alergia na mlieko?

Príspevok v téme: alergia na mlieko?
kikuskik

Ahojte,
ked zjem niekotre potraviny ktore obsahuju mlieko (napriklad jogurt, smotanove omacky atd), do 10min mam krce v bruchu a potrebujem ist na velku. Niekedy idem raz - dvakrat po sebe, potom uz je dobre. Je to alergia na mlieko, alebo je to normalne?
Ak je, na akeho lekara sa treba obratit?
Vdaka

taiko

Kikusik. Určite sa treba obrátiť na alegológa-imunológa. Aj keď sa však alergia nepreukáže, stále sa môže jednať o potravinovú intoleranciu. A môže sa jednať o problém s laktózou, alebo s bielkovinami kravského mlieka. Moja polovička mé potravinovú intoleranciu laktózy aj mliečnych bielkovín. Mala presen tie isté problémy ako aj ty (nafukovanie, hnačka, kŕče atd). Alergologické testy neukázali nič, testy potravinovej intolerancie, poukázali na problém s laktózou a mliečnymi bielkovinami (kasein, alpha lactalbumin, beta lactoglobulin). Pre viac info kukni aj na www.jedloakopriatel.sk

jajkafr

lenka
neviem ale asi to môže len alergologička a gastroenterologička, ale nie som si istá... mne robila odbery gastroenterologička...

jajkafr

lenka
môže to byť z toho... alergia má rôzne príznaky... môže sa vyskytovať hnačka, zápcha, ekzém, žihľavka, nádcha, sťažené dýchanie, kašeľ, astmatický záchvat... ak máš podozrenie na alergiu na mlieko zájdi k lekárke a popros ju nech synčekovi zoberie krv na zistenie alergie... veľa šťastia

anjelik9

skus si kupit laktazan bud tabletky ktore sa davaju po požiti niečo v čom je laktoza alebo laktazan kvapky nakvapkas do mlieka nechas 24 hod odstat a zniži to laktozu takže zostane len minimum ja som si kupila kvapky a bruško bolo happy =) už aj kakauko môžem ;)

jajkafr

kikusik
to čo opisuješ môže byť alergia na mlieko... prestaň piť všetko čo obsahuje mlieko... pozor lebo mlieko je aj v niektorých keksoch, čokoláde... ak chceš mať potvrdené či ide o alergiu na kravské mlieko zájdi k alergológovi alebo gastroenterológovi...
ty
alergia na laktózu neexistuje je len intolerancia na laktózu... alergia môže byť len na bielkovinu kravského mlieka... intolerancia na laktózu je lepšia pre človeka v tom, že ak máš intoleranciu sladké mlieko nemôžeš ale kyslomliečne výrobky (jogurty, kefír, acidofilné mliekov...) áno... ak máš intoleranciu môžeš užívať enzýmy a potom môžeš piť aj sladké mlieko :)

ty

ano, aspon podla mojho nazoru, tiez som nieco take prezivala...od detstva mi mamca davala pit kravske mlieko...:) vzdy pred spanim povinnost az pokym som nevyrastla, asi tak do desiatich rokov. Urcite obdobie na to, som ho prestala pit, no a potom raz ked som si dala ze kakao...nieco nenormalne sa dialo. Krce, zle..tazko na zaludku...Odvtedy sa takehoto mliecka ani nechytim. Skus mrknut na nete na /alergia na laktozu/ alebo nieco podobne. V sucastnosti si sice mlieko i dam, teda skor to priemyselne upravene..ale len v malych mnozstvam napr. do kavy...alebo...no uz viem ze len co ho bude viac, prejavi sa to bud zaludocnymi problemami, alebo vyrazkami...
skus nahrady za mlieko, pripadne len upravene...:) ahooj