zhoršujuci sa ekzem

Príspevok v téme: zhoršujuci sa ekzem
shiftp

viem že sa to do tejto kategorie nehodí ale sem chodí viac ludí ktorí by o tom mohli niečo vedieť.mám 16 rokov a mám chorobu od narodenia. i ked príznaky sa začali ukazovať najavo až ked som mal 12 rokov. Od vtedy sa to každým rokom zhoršovalo. vyskúšal som vela mastí a liečív ale nič mi dáko extra nepomohlo. zozačiatku boli obdobia bez príznaku dlhšie, postupne sa skracovali (vždy cez obdobie leta) vtedy som kožu nemusel natierať takmer vôbec. ale časom ako som už spomenul sa to začalo zhoršovať a to tým spôsobom že sa skracovali bezpríznakové obdobia a hlavne sa zväčšovali suché miesta. začalo to na klbových jamkách na rukách postupne sa mi to dostalo na tvár a krk, každým rokom viac a viac týchto miest vznikalo. Chcel by som sa opýtať (aj ked viem že vyliečiť sa to nedá úplne) či by sa dali aspoň predlžiť bezpríznakové obdobia a zmenšiť suché miesta. je dáka metóda alebo niečo čím by sa to dalo? dáke diety alebo špeciálne maste? za odpovede dakujem

fedo

Ahoj zozen si Japonske krystaliky urob si z toho vodny kefir a krystaliky mozes prikladat,roztierat na postihnute miesta.Verim tomu ze ti to pomoze.