Ako to urobiť?

Príspevok v téme: Ako to urobiť?
zuzkazuzka

Keby že ste:
- vo veku 25-35 rokov
-single, bez záväzkov
-síce zamestnaný, ale moc si z platu vyskakovať nemôžete
-vo vašom kraji nie je veľa pracovných príležitostí s dobrým platom

...a chcete sa osamostatniť...ako to urobíte?

Nech to obraciam z každej strany, vždy stroskotám na financiách:
- kúpa bytu, či hypotéka "nehrozí"
-prenájom = po zrátaní nákladov a odrátaní výdavkov, v rámci možností, ktoré sú v ponuke, by mi ostalo asi 100 eur na stravu, kozmetiku, oblečenie, telefón, cestovné, potreby do domácnosti....a to by som musela zrušiť všetky sporenia, či poistenia
- bývať s cudzími ľuďmi v podnájme nechcem a niekoho blízkeho na podobné dobrodružstvo nemám

Vždy som rátala s možnosťou, že ak odídem od rodičov, tak to bude s partnerom do nášho spoločného bývania. Ale partner sa "nekoná", aspoň to tak vyzerá v najbližšej dobe....ale chcela by som niečo svoje (aspoň relatívne), svoj priestor...len mi chýba taká "maličkosť" - peniaze.

Kto je alebo bol v podobnej situácii, ako ste to riešili?

zuzkazuzka

RONY - Keď ja by som to takto nevedela - niekomu sa zavesiť na krk a nech sa o mňa stará ....hoci, je to oveľa pohodlnejšie :-))).....Ja by som skôr niečo také: že "klofnem" si niekoho :-), zistím, či je "normálny" a ak výsledok bude pozitívny, tak potom spoločnými silami si zariadime spoločný život...pomaličky, postupne...veď keď prídem do hotového, čo budem potom celý život robiť? :-).
...no ale keďže v poslednej dobe začínam prepadať pochmúrnym myšlienkam, že "normálni" chlapi už nie sú na sklade :-), tak sa snažím vytvárať si "zadné vrátka" pre každý prípad :-)

rony26

to by v tom bol cert aby sa v takom mnozstve muzskych individui nenasiel aj niekto normalny :)...a na druhej strane to co tu pises, ako zmyslas je velmi sympaticke a preto si myslim, co si myslim...vies ono mas aj baby, ktore taketo situacie vedia vyriesit tak, ze si klofnu niekoho kto im do ruk rovno vlozi kluc od bytu a je im v celku jedno ci je dotycny normalny alebo nie...cize nejde len o dosiahnutie ciela, ale aj o to akou cestou sa k nemu vyberieme a to o nas vela napovie

zuzkazuzka

RONY - z čoho usudzuješ, že si blízkej dobe nájdem partnera? :-))) Nečakám na princa, na rozprávky už dávno neverím,...chcem len "normálneho" človeka, ale dnes je to riadna fuška niekoho takého nájsť.
A robím presne, čo ty: zameriavam sa na lepšiu prácu s lepším platom - hľadám a popri tom študujem, aby som si zvýšila kvalifikáciu...sem-tam niečo privyrobiť...a šetriť, samozrejme, šetrím.....ale aj tak je to beh na dlhé trate...

bibi123

ja tym automatom neviem prist na chut:O((( mam rada manual, kedy si mozem sama radit a mam pocit, ze mam vacsiu kontrolu nad vozidlom (napr. pretekarske auta maju len manualy, aby si clovek mohol rychlejsie radit a mal vacsi vykon). Frajer si kupil napr. z Rakuska dvojrocnu 7mu od nejakaj firmy, co vymienala vozovy park, ta ma automat na packu vpravo na volante(nove 7my uz maju zas v strede, takze to ovladanie na volante bola fakt blbost, ked to prestali vyrabat), co sa mi vobec nepaci, je to sice komfort, ze nemusis davat ruku mimo volant, ale tak aj ta riadiaca paka ma nieco do seba... najviac ma irituje, ze ked dam na tom aute R-spiatocku, tak sa mi automaticky sklopia spatne zrkadla dole, aby som videla obrubnik, ale ked chcem len cuvat len po ceste, tak vidim velke ho*no.. tiez to pretechnizovanie niektorych vozidiel je az hrozne, ako komfortne...
Na prvy rok si treba kupit nieco stare, co Ti nebude luto obuchat:O)))

