Rehoľná sestra

Príspevok v téme: Rehoľná sestra
panna

Mám 21 rokov, dva roky chodím so svojím priateľom. Študujem na vysokej škole v Bratislave. Od detstva som túžila byť rehoľná sestra a posledný rok je táto moja túžba stále intenzívnejšia. Môj priateľ ale o tom nechce ani počuť, chce aby sme sa zosobášili a mali rodinu. Mám síce rada deti a verím, že rodinný život človeka napĺňa, ale ja cítim, že to nie je moja cesta. Nechcem ho raniť, ale obávam sa, že nemám silu splniť jeho prianie. Nechcem ale ísť za svojím snom a ublížiť tak niekoho inému. Ako ho mám presvedčiť o tom, že rozchod je jediné správne riešenie? Moja rodina tiež nesúhlasí s tým, aby som odišla do rehole, všetci sú ateisti a sú presvedčení, že som sa zbláznila. Z mojej strany je to ale racionálne rozhodnutie, ktoré som dôkladne zvážila. Čo robiť, ako vyhovieť iným, a pritom sa nevzdať svojho sna?

droobcek13

Ahoj nasla som tento prispevok sice je dost stary, ale ak by si chcela pokecat tak sa mi ozvy prosim... Ja prezivam nieco velmy podobne.. vdaka

Axd

Chod za svojim vnutornym hlasom, ak tuzis byt reholnou sestrou a si si ista, chod, priatel to skor ci neskor pochopi a rodina snad tiez.

goccia

je to len tvoja blba povaha - nechces druhym ublizit az tak, ze ti je jedno, ze ublizujes sebe. ty by si, pravdepodobne, druhych pochopila, ak by boli na tvojom mieste. tak preco by si nemohla aj ty vyzadovat pochopenie od druhych? to nie je sebeckost, to je to, ze prikladas rovnaku hodnotu druhym ako aj sebe! nikomu predsa nemozes ublizit tym, ze nieco citis tak, ako to citis. raz to tak je, tak je to skutocnost a ty si cestna, lebo o tom hovoris, ako to je. ak to nepochopia, ich chyba, nie tvoja!!!

0vecka

nepovedal by som ze ateisti sa boja smrti :) neviem kto to bol za ateistu niekto znamy zevraj pocas zivota z neho robili krestana a ked bol na smrtelnej posteli tak za nim prisiel knaz ... on sa skoro ani nevedel hybat ale zrazu dostal energiu a vynadal tomu knazovi ze co ho otravuje...