Pol roka nonstop chorá - kašel, priedušky, bolesť na hrudi

Príspevok v téme: Pol roka nonstop chorá - kašel, priedušky, bolesť na hrudi
sadde

Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť, či nemáte niekto s týmto skúsenosť... od júna som stále a opakovane chorá, pričom ustavične kašlem. Nikdy predtým som kašel nemávala. Brala som za ten čas 4 antibiotiká, týždeň po doužívaní som už bola zase chorá... kašel sa zmierni, na pár dní aj prejde, ale zase sa vráti, aj s chrapotom a pískaním v hrudi... okrem toho mám nonstop zavalený nos, niekedy ani nespím kvôli tomu... teplotu mávam občas 37,0 - 37,1, ale väčšinou nemám... tentokrát mám strašné bolesti na hrudníku, včera sa mi spustil kašel a začali tie bolesti... kašel jé fakt intenzívny a suchý ... ako sa zhlboka nadýchnem, tak ma tá trubica neskutočne bolí...keď si idem kýchnuť, tak ma ide od bolesti poraziť... v utorok som bola na kontrolnej sedimentácii (som 3 týždne po dobratí posledných atb) a bola už takmer v poriadku - výrazne klesla oproti predošlej... tak neverím, že za 4 dni by som už mala takýto zápal priedušiek zase... tak čo to môže byť?? som zúfalá z toho... fakt za 6 mesiacov som dokopy bola zdravá asi týždeň... proste stražné!!!! Poraďte prosím.

Katka54

Ahojte, ja mám rovnaký problém. Od decembra 2010 do mája 2011 som bola 8x chorá a bojovala som so zápalom priedušiek. Skúšala som to s atb, aj bez nich.. Chodila som po rôznych vyšetreniach - ušné,nosné,krčné - tu mi nezistili nič, všetko v poriadku, mám sa len vyhýbať klimatizovaným miestnostiam a v izbe si vetrať, aby som nemala suchý vzduch, lebo to dráždi sliznice. Bola som aj u alergologičky, tam tiež všetko v poriadku. Robili mi aj stery z nosa, aj z hrdla - tiež všetko v poriadku. Prišlo leto, slniečko a more mi pomohli. Môj zdravotný stav sa vždy zhorší, keď cestujem služobne do DE autom. Čo je asi 8-9 hodín. Teraz som znovu chorá - už od konca októbra, tiež som ochorela po ceste autom do DE. Šoférujem a aj som v aute sama. Dr. vravel, že vtedy je vírus agresívnejší, organizmus je dlhou cestou oslabený a ochoriem. Do včera som sa snažila to preliečiť bez antibiotík, neúspešne. Bola som znovu pred týždňom u Dr., ktorý mi bral krv a spomínané stery. V krvi som mala zápal a zlú zrážanlivosť, tak ma poslal na hematológiu, kde som však už všetky hodnoty mala v poriadku (napriek pretrvávajúcim problémom s prieduškami), len železo som mala zvýšené, ale to z toho dôvodu, že pijem veľa zeleného čaju, tak ten mám teraz prestať piť a o 3 týždne mám kontrolu. Dr. ma potom ešte odporučil znovu alergologičke, tam na termín ešte čakám. Vtedy, pred týždňom mi dal len lokálne atb Bioparox, ale veľmi nezabrali. Cez Vianoce mi bolo znovu dosť nanič, tak som bola včera u môjho doktora znovu, poslal ma na pľúcne, bola som na snímku a robili mi aj spirometriu, všetko v poriadku. Pľúcny mi dal taký sprej Ecobec 250, kortikoidum. A môj internista mi dal atb Kalcid. Som na PN-ke, ležím, pijem veľa čaju a čakám na lepšie časy. :) Okrem toho si ešte stále pomáham probiotikami a beriem aj kolostrum. Tak uvidím.. Vo februári ma čaká operácia, tak sa snažím dať dokopy.. Horúčky nemám. Myslím si však, že mi chýba slniečko. Myslíte, že by mi pomohlo solárko v tomto (v rozumnej miere)?
Trápia ma tieto priedušky, choroba začína rovnako ako u vás - najskôr zápal hrdla, nádcha a potom to zíde na priedušky. Kašeľ nemám suchý, môj problém však je, že ja neviem tie hlieny vykašľať.:( Chce to len trpezlivosť, oddych a prísun vitamínov. Idem si spraviť ten zázvorový čaj a pozriem si nejaký optimistický film. :)

Ak by ste mali nejakú dobrú radu, podeľte sa. Čo hovoríte na koloidné striebro? Pomohlo by?