rony26

nerad rusim vase kruhy ;-), ale rad by som napisal nieco k teme
Zuzka, uz len podla toho ako pises a co pises si myslim, ze je otazkou blizkej buducnosti kedy si najdes partnera alebo on teba...ale v ziadnom pripade ta neupodozrievam z toho, ze cakas na princa ku ktoremu sa nastahujes...skor ide o to, ze „ve dvou se to lepe tahne“ ako tu uz bolo rozoberane...tymto som len chcel vyjadrit presvedcenie, ze k tomu byvaniu sa dopracujes urcite skor ako za 10 rokov :)...ja nech o tom premyslam akokolvek vychadza mi to tak, ze byvanie (ak nechcem 15 rokov setrit) si zariadim len cez hypoteku resp. nejaky uver a k tomu treba pracu, dobre platenu relativne stabilnu a perspektivnu pracu...cize na toto sa momentalne zameriavam, nezistujem si kde je co na predaj a za kolko, lebo to nie je teraz pre mna aktualne, najprv musim najst dobry job...takze skus sa zamerat na toto, aj ked viem, ze to nie je lahke...a zatial setri ak sa da, to nikdy nie je na skodu

lost

Hmm, to som netusil ze aj fabia by mohla mat autoamticku :)
i ked dnes uz ma viac aut ako kedysi :D

ja by som rad taketo nieco:

upload.wikimedia.org

je to male, na zaciatok take akurat :D ma to automaticku prevodovku, avsak nevyzera ako nejake extra auto :D
ale zase C alebo E trieda je prilis obrovska sa mi zda :/ a hlavne ako prve auto, hmm...

alebo uz spim a snivam zaroven? :D online sny :D hahaha

milli11

Pre lost, ja by som chcela nieco normalne, napr. tu novu Skodu Fabiu TSI s automatickou prevodovkou. Keby tak este mala parkovacie senzory, uplne super. :))) Uz len ist spravit vodicak a nasporit.

lost

No co ty vies :)
mozno ziskas auto skor a mozno aj dlhsie dozije :)

No ja mam taku fobiu zo SR predajcov, tak vzdy pozriem ceny SK vs DE a tam maju cca o par tisiciek lacnejsie (aj nove), alebo na tej Q7 to nie velmi oplati/oplati sa ? :)

Mna caka teraz narocna otazka, ake auto ako prve :D ak sa teda podari autoskola..

bibi123

lost-akakolvek oprava Q7 zacina tak, ze sa musi odstrojit motor a len to odstrojenie stoji 500eur, takze by som bez zaruky nekupovala:O))) Na druhej strane Q7 su strasne predrazene... Co sa tyka predajcov, v Porsche inter auto je to uplne inak ako v BMW, Mercedese, VW, tam su strasne mili predajcovia, ochotni, laskavi, nechcu Ta len odbavit, nepozeraju sa na teba, ze Ty tu co chces ako v Mercedese, ale normalne si tam budujes taky dovernejsi vztah... a ked beries v poradi dalsie auto, vedia Ti dat peknu zlavu nad 25% z cennikovej ceny, navyse Ti posielaju vyhodnejsie ponuky, ku ktorym sa bezne napr. prostrednictvom ich stranky nedostanes .. Co je podla mna super firemna politika... Nepochybujem, ze take BMW je technologiami na tom o 100% lepsie, ale audiny su uz roky moja citova zalezitost:O) uz ako 12 rocna som pisala v skole na temu, cim chcem byt, ze podnikatelkou, co sa bude vozit na audi:O))))preto si myslim, ze pozitivne myslenie ma sakra cosi do seba:O)))
nasa "mala" sa vola Abbie, ale neviem, ci este bude za takych 4,5 roka zit, velke psy sa dozivaju menej...:O(((

lost

Ale ta Q7 vyzera dobre :)
ako taka mensia jachta :D ale auto obrovske :)
predpokladam ze stvornoha kamoska sa tomu potesi? :)
ako sa vlastne vola ? :)