Moja rodina ma znicila, neviem ako dlho to vydrzim...

Príspevok v téme: Moja rodina ma znicila, neviem ako dlho to vydrzim...
ewicka1

moj zivot je cely uplne na hovno.uz som sem par krat pisala, ale teraz to tu dam vsetko.sype sa to na mna z kazdej strany a ja som stale slabsia a slabsia.odmalicka je to strasne.otca nemam, matka zacala chlastat ked som sa narodila, nechala ma starym rodicom.odkedy si pamatam nic ine som doma nepocula len aby som nebola ako moja mater,kym ine sa malovali, chodili von,co bolo normalne predsa,ja som nic nemohla,ani poobede ku kamaratke,len aby si ludia naaaahodou nieco nemysleli ze budem ako moja mater.ked som sa opalila babka ma drhla vo vani do krvi, len aby som nebola tmava, aby si ludia nemysleli ze moj otec bol cigan!!tmava farba na vlasy?ked som si ju dala, kazdy jeden den som to pocuvala, ze vyzeram ako strasidlo, pritom mne to pristane, mam bledsiu plet, vsetky kamaratky mi povedali, ze je velmi pekna na mne.Mam 25 a este to neskoncilo, kedykolvek pridem k babke na navstevu, stale to iste, len aby som nebola ako mater, uz 20rokov v kuse, uz mam toho dost!!babka je protivna, strasne, niekedy je dobra, ale vacsinou ryje a len co sa ohradim, nepocuva ma,zakryva si usi,provokuje, nemam sa ako branit,uz tam ani nechcem chodit,lebo idem z koze vyletiet,cim viac sa mi snazi riadit zivot tym viac sa mi hnusi, ked sa rozculim, povie, ze beriem drogy, to nie je normalne cloveku toto robit!Nepoznam ziadnu babku co je taka protiva hnusna,cim viac toto robi,tym viac mam chut robit napriek, just ist do solarka a dat si ciernociernu a ozrat sa a byt to rana prec a nech sa to dozvie nech aj praskne, uz to nevydrzim!!!ako mi moze niekto tak dosrat zivot, povedzte, zazili ste toto niekedy?? mam uzkosti, panicke ataky, normalne vo mne vypestovala socialnu fobiu z ludi, cele roky som pocula len aby ludia nepovedali, je mi na vracanie, ani sa nemam komu vyrozpravat, toto ani moje kamaratky nevedia a to je len zlomok...

ewicka1

Neviem preco mi tu dalo temu dva krat, snazim sa to pustat jednym uchom dnu a druhym von.Najradsej by som tam nechodila,ale je to moja jedina rodina,co mi zostala.Ja chcem mat len pokoj, neviem ci chcem tak vela, ved nic nerobim, nefajcim, nepijem, neflakam sa, ale mam chut zacat len preto aby som jej urobila napriek.Ale to viem, ze nezacnem.Hlavne nech mi da pokoj, lebo sa to neda vydrzat.Nepamatam si, kedy ma naposledy za nieco pochvalila.Dedko bol uplne iny.A nikdy mi nevycital, ked som chodila von, lebo videl, ze druhe dievcata v mojom veku chodia tiez, a ved som sa neflakala, len normalne ako kazda ina:( ja mi len z toho smutno, ze clovek nema v nikom oporu.A este ked ma hentak vyprovokuje a ja jej na to nieco poviem, tak mi zacne hovorit, ze mam hnusnu povahu, ze ani do prace ma nebudu chciet nikde, pritom ja som uplne kludas, mam aj pracu na polovicny uvazok zatial, lebo tu nic nie je, to len ona ma dokaze tak vytocit, to mi nikto iny nerobi, ani mojim kamaratkam, to je na psychiku, chore...

mmdd

tvoja babka sa na tebe vŕśi za jej nevydarenú dcéru, práve preto musíś byť silná.Ja viem, źe Ti to nedá a ideś za ńou , ubrániś sa tak , źe vo vśetkom hĺadaj humor povznes sa,skus na jej reći nájsť protiváhu. myslím, źe na to máś...

vianočka

Je smutné to čítať ako ti je.Nepíšeš, či u babky bývaš. Ak nie, o to je to lepšie v tvojej situácii, pretože ak ťa deprimujú návštevy u babky, čo teda chápem (ak ti stále niečo vyčíta) obmedz návštevy. Otvorene sa s ňou porozprávaj, že ak ťa bude takto trápiť svojimi výčitkami, že budeš menej chodiť na návštevy, pretože jej neustále výčitky ti nerobia dobre.obklop sa dobrými ľudmi, nájdi si priateľa, proste niečo užitočné rob.Je čas zmeniť svoj život od základov.

hnmb

ewicka1, chapem aj teba, aj tvoju babku. Ty si pekne rob po svojom, ako citis, ze je to fajn a nekonzultuj to s babkou. Proste ju postav pred hotovu vec. Ak ta nebude chapat a bude ti to vytykat, povedz jej, ze presne takto to chces a hotovo.
Babku chapem aj preto, ze urcite neratala s tym, ze bude musiet vychovat odmalicka svoju vnucku a este kvoli takemu dovodu. Chapem, ze sa boji, co povedia ludia, lebo na slovenskej dedine sa bohuzial strasne ohovara. Aj to chapem, ze sa boji, aby si neskoncila ako tvoja mama. To vsak jej nedava pravo montovat sa ti do zivota, ked si dospela. Bud ta akceptuje taku, aka si, alebo o teba pride.