micka sis

Ahoj, to co sa tu pisu, ze pecen ma pamat to je pravda...u nasho zdravotnictva je casto tendencia napchavat nas antibiotikami aj vtedy ked by stacili jemnejsie lieciky...ja napriklad proti kaslu pouzivam vylucne prirodny Hedelix. Obsahuje liecive vytazky z brectanu...nezatazujem tak svoje telo zbytocnymi umelinami a som odolnejsia...skus si precitat nieco o odkyslovani organizmu, mozno ti to pomoze znovu najst stratenu imunitu :) drzim palce!

roxy455

no ak si brala pol roka antibiotika, tak sa ani necudujem...v crevach mas 70 percent imunitneho systemu a ked budes brat dlhsiu dobu antibiotika, tak nielenze si znicis dobre bakterie v zaludku, ale tie lieky ti nemusia ani zabrat....ak chces vediet viac napis mi na roxy455@azet.sk

kamoska

požiadaj lekára aby ti urobil výtery z krku a nosa. POtom bude vedieť, aké lieky ti má nasadiť.Neviem prečo to nerobia hned po vybratí prvých antibiotík, ak sa stav nezmenil. Ja som mala podobné problémy a nakoniec mi zistili pľúcne chlamýdie - ale to zase treba zistiť z krvi.

mojuška

Možno budem prvá,ale nezúfaj.Tiež mám problémy tohoto druhu. Pred tromi týždňami ma hustá hmla dostala do stavu,kedy sa idem zadusiť. Bola som u lekára,doporučil odpočívať v teple,antibiotiká nemožem,pred 10.rokmi ma pod dozorom lekárov mierne predávkovali...pečeň má dobrú pamať!A teraz po troch týždňoch kašlania už skoro nekašlem,ale bolesť za ľavým prsníkom je na počuranie.Moja liečba spočíva v prísune čajov,hlavne zázvorového s medom,citrónom,vysoké dávky C-čka,bylinkové čaje-aj zmesky,všetko na skvapalnenie hlienu,ktorý v želatínovom stave ani nevnímam,ale zle sa dýcha.Zázvor sa nastrúha,zaleje horúcou vodou,nechá sa vylúhovať a ja ho popíjam 3-4krát za deň.V každom prípade nič nepokazíš,lebo tento nápoj čistí od hlienu celé telo a ešte aj prehreje zvnútra.U mňa zmierňuje alergické reakcie už osem rokov. Ak som trochu pomohla,daj vedieť,poteší ma to.Prajem skoré uzdravenie,Mili.

smii

ja mam tiez casto prechladenia a zapaly priedusiek. Zacina sa to bolesťou hrdla a postupne mi to sadne na priedušky. Že vraj je to viróza a antibiotika nezaberaju, treba to vylezat. Lezala som cely vikend, bolo mi trochu lepsie ale dnes som uz v praci a je to zas onicom...
Pijem len teply caj s medom a citronom, jem vitaminy a tak.Cakam, kedy to prejde

Tomana

mam ten isty problem, ale zatial iba mesiac a pol.. nesutale kasel, plny nos, chrapot v hrudi... som po druhych ATB, kaslel som ale nastasie mala taky suchy a drazdivy ,,len" prvy tyzden - dva, ale uz ma to neskutocne bolelo pri kaslani v hrdle aj na hrudi.. z antibiotik a liekov proti kaslu sa mi ale zacalo dobre vykasliavat, ale stale ma to nepreslo..este sem tam a chyti kasel a nos si fukam stale.. ale poradim ti, kup si v lekarni SOLMUCOL granulat (rozpusta sa v troche vody), z toho sa ti zacne pekne vykasliavat a aspon to nebude tak boliet.. ostatne neporadim, kedze si aj po antibiotikach.. ja tiez uz len cakam..

samadoma

napis do centra alternamedica, mozno ti poradia. tam liecia homeopatiou aj cinskou medicinou aj bylinkami. su to skuseni terapeuti a maju aj oddelenie psychologie.

maciocicka

Ak nevykasliavas hlieny a kasel je suchy drazdivy, tak tam je sucho Pluc z pohladu Tradicnej cinskej mediciny. Ale, kedze mas plny nos, tak tam bude aj hlien, pretoze funkcia Pluc je prehradena a vyvodom Pluc je prave nos. Najhorsie je, ked sa prechladnutie poriadne nevyluci z organizmu a ono to tam potom beha dookola. Na to antibiotika nestacia. Pozri, ak mas zaujem, www.tcmclinic.sk.
Aj tie mierne zvysene teploty pobede o niecom svedcia...