este mozne, ze to neprejde a v prieduskach nieco ostane. Tak, ako to citis, zapal. Ak su hlieny v plucach / prieduskach, treba ich vylucit. Na to su vynikajuce byliny. Bud nase, pozri herbare, alebo byliny Tradicnej cinskej mediciny. Tie vedia precistit Pluca či už od hlienov alebo od horucosti teda zapalu.
pozri www.tcmclinic.sk V pripade zaujmu sa kontaktuj.

lebara

Či už by ti lekárka stanovila diagnózu angína alebo zápal priedušiek, antibiotiká sú podľa mňa potrebné, ináč sa toho nezbavíš.
Neboj sa, že sa ti to vráti, ten kašeľ a chrapot v prsiach ti postupne prejde, len to chce čas.

Ja tiež fajčím a keď som chorá, tak to je strašné, kašlem ako nejaký tuberák. Trvá asi mesiac, kým to prejde.

Prajem ti rýchle uzdravenie.

Marrika

Ahojky,

skús prírodný prípravok Hedelix. Je na prírodnej báze a môže sa kombinovať aj s inými liekmi. Pomáha pri uvoľňovaní hlienu, vykašliavaní a uľavuje aj pri dráždivom kašli. Je vo forme sirupu aj kvapiek,takže ako ti lepšie vyhovuje... Dúfam, že budeš čoskoro v poriadku.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zevraj Angina? - Fórum - ZDRAVIE.sk